Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » öreg Kutya- kölyökmacsek...

öreg Kutya- kölyökmacsek összeszoktatás?

Figyelt kérdés
10 éves pincsi kutyusom utálja a macskákat. Legalábbis jól megkergeti őket ha sétálunk. Eddig anyukámékkal élt, de hozzánk költözik családi házba. A gyerekeim kaptak egy kis kandúr cicát, aki most még csak 5 hetes, valószínűleg 8-10 hetesen jön hozzánk. Mivel tudom összeszoktatni a két állatot? az öregecske mamakutyust a kiskölyök kandúrbandival? Én a fokozatosságra gondoltam hogy a kezemben tartva ismerkednének össze. Talán a kis macsekot nem bántja látva hogy kölyök.. a fene sem tudja, de ha nem megy a buli a macsek nem jöhet..milyen módszereket vessek be??
2012. jún. 7. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt már most szoktasd a kutyát ahhoz, hogy nem kergethet macskákat. Tiltsd meg neki. Eleve hiba volt rászoktatni, mert veszélyes, de az már mindegy.

Aztán ha hazaérkezik a macska, akkor is egész egyszerűen tiltsd meg neki, hogy kergesse. Normálisan ismerkedni lehet, vadulni nem. Ha elég határozottak vagytok, és amúgy is titeket fogad el vezetőnek, nem fog sokat vitatkozni.

2012. jún. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy az első mondja. Fel kell állítani egy szabályt a kutyával szemben, hogy nem nyúlhat a macskához! Eleinte természetesen baromira izgatott lesz és nagyon fogja érdekelni, de 2-3 hét alatt megszokja annyira, hogy már sem szándékosan sem a túlzott izgatottság miatt nem tesz benne kárt. Amíg nem szokik teljesen hozzá, addig csak felügyelet mellett legyenek együtt, egyébként zárjátok külön őket! Amikor én hazavittem a macsekot, ami akkora volt mint a kutyám orra, akkor én is letiltottam róla a kutyát, mert olyan hevesen érdeklődött és bökdöste az orrával, hogy féltettem a macskát. 1 hét múlva már csak a napi első találkozásnál szagolta meg, 2 hét múlva meg már olyan természetes volt neki a macska, mintha mindig is együtt éltek volna.
2012. jún. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!