Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő kellett, hogy...

Mennyi idő kellett, hogy szobatiszta legyen a kutyád?

Figyelt kérdés
...és mikortól bírta ki az éjszakákat?

2012. jún. 8. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Első naptól kibírta az éjszakákat, az összeset átaludta. Az más kérdés, hogy reggel nem mindig voltam elég gyors az öltözködéssel és sűrűn bepisilt még. Olyan 7-8 hónapos korától nincsenek egyáltalán balesetek, azóta bírja napközben is 8-9 órán át. Egyébként bullmasztiffom van.
2012. jún. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Balesetek soha nem voltak, 2 hónaposan még kivittem 3 óránként éjszaka is. Aztán kb 5 hónaposan már 10 órát aludt
2012. jún. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Annyira szerencsések vagytok :)

A kutyusom 4 hónapos és hiába viszem le éjjel is többször,amint elalszok csinál 1 tócsát.Esténként 3-4 pisifoltot kell felmossak,már nagyon nehezen bírom idegekkel.Arra is gondoltam,hogy direkt "k9tekszik" velem.Ma reggel is levittem,elvégezte a dolgát,feljöttünk a lakásba,mentem kávét főzni,erre odaállt mellém,nézet a nagy szemeivel és odapisilt.Pedig kb 5 perce pisilt a ház előtt...Nem tudom mi tévő legyek.Volt már előtte egy szobakutyám és vele sosem volt probléma....

2012. jún. 8. 11:34
 4/11 A kérdező kommentje:

kötekszik

nézett


bocsi az elírásért

2012. jún. 8. 11:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Leszidtad, amikor rád nézett és bepisilt?
2012. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Ja és a másik kérdés.. Amikor lent pisil, úgy dicséred meg, mint aki épp Nobel-díjat nyert?
2012. jún. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Persze,de különösebben nem érdekelte a dolog,ugyanúgy pisilt tovább.Mikor felkaptam,akkor sem hagyta abba.....és közben végig olyan cukin nézett rám,mintha direkt akarna idegesíteni :P
2012. jún. 8. 11:40
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze,agyon dícsértem.vagy egy percet dögönyöztem és gügyögtem neki :D
2012. jún. 8. 11:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy német boxer kölyköm volt (azóta megnőtt), és ő 9 hetes korában szobatiszta volt már, amikor elhoztuk. Pedig ahonnan hoztuk, a kertben voltak, és ott volt nekik egy zárt hely, ahol az alom volt, tehát nem volt ember által szobatisztaságra nevelve előtte.


Ehhez kellett az is, hogy nem aludta ám át az éjszakát, hanem bepisilés helyett jelzett (nyüsszögött). Ilyenkor köntöst magamra kaptam gyorsan és már nyitottam is az ajtót és együtt mentünk ki. Persze jött a nagy-nagy dicséret, meg pici játék is! :)


Egyedül a második éjszakán pisilt be, mert későn ébredtem fel a jelzésére.


Körülbelül 2-3 hét után már képes volt átaludni az éjszakát este 11-től reggel 5-6ig (mi így fekszünk/kelünk minden nap, hétvégén is), de első perctől kezdve szobatiszta volt, mert jelzett, ha gondja volt. :)

2012. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem szintén 4 hónapos a kiskutyám. Éjjeli pisiléssel nekünk sose volt gond nappal annál inkább. Körülbelül 3 napja kezdtem el azt,hogy na akkor keményen ráfekszünk erre a szobatisztaságra. Reggel felkelek első dolgom,hogy leviszem és ha elvégzi a dolgát nagy dícséret és jutifalat. 2-3 óránként leviszem és mindig ha ügyes kapja a jutifalatot . Hamar tanul a kutya csak rá kell vezetni mit is akarsz tőle. Nekem kezdi érteni,hogy ha lent végzi a dolgát jutalomfalatot kap. Este még lefekvés után még történik baleset de már éjjel egyátalán nem piszkít be meg tudja várni a reggelt. Javaslom neked is ezt a taktikát aztán ha már jobban megy szépen lassan elhagyod a jutalmazást.
2012. jún. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!