Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes a kiskutyát elhozni...

Érdemes a kiskutyát elhozni egy-egy délutánra hozzánk, mielőtt végleg költözne?

Figyelt kérdés

Kiskutyát készülünk magunkhoz venni. Még csak most születtek meg, tehát van idő az érkezéséig. Mivel a tenyésztője ugyanebben a városban lakik, és rokonom is, lehetőségünk lenne rá, hogy elhozzuk egy-egy délelőttre vagy délutánra játszani, szoktatni. Szerintetek érdemes elhozni így, könnyebben be fog illeszkedni (nem fog sírni), mikor majd végleg itt marad nálunk?

Szerintetek melyik az a kor, amitől már el lehet így hozni őt? Eleinte elhoznám egy-két testvérét is, hogy könnyebb legyen, aztán már csak őt egyedül, hetente legalább két-háromszor.

Tehát szerintetek érdemes így csinálni, vagy esetleg felesleges?

Köszönöm előre is!



2012. jún. 10. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tévedek, de szerintem egy ilyen pici kölyöknek még jobb az állandóság. Én azt mondom, inkább menjetek hozzá ti sűrűn, tölts el ott heti 2-3 órát, legalább jobban megismered a kölyköket és jobban tudsz választani :)

Amúgy 8 hetes korában lehet őket elválasztani, de ezt a tenyésztő biztos tudja :)

2012. jún. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Heti 2-3 óra helyet, alkalmanként 2-3 órát akartam írni.
2012. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Felesleges. És a tenyésztő nem is engedi. Nem lehet otthonról kihozni őket amíg nincs 2 oltásuk mert elkaphatnak bármit.

Nem fog sírni,nem lesz gond.

2012. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csak felesleges stressz lenne a kiskutyának. Sírni mindenképpen fog, ha olyan típus, azt nem tudjátok néhány óra játszással kiváltani :)

De amúgy ha tényleg lelkiismeretes tenyésztő a rokonod, akkor ezeket mind-mind meg tudod vele beszélni, sőt, nem is engedi, hogy kihagyd az ilyen döntésekből.

2012. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen fölösleges elhozni, inkább te menj! amíg nincsenek meg az oltásai, addig veszélyes is, mert elkaphat bármit!
2012. jún. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!