Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vállalhatok úgy kutyát, hogy...

Vállalhatok úgy kutyát, hogy napi 8-9 órát melózok?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy nem jó egyedól hangyni a kutyát ilyen sokáig.

De az emberek nagyrésze melózik napközben nem? És kevesen vannak akik otthon maradnak, vagy otthon melóznak nem? Tehát egy kutya elvan napközben, nem tragédia, ha otthon marad nem?

Mert nem tudom megoldani, hogy ne menjek el melózni, vagy elvigyem a kutyát melóba...

Lehet úgy is nevelni kutyát, hogy naponta egyedül marad?



2012. jún. 7. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van meló előtt egy fél, és meló után 2 órád a szabadban a kutyádra akkor vállalhatsz
2012. jún. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet így kutyád,szeirntem az emberek jó része aki kutyát tart ugyanennyit,vagy többet dolgozik. A lényeg h reggel+ délután-este mikor hazaérsz jól le kell fárasztani,mozogni vele,játszani,tanítani,hétvégénete kirándulni . Futni is járhatsz vele ,vagy biciklizni ha szoktál..

Én annyit javasolnék,hogy ne kölyök kutyéát vegyél magadhoz ha egyedül laksz,mert egyrészt 2-3 óránként muszáj levinni,és etetni is 3-4szer kell egy nap.

Sztem egy 5-6 hónapos kutyának már megfelelne.Persze ők is kölykök még:)

Vagy ha felnőtt kutyát fogadsz örökbe esetleg,az több zsempontból is jó lehet,a legtöbb szobatiszta,vannak akik "előneveltek" is,szépen viselkednek a lakásban,kertben,nem rongálnak stb

2012. jún. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
szerintem nem gond, de az lenne a legjobb ha két kutyát vennél, és ha lehet kertben tartsd őket. De ha olyan helyen laksz ahol ez nem kivitelezhető, akkor inkább valami más háziállatot vegyél. pl.: tengeri malacokat, nyulakat vagy hörcsögöket
2012. jún. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehet, persze, de ne kölyköt vállalj be. Az enyém is ennyit van egyedül napközben panelban, ha az elején nem vihettem volna magammal dolgozni és később jó pár hónapig (olyan 7 hónapos koráig) anyósomék nem jönnek el hozzá délben, akkor nem vállaltuk volna be. Most is vannak kisebb gondok, nem sokára 1 éves lesz. Egy kölyök kutya pörög, nem bír ennyi egyedül létet bezárva, ha kertben lenne, az más lenne.
2012. jún. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 elektron válasza:
37%

2 fontos dolog:

Lakásban laksz? Mekkora kutyára vágysz?


A nagy kutya és lakás kombó a legrosszabb. Ha szereted a kutyákat akkor bizonyára nem vagy önző és inkább lemondasz róluk, minthogy szegényt kínoznád egy lakásban. (persze az más, ha 150nm-es a lakás) :)

Én is szeretnék régóta, de nagyobb kutyust, aminek térigénye van, viszont sajna lakásban lakom.

A kistermetű kutyákkal nincsen gond lakásban. Egyszer szüleim tacskóját istápoltam 1 hétig. Lusta nagyon. :) Este amikor hazamentem ugyanabban a pózban volt, mint amikor elmentem otthonról. :)))

Lényeg, hogy ezt vedd fontolóra.

2012. jún. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem minden ember napi 8-9 órát melózik. :-)
2012. jún. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nagy termetű kutyával miért lenne gond a lakásban? Tudod hányan tartanak német dogot, dobit és egyéb nagytestű kutyákat panelban? Nagyon sokan. Egy nagy kutya sem fog elkezdeni otthon rohangálni a panelban egyedül. Az a lényeg, hogy ki legyen elégítve a mozgásigénye, amíg az ember dolgozik, addig ő pihen.
2012. jún. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 elektron válasza:
37%

Nyilván elvan a kutya, ha nem tud mást csinálni.

Sajnos nem egy eset volt, hogy a kisbabát megharapta a család kutyája. Bennük is van energia, és azt néha nekik is meg kell csapolniuk. A kérdés az, hogy melyik kutya mennyit igényel. Mert egy sima sétáltatástól nem hiszem, hogy lefárad annyira, hogy a 8-10 órás bezártságot elviselne. Aztán fene tudja. Megtanulok kutyául, aztán megkérdezem. :)

Node Ti tudjátok. Én csak elmondtam a véleményemet, amit én ítélek helyesnek. Másnak persze más a helyes. Van aki veri a kutyát, mert azt ítéli helyesnek, van aki ezt elítéli. Minden szubjektív.

Bármit megtehetünk addig, amíg ezzel másnak nem ártunk.

Úgyhogy kedves kérdező és kedves mindenki más, azt csináltok, amire vágytok. (az előző mondat végét fejben tartva)


Egy közismert idézet a Kis Hercegből: "Felelős lettél azért, amit megszelidítettél"

2012. jún. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Persze, le kell mozgatni minden kutyát, de a nagytestűek között pl. rengeteg fajta van, akinek kevesebb a mozgásigénye egy yorkinál és sokkal nyugodtabban viselkedik a lakásban, nem pörög. De még ha nagyobb is a mozgásigénye, ki kell elégíteni és akkor nyugodtak ők is :) Amúgy pedig nem csak sétálni lehet velük :)

Én sokszor pont fordítva látom, azok a kutyusok (legyen akár nagytestű vagy kisebb), akik családi házban laknak, nincsenek úgy lemozgatva, mint panelos társaik, mondván nekik ott a kert, de egy kutya magától nem kezd őrült futkározásba, hogy lemozgassa saját magát, ahhoz kell a gazdi is.

2012. jún. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 elektron válasza:

Koszi Alexandra! Igazsag van szavaidban. Es elnezest kerek, nagyon altalanositottam. Ott vannak a terrierek, ha jol tudom egy kis energia gyolyok. :)

A vizslanak mennyire van ter es helyigenye, mit tudtok?

(mi ilyet szerettunk volna, de pont a velemenyem miatt nincsen.)

2012. jún. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!