Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet ez a mopsz-omnál?

Mitől lehet ez a mopsz-omnál?

Figyelt kérdés
Kis mopszom pár napja teljesen erőtlen, alig bír felállni, ha feláll, akkor is kóvályog, olyan, mintha a hátsó lábaiba nem lenne erő, vagy be lenne rúgva. Voltunk vele állatorvosnál, aki azt mondta, hogy összeomlott a keringése. Kapott rá gyógyszert, de én azóta se látok rajta nagy gyógyulást. Vettünk még neki féreghajtót, mert én úgy emlékszem, h korábban a másik kutyusunknak is volt ilyen, de még az sem segített. Mi lehet még?

2012. jún. 10. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:

összeomlott keringésű kutyának féreghajtót?!? Azzal csak rontottál.

Irány vissza az orvoshoz, csináljon rendes kivizsgálást, vérkép,ultrahang

2012. jún. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A doki mit mond, miért nem javul?

A féreghajtó pedig csak és kizárólag a bélférgességen segít, semmi máson.

2012. jún. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A dokinál azóta nem voltunk, mert hétvégén nem elérhető. Miért rontottam volna a féreghajtóval? Olyan gyógyszert kapott, amit ezentúl szednie kell, ergo nem hiszem, hogy ütközne a féreghajtóval. Egyiket reggel, másikat este kapta meg. Bár tudom, hogy ez a felfogás itt egy-két embernek nonszensz, de én azért azt az elvet vallom, hogy -bár imádom a kis szarost- akkor is csak kutya. Minden ellátást megkap, amire szüksége van, de nem fogok vele orvoshoz rohangálni súlyos tízezrekért "vérkép, ultrahang, kisrutin, stb..." (meg egyéb sok marhaságért, amit megetetnek a hülyékkel) csináltatni, mintha egy gyerek lenne. Hangsúlyoznám: amire tényleg szüksége van, megkapja természetesen...
2012. jún. 10. 10:48
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Összeomlott keringéssel packázni nem a legjobb ötlet szerintem! Hívd fel a dokidat RÖGTÖN és kérdezz rá, ha nem hajlandó vasárnap ellátni, akkor sz*rd le és vidd el a legközelebbi állatklinikára!
2012. jún. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Ebben az esetben viszont nem értem a kérdést. Ha ennyire nem érdekel a sorsa, hogy nem vagy hajlandó dokihoz vinni ismét, pedig az élete múlhat rajta, akkor mi itt igen fölöslegesek vagyunk. Senki nem fogja tudni megmondani mi baja van és nem is jó, ha most elkezdesz tippelgetni és minden sz*rt megetetni vele, amit itt mondanak!
2012. jún. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Ha "összeomlott a keringése", azt ki kell vizsgálni, mi okozta. Az nem egy betegség, amit gyógyszerrel meggyógyítanak, hanem valami betegség okozza.

A féreghajtó pedig nem jutifalat, hanem komoly gyógyszer. Egy gyógyszerezett, beteg kutyának egyáltalán nem javít az állapotán.

2012. jún. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tisztázzuk: érdekel a sorsa, nagyon is. Ezért már VOLTUNK dokinál aki KIVIZSGÁLTA. Nem a piacon vettem neki gyógyszert találomra. Ő adta a keringésjavító gyógyszert, amit azóta is adunk neki. Az orvos mondta, hogy ezt valószínűleg élete végéig szednie kell. Ergo nem egy antibiotikumról van szó, ami időszakos, hanem rendszeres ezentúl, ebből következik, hogy a féreghajtót is e mellett kell neki adni.

A korábbi bejegyzésemmel arra próbáltam utalni, hogy az olyan eszementek, akik nem tudnak a kutyájuk, és a gyerekük között különbséget tenni, kíméljenek, mert azok a hozzászólások nem érdekelnek.

A kutya jobban van, mint volt, csupán ARRA LENNÉK KÍVÁNCSI, HOGY ESETLEGESEN MI OLYAN BETEGSÉG LEHET, AMIRE ESETLEG A DOKI NEM GONDOLT.

(Tehát mégegyszer a gyengébbek kedvéért: a kutyámat nem itt, és nem általatok akarom meggyógyítani, csak a doki mellett egy kis plusz utánajárást végzek. Kioktatásra nincs szükségem, azzal hozzászólás nélkül lehet továbblépni)

2012. jún. 10. 17:19
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1. legyengült kutyának nem adunk féreghajtót (és aki keringésösszeomlás után van az legyengült), mert megterheli a szervezetet. (gondolom nem az orvos adta, hanem magánszorgalomból neki, a doki nem is tud róla)

2. volt kivizsgálás? vérkép, szívultrahang? Mert anélkül tüneti kezelés van, de nincs diagnózis és nincs gyógyítás se.

3. a gyerekem a gyerekem, a kutyám a kutyám. De ha a kutyám nincs jól, akkor orvoshoz megyek akár az éjszaka közepén is, de legalább felhívon és megvitatom vele mi legyen. És addig nem nyugszom amíg nincs magyarázat és megoldás az állapotra.

2012. jún. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az orvos csak a tünetet kezeli,de a kiváltó ok nincsen meg anélkül pedig veszett az ügy.Egy teljes vérkép nagyon kéne neki abból már rengeteg dolog kiderülne.

Én úgy vagyok vele,hogy igen kutya és úgy is van kezelve,de ő is csalátag és megkapja azt az ellátást ami kell,én nem tudnék nyugodt lenni,ha az orvos egy ilyenre csak gyógyszert ad,igenis vizsgálja ki.

2012. jún. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel teljesen egyetértek, csak a határvonal sok dologban nem egészen ugyanott van, mint egy ember esetében.

Ettől függetlenül kihangsúlyozom, hogy minden szükséges ellátást megkap, mert nagyon szeretjük a kis dögöt.

2012. jún. 13. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!