Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítottad a kutyádat?

Ivartalanítottad a kutyádat?

Figyelt kérdés

ha igen miért?

és ha nem miért nem?



2012. jún. 7. 10:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Kan kutyáról van szó. Mi spec. azért, mert van egy másik kan kutyánk is és így azt gondoltuk nem lesz dominancia harc kettejük között. Hát lett! Így ez nem jött be. De sok más pozitívum is mellette szólt. Pl. egészségügyi szempontból, a különböző daganatok miatt, valamint mivel ő staffordshire terrier és a veszélyes fajták közé sorolják, ebadót nem kell fizetnünk.
2012. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!

Már volt egy pár kutyám. Az elsőt egyévesen ivartalanítottam (keverék), a másodikat ellés után egy évvel (golden retriever), az ő megtartott kölykét kétévesen (mindhárom szuka volt).

A mostani kutyámat (kan) még azért nem, mert az állatorvosok horrorisztikus árakon dolgoznak. Olyan helyet keresek utyanis, ahol meg lehet várni, hogy az állat felébredjen nyugodtan, mert egy 40 kilós alvó blökit nem tudok egyedül kivenni a kocsiból, segítségem pedig nincs.


Én mindenképpen ivartalanítás-párti vagyok, hogy a nem kívánt almokat elkerüljük (a szuka is képes ellógni kan után tüzeléskor), úgyis sok a kidobott kutya. A jelenlegi kutyámnak pedig jót tenne a tesztoszteron-szint lecsökkentése.

2012. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
45%
Igen, Fáncsikámat ivartalanitattam. 2x szült, elég volt a kiskutyákból, és neki is jobb volt így, mert a fia is meg akarta kefélni, és az apjával, elég keményen összeverekedtek a nő miatt.
2012. jún. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert egy kihalás szélén álló, magyar kutyafajta egyede, jó vérvonalú és több tenyésztő szerint is nagyon ígéretes. Szeretnénk kiállításra járni vele, kiképezni arra, amire kitenyésztették. De a hobbiállatok ivartalanításával egyetértek, ne tömjük a menhelyeket!
2012. jún. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

2 kutyám volt életemben mind a kettő szuka,egy törzskönyves törpe uszkár és most egy pincsimix!

Természetesen ivartalanítottam,mert:

1. soha nem szaporítottuk volna egyiket se mivel nem vagyok tenyésztő

2. Ha nem is ellett volna soha,fontosnak tartottam hogy azt a számtalan egézségügyi betegséget megelőzhessem a műtéttel

Meg se kottyant egyik kutyámnak se a műtét,annyi hogy a kutyám azóta retteg az orvostól,de ez mellékes dolog:)

2012. jún. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
13%
Nem mert tökéletesek a génállományaik :D
2012. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
83%
Igen, mert nagyon sok egészségügyi problémát/betegséget megelőztem ezzel, éshogy véletlenül se legyen törzskönyv nélküli keverék (vagy fajta jellegű keverék) szaporulat, harmadrészt pedig azért, mert felelős állattartó vagyok és nem tenyésztő.
2012. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Nem és igen.

Az én fajtámban a kan legyen kan,a szuka legyen szuka annak minden jellegzetességével. Azért választottam ezt a fajtát. Felügyelet nélkül sosem kerültek sem utcára, sem máshova. Nem szöktek, nem harcoltak egymással.

A szukák viszont 7-8 évesen ivartalanítva lettek.

Semmi betegséget nem kaptak amiatt, mert ivarosak voltak.Az eltávozottak mind az általános kutyaéletkort megélték.És egyik sem a szaporító szervei miatti betegségben hunyt el.

2012. jún. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
menhelyről van a kutyám, örökbe adás előtt ivartalanították
2012. jún. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Pár hónapja ivartalaníttatuk a stefford keverékünket. Korábban is megtettük volna, de nyáron nem akartuk műteni a meleg miatt (egy ismerős kutyájának a sebét beköpték a legyek). A betegségek megelőzése miatt csináltattuk meg, illetve az orvos szerint elfogadóbb így más állatokkal.


OFF:Amúgy nálunk már ébren volt, mikor elhoztuk, de akkor sem a lábán jött ki a kocsiba, hiszen a nyugtatótól, altatótól estig remegett a lába. Vittünk takarót, azon feküdt, hogy otthon illat vegye körül, az állatorvossal megfogtuk a sarkait és vittük. Szerintem megoldható, ha a kutya nem nagyobb közepesnél. 23 ezer volt, nem tudom, ez soknak számít-e-

2012. jún. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!