Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kiskutya ivartalanítása,...

Kan kiskutya ivartalanítása, mikor?

Figyelt kérdés
Boxer kanunk lesz jövő hónapban, szukák mellé, ezért is és egyébként is, szeretnénk ivartalaníttatni? De mikor, dokitól is rá fogok természetesen kérdezni, de ki mit javasol, mint állattartó? Nem akarom túl korán sem, de talán míg picur jobban viseli a műtétet...
2012. jún. 9. 22:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Ivarérés előtt javasolnám, az én bullmacim 6,5 hónaposan lett ivartalaníttatva, nagyon jól viselte a műtétet és iszonyatosan gyors volt a felépülés. A műtét napján este már semmi nem látszott rajta.
2012. jún. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
8-10 hónapos korkörül. Ha a szukák ivgartalanítottak várhatsz vele még egy kicsit.
2012. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

A szukák nem ivartalanítottak, ők nem lettek fiatalon, már nem akarom őket ennek kitenni...

De sok helyen olvasom, hogy minél korábban, még ivarérés előtt érdemes inkább elvégeztetni a műtétet... 8-10 hónapos kor nem túl késő? És a 6?

2012. jún. 9. 23:15
 4/30 anonim ***** válasza:
Minél koràbban viszed, annàl jobb :)
2012. jún. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Kannál kisebb maradhat, ha 6 hónaposan ivartalanítod. De ha a szukák nincsenek,akkor mindenképp 6 hónaposan kéne megcsináltatni.

(A szukákat se ártana, idős korukban sanszos a gennyes méhgyulladás, akkor úgyismeg kell csinálni, akkormár jobb akkor amikor még jobban bírják)

2012. jún. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Nem lesz kisebb, pont h hosszabbra nőnek a végtagok és magasabb lesz, ezt màr én is tapasztalom.
2012. jún. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Sanszos? Mennyire és miért jár az öregedéssel ez? Nem nagyon tapasztaltam még ezt, pedig volt pár szuka kutyánk...

Hm, nem nő meg? Minél korábban? :)

Én arra gondoltam, hogy 3-4 hónaposan megcsináltatjuk...

2012. jún. 9. 23:23
 8/30 anonim ***** válasza:
36%
Nem kötözködésképpen, MINEK kell a kankutya 3 szuka mellé, ha ivartalanitani akarod???? Akkor miért kan? miért nem szuka??? Minek a kant ivartalanitani???
2012. jún. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

azért egy boxer szuka és kan között nagyon sok különbség van,kan sokkal nagyobb mondjuk kb 32 kg,míg egy szuka 24-25 kg körül van és magasságban is van minimum 4-5 cm.

boxerből nekem is csak a kan tetszik.

ez engem is érdekelne én is kutyavásárlás előtt vagyok.

nekünk doki azt mondta hogy legjobb időszak 6-7-8 hónapos korszak.

Nekünk pulinknak majd lesz egy műtéte,farkaskörmét és van egy kis köldöke ezt a kettőt megműtetjük.

2012. jún. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Én tényleg mindenkinek csak ajánlani tudom az ivarérés előtti ivartalaníttatást. 3 hónapos kortól bármikor.

Van még egy előnye, ha ivarérés előtt megcsináltatjátok, akkor a kutyus nem fogja emelni a lábát és nem akar minden fát, oszlopot, autót oldalba pisil/jelölni - persze kan kutyus esetében :)

2012. jún. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!