Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem sajnáljátok azokat a...

Nem sajnáljátok azokat a kutyákat akik a gazdáik miatt ilyen sorsra jutnak?

Figyelt kérdés
Összeszorul a szívem ha azt hallom, hogy kutyák támadtak valakire, csirkét öltek meg, utcára kerültek, stb stb. Aztán látom a kutya fancsali pofiját a hírekben, ahogy menhelyen várják a sorsukat... többnyire altatást. Ilyenkor annyira azt érzem, hogy legszívesebben az idióta gazdáját is odazárnám mellé. Dögöljön meg az olyan, aki nem tudja kordában tartani, vagy szeretni és kerítés mögött tartani a kutyáját! Kivagyok az ilyenektől! Ti hogy éreztek ezzel kapcsolatban?

2012. jún. 8. 19:57
 1/5 anonim válasza:
Egyetértek!! Nekem is összeszorul a szívem az ilyen hírek hallatán. Szörnyű, nem szegény állat tehet az idióta "gazdája" viselkedéséért. :( Amúgy is nagy állatvédő vagyok, imádom az állatokat..És mindig mikor az utcán látok egy éhes gazdára vágyó állatot legszívesebben befogadnám:( De minden állatot sajnos nem lehet, bár tehetném...:(
2012. jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is nagyon sajnálom az ilyen kutyákat.

Aki csirkét ölt az nem. Nekem is van egy Foxim. Az összes csirkénket megölte. Persze még megvan nem adnám el a világ össze skincséért sem. De azért ölt csirkét mert vadászkutya és nem miattunk került ide. Amúgy rendesen le van mozgatva meg moinden. Kinti-benti kutya. Mikor megszidtuk (persze csak szóban) ő is olyan fancsali képet tud vágni azokkal a nagy bocsi szemeivel, hogy nincsen ember aki haragudni tudna rá!!

2012. jún. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De azért még is tudja, hogy nem oké amit csinált... igen nagy százalékban az ilyen kutyák csak verést kapnak ha rosszat csinálnak, se szeretet, se játék, se séta, már az is nagy szó, ha nem láncra vannak verve. Örülnek ha enni kapnak... Csoda hogy ezt hozzák ki belőlük a körülmények?

Az én kutyáim "nem ismerik" a baromfikat, egyszer átszabadult hozzánk valahonnan egy (a környéken sehol nincs, neem tudom honnan jött). Persze, hogy érdekes volt és addig kínozták, amíg meg nem halt szerencsétlen. (nem volt véres, meglepően egyben volt, így gondolom a kimerültség tett be szegény csirkének). Nem az ilyen esetekre gondolok, hanem pl amikor éjszaka a kutya átjár a szomszédba, vagy bárhova csirkézni, birkákat megtámadni stb. És a falusi paraszt ember persze hogy a kutyára haragszik és azt lövi hátsón, ahelyett hogy a gazdájának a fejébe eresztenének egyet, komolyan... Imádom az állatokat, nem mondom hogy el kell kényeztetni a kutyákat, de azért az ilyenektől eldurran az agyam. Aztán még a gazda nyilatkozik, hogy "hát ilyet azelőtt sosem csinált...". Szánalmas...

2012. jún. 8. 23:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos van olyan gazdi, aki nem neveli meg a kezelhetetlen kutyáját... Az ölés végülis a vérükben van, bár a mai kutyákban jó, ha az nincs benne, még kisállat szinten se.

Egyébként menhelyen nem altatnak állatot, a sintértelepen, azaz gyepmesteri telepen altatják őket.

Az a szegény kutya, amelyik az utcán él, vagy olyan gazdánál van, amelyik pénz hiányában éheztetni kényszerül a kutyát, vagy arra tartják, hogy támadjon... A menhelyek rendesen élelmezik a kutyákat, az önkéntesek foglalkoznak velük. A létszükségleteket megkapják, de a törődést idő és ember hiányában nem kapják meg rendszeresen. De nem szenvednek.

2012. jún. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is összeszorul a szívem mikor ilyet látok. Nem véletlen hogy a kutya támadások nagy része általában ilyen fajták hogy: németjuhász, kuvasz, kau stb. ezekhez a kutyákhoz tapasztalat kell és sok paraszt anélkül vállal ilyen kutyát, hogy bármiféle kutyás tapasztalata van aztán meg megy a sírás mikor megharapja a gyereket, megtámad mindenkit. Pl. volt olyan eset is hogy a gyrekek egyedül (és ezt hangsúlyozom) játszottak egy kuvasszal és megharapta az egyik arcát aztán meg ment a sírás mert úgy kellet össze plasztikázni a pofáját. Természetesen az ember volt a hibás ebben az esetbe is, mert eszembe nem jutna egyedül hagyni két gyereket egy kutyával ( még egy csivavával sem )
2012. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!