Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néhány kérdés kutyámmal...

Néhány kérdés kutyámmal kapcsolatban!?

Figyelt kérdés

Van egy másfél és egy 8 éves kutyusom. Az öreg gyönyörűen tud sétálni, jön láb mellett, összeszokott páros vagyunk már. A kicsit viszont képtelenek vagyunk normális sétára bírni, pedig nem buta. Szépen jön az öreg mellett egészen addig, amíg meg nem ugat minket egy kutya. Ilyenkor elkezd ugrálni, cigány kerekeket hány, rángat, nem bírunk vele, nem lehet megnyugtatni. Van hogy szabályosan vérben forognak a szemei mire hazaérünk, annyira rángat. Érezni rajta, hogy iszonyatosan stresszel, szorong más kutyáktól, pedig pl kutyasuliban is játszik a fiatalabbakkal simán.

Mitől lehet ez? Egyedül el sem lehet vinni, mert akkor akkor sem sétál rendesen, ha nem ugatnak kutyák körülöttünk. Amúgy is nagyon birka lelkű, gyenge idegzetű szegénykém. Hogyan segíthetnénk neki?


Nagyon fontos lenne, mert egyedül nem bírok így el kettőjükkel, viszont úgy alakult, hogy most jódarabig nem tud velem jönni senki, így meg megvagyok lőve... a külön séta sem jó, együtt meg nem megy.



2012. jún. 9. 21:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
amúgy próbáld meg csendesebb helyen sétáltatni, tudom, falun nem könnyű, de a falu szélén talán... nekem is a border stresszel ha őrjöngenek a kutyák a kerítésen, és valahol meg is értem, nem lehet így felszabadultan sétálni. nem sétálunk ilyen helyen, csak ha muszáj oda mennünk valamiért. ha meg egyszer valamelyik kijön, még rosszabb lesz mert jól megjegyzi.
2012. jún. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Az a gond felénk, hogy két lehetőség van. Vagy a falu felé, a faluban sétálunk, ahol ugye a kerítésen keresztül ugató kutyák elkerülhetetlenek, vagy az erdő felé megyünk, ahol pedig a kullancsok elkerülhetetlenek. A létező összes szert kipróbáltuk már nagyjából és ezeket a dögöket sehogy nem tudjuk távol tartani, így megmondom őszintén a falu verziónál maradtunk, hiszen a kutyák egészsége az első. Volt már mindkettő babéziás, én azokat a napokat nem kívánom senkinek és nem is akarom még egyszer átélni!!

Itthon is rettegünk tőlük (az erdő szélén lakunk), de alaposan körbe van permetezve nem teljesen legálisnak mondható rovarirtóval az egész udvar és környéke, így egy-két hónapra megszabadulunk tőlük legalább kerítésen belül.


A problémát mégegyszer leírva: Az öreggel semmi probléma, nem fél, pedig jött már nekünk úgy nagyobb kutya régen, hogy az enyém a lábamközött két lábon állva a karomba csimpaszkodva, az a dög meg körülöttünk körözve... Kb csukott szemmel imádkoztam, hogy megússzuk épp bőrrel. Lényeg, hogy ő sosem félt, nem stresszelt, hihetetlenül nyugis lelkületű kutya.

A pici első séta óta iszonyatosan bevan pánikolva. Ha egyedül megyünk lehetetlen vele bírni, leül és sír, menne hazafelé inkább, ha ezen túlvagyunk, akkor ugrál, rángat, "nyafog", egyszerűen meg van zavarodva, hogy most mi fog történni.

Ha az öreggel megyünk, akkor nagyon szépen sétál ("össze vannak nőve"), egészen addig, amíg ugatni nem kezd ránk egy kutya, ettől megint jön a nyafi, az ugrálás, a rángatás. Ha elengedném ilyenkor kiszaladna a világból.

2012. jún. 16. 23:16
 13/15 anonim ***** válasza:
Falun laksz.Arra nem gondoltál,hogy ne sétáltasd?Ha falun laktok és van játszótársa,"párja" is akkor szerintem meg van neki a kellő mennyiség mozgás.És ha neki a sétáltatás csak kinlódás minek csinálni?Kimozogja magát otthon társával és annyi neki elég...2:játsz vele otthon,így vezesd le az energiát.Nem feltétlenül sétáltatással.-Mivel a kutyát az ő öröméért sétáltatod.Nem?És ha neki ez nem öröm,akkor inkább nem. Ez az én véleményem.Te látod jobban át a helyzetett,ismered pontosan a feltételeket,körülményeket.Én csak annyit mondok,hogy próbálj meg a kutyád eszével gondolkozni.Nézd az eészet az ő szempontjából:"Kinn vannak azok az óriás félelmetes dögök,nem akarok sétálni:((" -akkor ne is sétáltasd...lehet kicsit banális vagyok de ezzel akarom érzékeltetni.Dönts úgy ahogy gondolod. Minden jót!:)
2012. jún. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Itthon is játszunk egy-két órát minden nap, de ez kevés. Border Collie-k, kimeríthetetlenek, a labdát egy idő után megunják, valamit ki kell találnom még, hogy éjszaka ne rágjanak szét mindent unalmukban. Indulásnál még örül a pici is, hogy megyünk.
2012. jún. 21. 21:25
 15/15 anonim ***** válasza:
-előző- hát akkor erre szokták mondani,hogy szarügy.Nem tudom.Akkor ha ilyen bonyolult a dolog,próbáljatok szakértőtől kérni tanácsot!Lehet-sőt- megoldódik a probléma.
2012. jún. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!