Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Természetes lenne ez a viselke...

Természetes lenne ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves border colliem. Hatalmas mozgásigénye volt mindig is, a sétáért él hal, a labdáért szintén. 3 éves korában derült ki, hogy diszpláziás, illetve pici kora óta súlyproblémái vannak, ezért az orvos tanácsára variáltuk eddig az étrendjét. Hol idős kutyáknak való kaját kap (porcra), hol diétás kaját, mert kicsit elszaladt a súlya. Kifejezetten nem kövér, de nagyon figyelni kell, hogy tartani tudjuk a súlyát sajnos, illetve mozgatni rengeteget.

Az utóbbi egy-két hétben azt vettem észre, hogy valami gond van. Játszana, hív, de kétszer eldobom neki a labdát és utána bárhogy "hergelem" már nem érdekli. Vigyorog rám és ennyi a játék. Mintha akarna játszani, csak már nem bírna. (sétával nincs semmi gond) Ez természetes egy 8 éves kutyánál, vagy irány a doki és kérjem ki a véleményét!? Első kutya, úgyhogy a szívem szakad meg, amikor ezt látom. :(



2012. jún. 8. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Mit vársz egy Dp-s kutyától, amelyik már nem is ifjú.

Az ételeken kívül mit kapott az évek során a Dp-re?

Milyen fokú Dp-állapított meg a röntgen?

Étrendet miért kell variálni? Ha túlsúlyos a kutya, kevesebbet kap enni, és kész.

2012. jún. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ha a sétával nincs gond, akkor lehet, hogy a játékát unta meg. De persze már nem olyan fiatal szóval nem fog annyit mozogni mint kiskorában. Szerintem ha ez az első kutya akkor addig úgyse fogsz megnyugodni amíg ki nem kéred egy doki véleményét!:) (saját tapasztalat) Menj el nyugodtan állatorvoshoz, baja nem lesz tőle és te is megnyugszol, de igazából szerintem nem kell izgulni!
2012. jún. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Zöldkagylós táplálékkiegészítőt kap, amióta megtudtuk hogy gond van (doki ajánlotta), illetve két évente ellenőrizzük, hogy rosszabbodott-e a helyzet. Az időjárás változást nehezen viseljük, húzza a lábát, ilyenkor két-három napig fájdalomcsillapítót kap és mintha kicserélték volna. Láthatóan jobban lesz tőle, szóval szerencsére ez is jól kordában tartható egyelőre.

Nem értem miért kell rögtön rám förmedni kedves első válaszoló! Nem állítom, hogy én vagyok a legjobb gazdi a világon, de BÁRMIT megtennék a kutyámért pénzt nem sajnálva és az orvos tanácsait láttam legjobbnak követni, aki azt mondta jobb ha "porcos" kaját kap (ami hagy ne mondjam szintén nem olcsó) és csak akkor adjunk neki diétást, ha hízni kezd. Ez eddig nagyon jól bevált! Szinte csak a nyár-ősz váltás megy nehezen, illetve a leghidegebb téli hónapot szenvedjük meg.

Mint említettem ő az első kutyám (azóta van mégegy), fogalmam sincs mire kell számítanom a kor előrehaladtával és igenis borzasztó látni, hogy vigyorog és látszik, hogy játszana, de egyszerűen mintha fizikailag már nem bírna, míg a sétával semmi gond, a kimerítőbb túrákat is jól viseli, bár már kicsit lassabban, komótosabban, mint régen, amit természetesnek vettem! Ez kevésbé tűnik annak, mert régen ha megunta a játékot akkor odébbállt és foglalkozott valami mással, míg most fekszik a labda mellett és "vigyorog", de bármit csinálok nem mozdul rá. :(

2012. jún. 8. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!