Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél a kutyám az autózástól?

Miért fél a kutyám az autózástól?

Figyelt kérdés
Évek óta hatalmas probléma nálunk hogy a kutyám nagyon fél az autózástól.Véleményem szerint nem is az autózástól fél hanem a sebességtől,sőt ha gyorsulunk akkor még jobban fél. Ez abban mutatkozik meg hogy remeg (már akkor kezdi ha meglátja az autónkat) benn a kocsiba nagyon nehezen vesz levegőt liheg a nyála folyik összevissza stb... Már minden létező helyzetben és helyen próbáltuk szállítani de itt nem a szállítás módja a probléma szerintem. Ha 9 órát utazunk akkor is végig remeg szegény és nem tudom mit lehetne csinálni most már tanácstalan vagyok. Kérlek titeket adjatok egy két ötletet hogy mit csinálhatnék! Előre is köszönöm

2012. jún. 10. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? és hol szállítod? És mennyi idős volt amikor először vitted?
2012. jún. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem igazán tudok segíteni mert enyém szeret autózni. Vagyis nem mondaná, hogy szeret, mert alszik, de örül, hogy velem jöhet.

Próbáltad a kennelben szállítást is? Az az igasság, hogy most már elég késő. Az első autózásainál kellett volna azt a módszert alkalmazni, hogy mentek 5 percet autóval, aztán 10-et és így tovább, hogy megszokja. De mostmár megszokta, csak ez ne pozitív érzéssel párosul. Kutyaiskolában talán megkérdezhetnéd.

2012. jún. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

enyém azért utálja az autókat mert tudja akkor megyünk dokihoz általában:) hiába ha kirándulni viszem úgy akkor is fél hátha doki lesz a célút. Vonaton meg buszon semmi baja ott szeret utazni:)

Nem nálatok is ez a baj?

2012. jún. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Van rá szer, ami kicsit ellazítja a kutyát. Lehetőleg a méretéhez passzoló ,kicsi boxot használni. Sajnos, van, kutya, amelyik egész életében nem tudja elviselni az autózást.
2012. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom anno sírt (kölyökként), jutalomfalalattal sikerült hozzászoktatni az autózáshoz, de szerintem a te kutyusodnál ennél többről van szó. Keress fel egy állatorvost, létezik kutyusoknak enyhe nyugtató, vagy valami ilyesmi. Sok kutyusnak van problémája az autózással, ez kifejezetten jó rá!
2012. jún. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Szép fokozatosan szoktasd hozzá az autózáshoz. Nagyon fontos, hogy érd el, hogy magától szálljon be. Ehhez rengeteg türelemre lesz szükséged, és persze bizalomra a kutya részéről is és viszont. Ha meg se meri közelíteni, akkor csak fogd pórázra, és láb mellett vidd el mellette, ne hagyd megállni rettegni, csak mászkáljatok, amíg szükséges. Ha elment mellette úgy, hogy oda se bagózott, és megnyugodott teljesen, akkor mehet a dicséret és még néhány kör után elengedheted. Ezt gyakoroljátok addig, amíg egyáltalán nem hozza már zavarba az autó látványa. Ezek után ki lehet nyitni az ajtót, és úgy elvinni mellette (valószínű ettől megint be fog stresszelni, de akkor is meg kell neki mutatni, hogy nincs mitől félni), és ha azt is megszokta, akkor lehet becsalni. Kajával, vagy csak azzal, hogy te beülsz messzire, épphogy feszes pórázon, és vársz, amíg utánad megy, vagy a kedvenc játékával, akárhogy, csak magától szálljon be. Akkor szépen megdicséred (finoman, hogy ne legyen idegesebb tőle), és megint megvárod, amíg megnyugszik. Ezt is rommá gyakoroljátok (akár a vacsoráját is eheti az autóban, hogy biztosan jó élményei legyenek róla), majd elkezdhetitek beindítani a motort is, később tenni vele egy kis kört, de mindig csak akkor lépjetek tovább, ha a kutya szemmel láthatóan természetesnek érzi a helyzetet, nem ideges, nem stresszel. Lehet, hogy egy nap alatt meglesz minden, lehet, hogy hetekig kell majd dolgozni rajta, de megoldható a dolog.

És mindeközben nagyon fontos, hogy te példaképként viselkedj, ne aggódj, ne legyél ideges, és ne azt lesd, hogy mikor fog kudarcba fulladni az egész, hanem várd el a pozitív végkifejletet. Legyél megértő, de határozott, mutasd meg a kutyának, hogy nincs mitől félnie. Mindig akkor hagyjátok abba, amikor elértetek valamit, és mindkettőtök pozitív élménnyel fogja ott hagyni az autót.

2012. jún. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha jól kijön más kutyákkal, szeret bandázni, akkor remek megoldás, ha egy ismerősödet megkéred, hogy párszor menjen veletek a kutyájával. Lehetőleg olyan kutyát kell "választani", amelyikkel a tiéd már régóta haverok és amelyik élvezi az utazásokat. Egy feszült helyzetet legkönnyebben egy fajtárs megfelelő viselkedése tud a legjobban kioldani.
2012. jún. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek nagyon köszi én is ezeken gondolkodtam csak megerősítésre vártam...

Sajnos az utolsónak a válasza számomra nem igen hasznos mert másik nagy ''probléma'' a kutyával hogy fél más kutyáktól. Nincs egy barátja se nagyon ha utcán elmegyünk egy másik kutya mellett aki odamegy hozzá csak hogy megszagolja remeg majd teljes ereéből ráugat... Semmi ösztön nincs benne még cask egy segget nem szagolt meg,de hát ezen nem hiszem hogy lehetne változtatni,kivéve ha beraknám egy falkába,de hát ha nincs benne ösztön nincs benne... Szerintetek?(Vagy itt is csak nevelés kérdése hogy megtanulja a többi kutya nem bántja?)- de alapból szerintem nem is érdeklik más állatok...

2012. jún. 19. 08:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Én semmiképp se hagynám annyiban. Agresszív kutyát is kezes báránnyá tudnak nevelni megfelelő kutyaiskolában, egy félénk kutyussal is tudnak mit kezdeni :)
2012. jún. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nincs benne ösztön arra, hogy kutyaként viselkedjen :) Olyan van, hogy valami gátolja benne, nem szokta meg, vagy nem akarja, de ettől még tudja.

Ha ennyire szocializálatlan a kutyád, akkor én a helyedben felkeresnék egy jobb kutyasulit, ahol segítenek helyrerakni.

2012. jún. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!