Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kéne egy kuvaszos kép, szedhet...

Kéne egy kuvaszos kép, szedhetek az internetről? FONTOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Írok egy regényt...és abban a kutya kuvasz fajtájú lenne, de nekünk nem olyan kutyánk van, ezért megkérdezném, szabad-e az internetről leszedni képet, és azt tenni borítónak? Csak mert....

A válaszokat előre is köszönöm!


2012. jún. 9. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne?
2012. jún. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hát ha magadnak írod és nem lesz belőle "nagy" híres regény akkor szerintem nyugodtan. viszont ha szeretnél belőle majd "nagy" dolgot akkor is lehet csak akkor mondjuk írd a kép alá vagy ha épp borító akkor a könyv végén hogy közreműködtek stb. és hogy kitől vagy honnan szedted .. nézz bele a könyvekbe és rájössz mire gondolok.
2012. jún. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak mert...?
2012. jún. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha ki akarod adni a regényt egy kiadónál,akkor képet csak úgy nem szedhetsz le,és nem mondhatod,hogy te rajzoltad/festetted,stb. mert ez is szerzői jogsértés.Más szerzői jogának magadéként való feltüntetése büncselekmény...


Egyik ismerősöm,egy neves fantasy-író ugyanígy járt egy amerikai grafikus művével(nála a dolog megbukott,mert az illető grafikust, Jessica Truscott-ot nem lehetett semmilyen úton elérni: se e-mailben, se telefonon,se direktben,se a kiadóján keresztül.

2012. jún. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm!

a Csak mert... azért van ott, hogy ne jelentsenek fel...


igen, "nagyobb" hasznot szeretnék vele...nem igazán értem, de ha nem engedik meg, előtte meg kell kérdezni, hogy rárakhatom-e a képet? pl. a Kutyatárból vennék egy képet, és akkor kérdezzem meg, hogy elvihetem-e? :D

2012. jún. 9. 15:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, ha gondolod, és megvan az illető képkészítő elérhetősége, s ha az illető külföldi, szívesen segítek a vele való kommunikációban: egy tolmács és szak,- illetve műfordító...
2012. jún. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm!

nos, igazából, nem tudom hogy működik ez. még fiatal vagyok, talán nem kéne ilyesmikbe belekeverednem...nem tudom.

azért köszönöm!

2012. jún. 9. 15:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztos tagja vagy a fb-nak. Keress ott kuvasz kenneleket, tenyésztőket és ha valamelyiküknek megtetszik egy képe, ott egyszerűen tudsz engedélyt kérni a kép felhasználáshoz.
2012. jún. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]

Írj neki, egy profi kutya-fotós, biztos van kuvaszos képe. A könyved borítójára egy nagy felbontású, jó minőségű kép kell.

2012. jún. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!