Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad a kutyát macskakajával...

Szabad a kutyát macskakajával etetni? És forditva is szabad?

Figyelt kérdés

2012. jún. 10. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem feleslegből készül külön étel kutyának-macskának. Amiben azonosak, az csak az, hogy mindkét fajta háziállat, kedvencek. De nem egy fajták. Ha a kutya néha benyal a maccs kajájába, még nem dől össze a világ. Ugyanez vonatkozik a ciccre is. De huzamosan ellentétesen etetni már egészségbe vágó.
2012. jún. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát, a nagyszüleim macskakajával etetik a kutyát, és semmi baja. Mindkettőben moslék hús van, meg egy csomó mesterséges trutyi. nem mindegy, mivel eteted? Azt elhiszem, hogy a prémium tápnál már más a helyzet, ahol jobban az állat igényeire szabják. De a sima márka nélküli szar, az ugyanaz mindkettő, csak a kutyatáp nagyobb szemekből áll.
2012. jún. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem nem azért kérdeztem mert hogy én azzal fogom etetni meg semmi csak az egyik ismerősöm macska kajával eteti a kiskutyáját.. Minden nap.

Köszi és bocsi

2012. jún. 10. 20:16
 4/10 anonim ***** válasza:
A macskakajában sokkal tönn a szénhidrát mint a kutyakajában. ez nem jó a kutyának, elhízik, ha pedig kevesebbet adsz neki akkor nem kap elég proteint
2012. jún. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*több
2012. jún. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi köszi
2012. jún. 10. 20:20
 7/10 anonim ***** válasza:
A kutya ehet macska kaját a macska nem ehet kutya kaját... a macskáknak szükségük van egy taurin nevű anyagra aminek hiánya náluk vakságot okoz ez a kutyakajában nincs vagy kismértékben van meg...
2012. jún. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A 7-es válasz korrekt, plusz a macskakaja jóval drágább, szóval már csak anyagi okokból sem célszerű a kutyát azzal etetni. Ha udvari cicáról van szó, akkor az jellemzően vadászik is, tehát a szükséges taurinhoz hozzájut az egerekből és madarakból, így az sem okoz nagy gondot, ha ezen kívűl csak házi maradékot kap (mint ahogy falun ez ma is jellemző). Szobacicánál viszont nagyon oda kell figyelni az etetésre!
2012. jún. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kistestű kutyának komoly elváltozásai lesznek, ha macskakaját eszik folyamatosan.A taurin túladagolása okozza.
2012. jún. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Na én mondtam neki hogy ne azzal etesse de hát..

Meg valamikor adnak neki pedigree kutya eledelt

2012. jún. 11. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!