Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vállalhatok úgy kutyát, hogy...

Vállalhatok úgy kutyát, hogy napi 8-9 órát melózok?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy nem jó egyedól hangyni a kutyát ilyen sokáig.

De az emberek nagyrésze melózik napközben nem? És kevesen vannak akik otthon maradnak, vagy otthon melóznak nem? Tehát egy kutya elvan napközben, nem tragédia, ha otthon marad nem?

Mert nem tudom megoldani, hogy ne menjek el melózni, vagy elvigyem a kutyát melóba...

Lehet úgy is nevelni kutyát, hogy naponta egyedül marad?



2012. jún. 7. 20:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Jaj nem kell elnézést kérned, csak eszmét cseréltünk :)

Barátnőmnek vizslája van panelban, igaz ő családi házban volt előtte, úgy költöztek át panelba. Felnőttként nincs vele gond, de szerintem egy kölyök vizsla panelban maga lehet a pokol :D Sokszor olvasom, hogy családi háznál is amíg be nem nő a feje lágya, le nem nyugszik, alig tudják levezetni az energiáit a napi futkározással, egy kölyök (bármilyen fajtából nagyon pörgős tud lenni, amíg felnőtt nem lesz). Ettől függetlenül nem lehetetlen, de szerintem kölyökként alsó hangon napi 2,5-3 óra szellemi és fizikai fárasztás kell neki :) Viszont abból a szempontból könnyebb őket lefárasztani, hogy iszonyatosan szeretnek apportozni, labdázni. Az én kutyusom sétálni, futkározni és más kutyákkal szeret játszani (bullmasztiffom van), labdázni nem szeret, így sokszor könnyebb dolgom lenne, ha szeretne labdázni, ha pl. reggelente nincs kutyás társaság, akivel játszunk, úgyhogy ilyenkor maradnak a séták. Ha vizslát szeretnél panelba és nem ragaszkodsz majd a kölyökhöz, én azt mondom egy 1,5-2 év körüli kutyust válassz majd :)

2012. jún. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
* nem is a kölyöknek kell ennyi fárasztás (napi 2,5-3 óra), hanem inkább egy növendék vizslának :)
2012. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 elektron válasza:
Köszönöm szépen kedves Alexandra a válaszod! Akkor jó ez így ahogy van. Nálunk a kutyás társaság úgysem lenne jó neki, mert csupa ici-pici kutyusokból áll. Átmenne rajtuk, mint egy úthenger. :)) ....mondjuk ezek az ölebek inkább passzolnak társasházba, mint a nagyobbak. :)
2012. jún. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Persze! Igazából nem az a lényeg,h ő pár órát egyedül van, hanem az h ezen felül Te mit akarsz és h mennyit szánsz rá.

szóval ha tudod vinni állatorvoshoz,ha tudsz neki gond nélkül kaját adni,ha tudod nevelni és rendszeresen vinni sétálni,akkor nincs baj,tarthatsz.

de nagyon jól fontold meg. Egyrészt nem olcsó,másrészt nagyon sok törõdést igényel...

2012. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!