Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen érveket, avagy ellenérv...

Budai Letti kérdése:

Milyen érveket, avagy ellenérveket tudtok yorkik ellen?

Figyelt kérdés
Yorkit szeretnénk venni, de hallottam ellenérveket felőlük. Ha valaki tud, kérem írjon, de pozitív dolgokat is várok. Indoklásra is szükségem lenne. Nagyon szépen köszönöm!
2012. jún. 9. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

érv: kistestű így ideális társas illetve panellakásokba

ellenérv: Inkább az emberekre vonatkozik,remélem te nem leszel ilyen. Ellenérvem az hogy sokan a tünci külsejük miatt azt hiszik hogy vagy gyerek vagy macska. Tisztelet a kivételnek. Pl. ó hát minek neki annyi séta,pici ő jó lesz neki a pelenka,vagy macskaalom. Vagy annyira agyon kényeztetik hogy a kutya teljesen átveszi az uralmat aztán a gazda fejére nő.

Vagy amiért olyan felkapott példány lett most szaporítók között,tele van velük minden aztán annyira ideggyengék hogy már meglátnak a kutyámmal maguk alá vizelnek,meg a gazdi lába mögé bújnak! És a környékbeli yorkik 99%-a ilyen,egyet tudok ami normális méretű és normális is,pedig idős hölgyé.

3. Sokan elfelejtik hogy terrierek és elég makacsak tudnak lenni,kell nekik egy biztos vezető.

Amúgy tetszik ez a fajta,kár hogy az ember mit tesz velük..

2012. jún. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt mondom, hogy egy igazi terrier akkor talán ebben a egy szóban mindent elmondtam a fajtáról! Ellenérv és érvek is benne vannak a fajtával kapcsolatban.

Én egyszerűen imádom ezt a fajtát! 6 éve nagy "szerelmem" a fajta bár mindent szeret amit terrier!

Ami ellen szól ilyet talál nem is tudok. Néha makacs és önfejű. Ha nincsen megfelelően nevelve elő fordulhat, hogy többet ugat a kelleténél. De ez megfelelő neveléssel kiküszöbölhető.

Nagyon kedves, aranyos, élénk, virgonc kis kutyák. Akik rajonganak a gazdiért. Minden megtesznek, hogy a gazdi közelében leehessenek. Könnyű őket elkényeztetni de következetesen kell őket nevelni. Már 6 éve vágyom egy Yorkira szinte mindent elolvastam ez idő alatt róluk és rengeteget lehettem Yorkik közelében. Nemsokára nekem is megadatik, hogy legyen egy saját Yorkim a többi kutyusom mellet.

Egyszóval szerintem a Yorkit csak szeretni lehet!!

2012. jún. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat! :)

Nem, én nem vagyok az az " babusgatlak kicsi egyetlen nyálgombócom " fajta. :D igazából úgy kezelném, hogy nem egy elkényeztetett kis dög lenne, attól nekem is kifordul a gyomrom. A sétákat kedvelné, vagyis remélem tetszene neki, és én is panel lakásban lakok, ezért gondoltam erre a fajtára, méghozzá előnyös, hogy nem hullik a szőre.

2012. jún. 9. 21:08
 4/12 Bozsikrisz ***** válasza:
83%

Nincs ellenérv. Ami van, azt minden fajta ellen fel lehetne hozni. Pl.: ki lehet fogni beteges egyedet, főleg, ha nem megbízható helyről veszi az ember.

Nem tudom mit hallhattál...Terrierek, tehát makacsok, viszont okosak és nagyon gyorsan tanulnak. Foglalkozni kell velük, fizikailag, és agyilag is lefárasztani. Nekem 5 és fél éves yorkim van, most értünk haza egy 4 órás túráról, holnap megyek vele agilityzni.


Persze, mondják róluk, hogy agresszív kis táskakutyák, de ez nem az ő hibájuk, hanem az idióta gazdáké. Őket is ugyanúgy kell nevelni, mint bármilyen más fajtát, semmivel sem különbek.

2012. jún. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm válaszodat! ezzel nem is szállnék vitába, teljesen igazat mondasz! :D
2012. jún. 9. 21:11
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, rosszat inkább csak öröklődési betegségről hallottam, ami azt jelenti, hogy valami térdficam, meg az inszalag szakadás. :( közölük egy megelőzhető, a térdficam pedig minden kistestűre vonatkozik. inkább ismerősöktől, de nem nagyon figyeltem erre. akaratos, önfejű, és amivel nem értettem egyett, hogy nagyon agresszív. :O olyan nincs.:D
2012. jún. 9. 21:14
 7/12 anonim ***** válasza:
20%

Érvnek mondhatjuk például azt, hogy kistestű, könnyen hordozható.


Ellenérv nem mindenkinek, de kozmetikázni kell, ugatós, sokan azt hiszik gyerekpótlék.

2012. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A patella (térdkalács ficam) valamint a nyelőcső szűkület tényleg gyakori de inkább a szaporított semmint a tenyésztők kutyára
2012. jún. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom én személyszerint nem szeretem a kistestű kutyákat.
2012. jún. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Viszont mi csak kistestűben gondolkodunk, és igen, a patella a térdkalácsficam, meg ilyenekről hallottam.
2012. jún. 10. 07:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!