Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Labrador Retriever...

Lorand Nagy kérdése:

Van egy Labrador Retriever kiskutyam aki nemsokara lesz 3 honapos es mindig raharap a kezemre, a bokamra, es mar tobb ruhamat ki is szakitotta! HOGY LEHETNE LESZOKTATNI?

Figyelt kérdés

#leszoktatás #labrador #kiskutyamat #a harapasrol?
2012. jún. 7. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Én még nem, találkoztam olyan 3 hónapos blökivel,aki ne ezt csinálta volna. Erélyesen rá kell szólni. De idő kell hozzá mire leszokik róla.
2012. jún. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ok Koszonom!!!
2012. jún. 8. 01:10
 3/10 A kérdező kommentje:
Varom a tovabbi commenteket!!! :)
2012. jún. 8. 01:14
 4/10 anonim ***** válasza:
A kérdésed alatt általában hasonló kérdéseket találsz. Ezersokan kérdezik állandóan , amit te is leírtál. Vedd a fáradtságot és szemezgess a válaszok között.
2012. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Spórolok neked egy kis időt: Ne engedd neki.
2012. jún. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Mi jutifalattal szoktattuk le. ha rákap a naci szárára,szolj rá,hogy Nem szabad! told el magadtol,és adj neki juti falit,és közben dícsérd meg,hogy milyen ügyes!

Nálunk elég hamar megtanulta.Nagyon okosak,hamar rájön,hogy mit szeretnél tőle! :)

2012. jún. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"ha rákap a naci szárára,szolj rá,hogy Nem szabad! told el magadtol,és adj neki juti falit,és közben dícsérd meg,hogy milyen ügyes!"


Megfordítom (a kutya szemszögéből): Belekapok a nadrág szárába, megtépem. Rám ordít, ellök, majd kaját ad. Nem értem, de tudod mit? Ez rohadt jó játék! (Hozzáteszem, ilyen gondom még nem volt kutyával, szóval - ha a kutya olyan típus -, simán bejöhet a módszer a logikátlanságtól függetlenül)


Ha megharap, vagy elkapja a nadrág/póló/akármi szélét, eltolod magadtól egy hangos nem szabaddal, és ignorálod. A sokadik próbálkozás után (mikor már pofátlan) megfogod a nyakánál és arrébb teszed, közben újra: Nem szabad!, majd újra ignorálod. Nincs szemkontaktus, nincs simi, nincs mucikázás. Az akkor van, ha a szabályoknak megfelelően viselkedik, a harapás pedig nem ilyen viselkedés. Alternatívaként adhatsz neki rágható játékokat (ne legyen cipő alakú, ne legyen farmernadrág alakú/anyagú, stb, ugyanis a kutya nem nagyon fogja érteni, hogy EZT a cipőt miért szabad, a többit meg miért nem), és amikor azokat rágja, na AKKOR mehet a jutifalat, dicséret, mucikázás :) Ha a rosszat mindig bünteted/elkerülöd, a jót pedig mindig jutalmazod, dícséred, a kutya rá fog jönni, hogy pontosan mik a szabályok, anélkül, hogy "elmagyaráznád" és úgy fog cselekedni, hogy minél több simit kapjon :)

2012. jún. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 JuCiKa99 válasza:
én úgy csináltam mikor az én kutyámat tanítottam, hogy fél kézzel megfogtam az orrát és a száját és a másik kezemmel pedig meglegyintettem picit az orrát.azután már csak kicsit megemelem a kezem és tudja, hogy nem szabad harapdálni.
2012. jún. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Adj neki valami rágcsálni valót pl labda, rongy vagy valami, hogy azt rágcsálja, mivel még kicsi, ha játszol vele, simogatod akkor téged is rágcsál, szólj rá és kész, később leszokik róla.
2012. júl. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Türelmesnek kell vele lenni és nyugodtnak.Nem szabad ordibálni vele.Kenjél egy kis vajat a kezedre és hagyd hogy lenyalja akkor megtanulja hogy a bőr nem olyan mint a szőr és nem fog harapni.
2012. aug. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!