Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám a kutyámnak...

Hogy tudnám a kutyámnak megtanítani hogy utcáról bedobnak neki valami ételt ne egye meg?

Figyelt kérdés

Vagy ha valaki adni akar neki valamit.


Mérgezés miatt hogy ne tudják lemérgezni



2012. jún. 7. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlod vele. Megkérsz valakit, hogy dobjon be, és rászólsz a kutyára, ha oda akar menni hozzá:) Nálunk pl az ilyen parancsszó a 'fujj'. Csak párszor el kell ismételned vele naponta. Egy idő után már a parancsszó nélkül is tudja, hogy az nem az övé, nem szabad bántani, amit bedobnak.
2012. jún. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy meg tudod tanítani neki.

Lehet, a jelenlétedben nem veszi fel, de egyedül már nem megy a dolog.

2012. jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 intrepid ***** válasza:
Előttem írták a szépszó módszert. Próbáld meg azt, ha megy akkor jó, ha nem, lehetőségnek leírom, amit nekem mondtak, te döntesz: Chilivel jó erősre fűszerezett kolbászdarabot dobjon be ismerős, esetleg csalja is oda a kerítéshez és kézből adja oda. Ezt többször ismételni, úgy, hogy idegen adja neki, és dobja be. Kellemetlen lesz, de az életét mentheti meg.
2012. jún. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

első lépés: gyakorold vele a házban, h ha leraksz a földre valamit (pl. egy darab virslit) h ne egye meg. használd a fúj parancs szót mert rövid és könnyen megtanúlja. ha az már megy h ha a földön van a virsli és nem eszi meg akkor mennyetek az udvarra

második lépés: udvaron is tudja ezt csinálni, hogy nem eszik meg semmit a földről.

harmadik lépés: kérj meg valakit hogy dobjon be valamit és pl. az ablakból lesd a kutyádat és ha megeszi amit bedobtak szidd le nagyon de viszont ha nem eszi meg nagyon nagyon dicsérd meg! sok sok gyakorlás :) hajrá!


amúgy azt is meglehetne szerintem h azt tanísd meg neki h csak akkor ehet ha pl. azt mondod h kaja! :)

2012. jún. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.


Bár most mondtak egy tanácsot priviben hogy dobassak be neki egy forró tojást és ha megpróbálja megenni megégeti a száját és többet nem fogja megenni amit bedobtak.


De a Chili nem árt a kutyának??

2012. jún. 7. 16:21
 6/8 anonim ***** válasza:
ez is egy megoldás... de én nem probálnám megégetni vagy csilivel etetni a kutyám! :D amit az írt aki 3 lépésbe elmondta szerintem az tökéletes:D
2012. jún. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az égetés durva nagyon, ha mohó még a torka is leég, teljesen felhólyagosodik. Én olyan nevelési módszert hallottam, amit folyamatosan kell kiépítani. Először is mindíg csak tányérból vagy edényből adj neki enni, de soha se a földről vagy kézből. Ezután otthon vagy városban, akárhol próbáld ki h elé dobsz kaját a földre, és ha enni próbál a földről billentsd seggbe vagy koppints az orrára, ezt rendszeresen gyakoroltasd vele sűrűn, akár egmás után is, és meg fogja tanulni, hogy mindig bünti jár ha nem a tányérkájából eszik.
2013. máj. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az utolsó vagyok, a fújj szó betanítása is hasznos, de csak akkor ha ott van a gazdi,különben nincs ki rászóljon és megesz bármit. De ha valami kellemetlen ingerrel társítod a tettét ( hogy eszik a földről)rendszeresen, akkor megtanulja.Az égetés meg chillis módszer hosszú fájdalmat okoz, és nem biztos, hogy megérti. Mindig csak közvetlenül akkor és addig büntess amikor éppen megcsinálja a rosszat, különben nem tudja miért kap ki.
2013. máj. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!