Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok kullancs, a kutyámban, ez...

Sok kullancs, a kutyámban, ez veszélyes?

Figyelt kérdés
Kis testű kutyámban HÉT nagy kullancsot találtam, ami megszívta már magát. Hatot ki tudtam szedni rendesen, de egy félbeszakadt. Egy kicsi még kilógott, amit csipesszel meg tudtam fogni, de letört az a rész, és a feje benne maradt. Ez nagy baj? Már önmagában hét kullancs is nagy baj egy ilyen kis kutyánál nem?

2012. jún. 8. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:

hát ha fertőzött vmelyik akkor baj!!

nincs rajta vmi kullancs elleni???


figyeld pár napig és ha bágyadt lesz és barnás színű lesz a pisilje akkor rohanás az orvoshoz,mert akkor babéziás!!

2012. jún. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ismerősi körömben most tavasszal 3 kutya is elkapta a kullancs által terjesztett babeziát. 2 el is elpusztult. Javaslom, hogy használjatok kullancsortót, a dokinál adnak, egy kenőcs vagy por amivel lekezelik és egy hónapra védelmet biztosít a kullancsok ellen.

Ha észrevennéd a kutyán, hogy bágyadt, kedvetlen és étvágytalan, azonnal állatorvoshoz, mert az első tünetektöl számított 24 órán belül lehet hatásos a kezelés. Nem kell megvárni amíg véreset pisil, mert az már azt jelenti, hogy a veséje bekrepált, olyankor nagy valószínűséggel visszafordíthatatlan a folyamat.

2012. jún. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akár 1 kullancs is okozhat nagy bajt. Szerintem sürgősen kezeld valami kullancs elleni szerrel és a legkisebb szegletét is kend be vele. Mi neostomosant használunk kutyára és lóra is, bolha ellen is jó, és a kullancsok sem szeretik.
2012. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már egy kullancs is bajt okozhat,nem hogy hét!

Vásárolj kullancsok ellen valamilyen kullancsírtót.

Ha bágyadtságot,barnás vizeletet veszel észre,a kutya babéziás,rögtön el kell vinni orvoshoz!

2012. jún. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendszeresen kezeltük kullancs elleni cseppekkel, csak mostanában felejtettük el. Eddig nem is volt benne soha.
2012. jún. 8. 12:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor ez legyen neked egy intő jel, hogy többet ne felejtsd el kezelni, mert ráfizethettek. Remélem nem lesz semmi gond a kutyussal.
2012. jún. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként meddig kellene figyelnem a babézia jeleit? Tegnap szedtük ki őket.
2012. jún. 8. 12:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Általában 7-14 nap a lappangási idő. Viszont a Lyme kór akár évekig lappanghat .
2012. jún. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!