Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kutyám megharapott...

Amstaff kutyám megharapott egy kislányt, most vékony hangon nyűszit, van valami köze?

Figyelt kérdés
pénteken történt. lementünk a folyóhoz, ahol lubickolni szokott. egy kislány görkorival jött, de nem hallottam mert közben egy autó is elment mellettünk, a kutya viszont meghallotta és átharapta a görkorit, a lány lábából vér folyt. tudtam hogy utálja a korcsolyát, ezért megelőzhettem volna ha előbb meghallom mint a kutya. amúgy azért járok oda vele, mert nem szoktak gyerekek lenni. ez a nap kivételes volt. ellátták sürgősségin a lány sebét, az állatorvos meg azt mondta figyeljem hogy viselkedik a kutya és vizsgálatra kell vinnem 4naponta, vagy ilyensmi (valahova lejegyeztem) engem nagyon bánt ami történ! a kutyus azóta sokszor vékony hangon ugat, nyűszit, lohol...nagyon félek. amúgy 6 hónaposan kapott veszettség ellenit, az 1 évest mostanában kell kapja.

2012. jún. 10. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mitől is félsz?

Gondolom, megijedés, kiabálás, szidás, miegymás volt az eset után. A kutyád kissé összezavarodott.

2012. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
akkor fura hogy ilyet tett,ha oltva van és normális körülmények között van tartva,a bánásmód is normális..? akkor ilyen vadul,erősen egy kis lány nem lett volna szabad megtámadnia!! valamitől agresszív,valami nincs rendben ott az tuti! vidd suliba,vagy tudj meg többet az állatokról
2012. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

ma 13:33

Nem "vadult" Egy kölyök el akar kapni mindent, ami mozog. A görkori ráadásul még zörög is.A harapás erőssége pedig érthető, hiszen mozgó tárgyat akart megfogni.

2012. jún. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nyüszít, mert tudja valami olvat csinált amit nem szabadott volna. Gondolom volt nagy kiabálás, sírás. Meg van zavarodva. Majd megnyugszik. segíts neki, nyugtasd, beszélj hozzá, legyen veled.
2012. jún. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Lehet, hogy fiatal még a kutya, de akkor sem kapta meg a megfelelő nevelést. Szomszédomnak 2 is van, az egyik most fél éves. Az a kutya úgy meg van nevelve, hogy a gazdi szinte csak ránéz, és már tudja mit szabad és mit nem. Amúgy kérdező, ha tudtad, hogy a kutyád utálja a korcsolyát, akkor miért engeded szabadon? Mert amint már te is látod, nagyon könnyen előfordulhat, hogy ahol te eddig nem láttál görkoris kislányokat, ott egyszer csak felbukkan. És akkor mi történik? A többit már tudod. Közterületen nem szabad elengedni a kutyádat, pont emiatt, ami veletek is történt!
2012. jún. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
irtam, pont azért járunk oda mert nem szoktunk emberekkel találkozni, de az a nap kivételes volt, mi pedig keresünk most már más helyet. amúgy 4 hónapig idomár foglakozott vele,egyetlen dolog amitől *vadul* a görkori, ezt nem tudom hogy tanitsam meg neki. biztos szomorú a kutyus.
2012. jún. 10. 14:13
 7/12 anonim ***** válasza:
Én kutyám is rá van kattanva a görkorira. Úgy szoktattam le erről (nem direkt, de működött) hogy amikor körbeugrálta és harapta, morogta, ugatta, ráhajtottam. Véletlenül, mert még nem tudok vele jól menni, de rájött, hogy a görkori veszélyes, miután másodszorra is ráhajtottam, és így csak 2 méter távolságot tartva fut mellettem/utánam.
2012. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Tudom, azzal, hogy szabadon engeded a kutyusod séta közben, csak neki akarsz jót. De akkor is előfordulhat, hogy összetalálkoztok valakivel. Én kerültem már ilyen helyzetbe. Elmentünk sétálni a kutyámmal egy nagy mezőre, ahol soha nem volt senki(legalábbis mi nem láttunk senkit) Mi végig pórázon vittük a kutyát, felértünk egy dombra és látom, hogy egy németvjuhász rohan felénk. Ott volt a gazda is, de nem sok mindent tudott tenni, a kutya nem hallgatott rá. Megtépte rendesen az én kutyámat az a másik. Megkérdeztem miért volt szabadon a kutyája,erre azt mondta: eddig soha nem találkozott össze senkivel. Sehol nem lehetsz 100 %-ig biztos abban, hogy nem találkozol össze senkivel! Egyszer a te kutyád fog pórul járni, sok olyan ember van, aki sajnos megbosszulja a dolgokat. Találkoztam már olyannal. Szomszéd kutya megharapott egy nőt, másnap jött az állatorvos elaltatni mérgezés miatt. A nő férje szépen bosszút állt a kutyán. :(
2012. jún. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsó előtti voltam. Közben már írtak
2012. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
biztos h ezután még jobban vigyázunk!
2012. jún. 10. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!