Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasz vagy a pitbull az...

A kuvasz vagy a pitbull az erősebb kutya?

Figyelt kérdés

2012. jún. 10. 20:19
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
Remélem nem össze ugrasztás miatt kérdezed. Hát tudod hiába van egy jámbor szelíd kuvaszom, vagy pitem, a másik meg egy vérmes vadállat. Pincsi is simán alázhat egy jóindulatú bullterriert is.
2012. jún. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 Lexus0010 válasza:
18%
pitbull
2012. jún. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 Hegedűs István válasza:
68%

Gyakorlatilag a pitbull két kutyafajta magyarosított elnevezése. 1. Az amerikai pit bull terrier (american pit bullterrier) 2. és az angol staffordshire bullterrier súlyosabb változata. Közepes termetű, erős felépítésű kutya. Hihetetlenül bátor, elszánt kutyafajták. Magassága 45-56 cm, súlya 30-45 kg. Bocs, de eszembe jutott egy vicc:

A mama fent van a fán. Arra megy egy srác és megkérdezi: -Redbull mama? - Nem, fiam Pitbull:). Röviden annyit erről a fajtáról, hogy már évszázadok óta tenyésztik, harci kutyának. A neve nagyon megtévesztő. Ezek a kutyák az embert egyáltalán nem bántják, sőt imádják a gyerekeket. Rendkívül intelligensek, jól idomíthatóak, kitartásának köszönhetően jó munkakutyának is. Egy problémája van csak, mégpedig az, hogy azonnal megtámadják fajtársaikat. Persze ez megfelelő kiképzés után kiküszöbölhető. Láttam már parkban Pitbullt más kutyákkal hancúrozni. Magyarországon tilos a tenyésztése, és a fajtát sem ismerik el. Tehát megint van egy törvény, amelyik nem azzal foglalkozik, hogy a kutyaviadalokat számolja fel, hanem azzal, hogy azt fajtát pusztítsa ki amelyiket az ember arra kényszerít.

A másik a kérdésben szereplő fajta a Kuvasz. Ősi magyar fajta és szintén harci kutyának tenyészeték ki. Csak míg a Pitbullnak kutyákkal kellett élet-halál harcot vívni, addig a kuvasznak a farkosoktól, és a betyároktól kellett megvédeni a nyájat, meg a gulyát. Intelligens, bátor fajta. Egy kuvasz sokszor 2-3 farkassal is szembeszállt eséllyel. Magassága 66-75 cm, súlya 30-55 kg.

Melyik az erősebb?

Fizikailag a Kuvasz minden bizonnyal. Magasabb és nehezebb is. Ha véletlenül összeugranának akkor kérdés az, hogy pl a kuvaszt mennyire védi erős, nemezes bundája.

A farkasok minden esetre nem nagyon találtak rajta fogást, és csak ritkán lehetett olyan esetről hallani, hogy kuvasz öltek volna a farkasok. A Pitbull erőből és azonnal támad a másik kutyára. Sajnos a rossz tenyésztés miatt, szinte nem ismerik a megadás jelét, ők sem adják meg magukat, a másik meg hiába teszi azt, addig folytatják a harcot míg él a másik. Végül egy valós történet, de ez nem kuvasszal, hanem egy Komondor és egy Pitbull szomorú esete. Szomszédaim ikerházat építettek. Egy ajtóval ellátott drótkerítés választotta el elől a két portát. Mivel testvérek voltak a 2 csalás sűrűn átment egymáshoz ezen a kiskapun, tehát nem kellett kimenniük az utcára. Az egyiknek Pitbullja a másiknak meg Komondora volt. A Pitbullós srác mindig mondta, hogy a kutyája amúgy elintézné a Komondort. Sajnos egyszer nyitva maradt ez a kiskapu, és úgy engedték ki a kutyákat, hogy erről nem tudtak. Persze a Pitbull azonnal nekiment a Komondornak, amelyik először nem is nagyon vette komolyan a dolgot, csak amikor a Pitbull ráharapott akkor gondolta meg magát. Háromszor engedte el a Pitbullt, de az tovább támadott. 3 perc múlva a Pitbull már nem mozdult. A Komondor teljesen kitépte a nyakát. Persze minden eset más lenne. Kérdés mekkora a Kuvasz ( kan, szuka) stb. Sose próbáljátok ki mi lenne az eredmény.

2012. jún. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
71%

1. pitbullnak csakis az amerikai pit bullterriert nevezik.

2. az igazi pitbull súlya 18-22kg között mozog, de 25kg-nál ritkán többek.

3. nem tilos a tenyésztésük már kb. 1,5 éve.

4. a kuvasz soha nem volt harcikutya, hanem pásztorkutya, illetve egy időben vadásztak velük nagyvadra, ahol a megsebzett vadat leszorította a földre, mint külföldön a masztiffok.

5. a kuvasznak 1 farkas ellen sincs esélye, nemhogy 2-3 ellen. Semmilyen pásztorkutyának nincs esélye 1v1 egy kifejlett és ereje teljében lévő farkassal.

6. a kuvasznak nincs nemezes bundája, az a komondor.

7. nemhogy megölték a kuvaszt a farkasok, hanem el is fogyasztották utána.


Egyébként úgy gondolom, hogy fizikailag valóban erősebb a kuvasz, viszont a pitbull gyorsabb és kitartóbb. Ha nem fog végtagot, akkor a kuvasz megölheti, csak sokszor a pásztorkutyák nem ölnek, hanem csupán dominálnak és mikor elengedik a pitet, az újra támad. 4-5 ilyen alkalom után két dolog történhet. A pásztorkutya nem érti, hogy a másik miért nem adja meg magát és inkább elszalad, vagy már akkorát harap a piten, hogy az nem tud felkelni.

2012. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 Hegedűs István válasza:
61%

Köszi de akkor mondom:

Nem mondtam, hogy nemezes csak, azt írtam, hogy nemez szerű és ezt nem szakembernek, hanem átlagos olvasónak írtam így, hogy érzékelhető legyen ez az előnye a rövid szőrű Pitbullal szemben.

Valóban nem harci kutyának, hanem a nyáj védelmére tenyésztették, és ezt is leírtam, csak éppen összevetésként írtam, hogy ezt a fajtát is harcra tenyészették ki, csak éppen nem kutyák ellen hanem farkasok ellen. Ne velem vitatkozz, olvassál egy-két könyvet a magyar kutyafajták történetéből. Én nem mondtam azt, hogy az angol az a pitbull, hanem azt hogy a magyar nyelvben illetve a köztudatban ez a 2 fajta jelenti a pitbullt. Tanulj meg figyelmesen olvasni! A mérete kb akkora amit írtam, olvass utána. A hosszú tenyésztése során, mindig változott az ideális mérete, most valóban a közepes 20-25 kg-os példányok vannak divatban. Visszatérve a Kuvaszra, illetve a Komondorra. Mindkét kutyát a farkasok elleni védelemre illetve rablótámadások kivédésre tenyésztették ki. Valóban használták vadászatokon is. Csak megjegyzem Hunyadi Mátyásnak is volt kuvasza, és nem is 1. Komondor puszta látványa is meghátráltatta a farkasokat. A farkasok mindig akkor támadtak nyájakra amikor már más léehetőség nem nagyon volt. Így általában legyengült állatok álltak szembe a jól táplált kuvaszokkal szembe. A magyar irodalomban legalább 2 tucat könyvet tudok, amelyeknek ez a témája. Ha érdekel küldök címet. Azt nem tudtam, hogy megint engedélyezték a tenyésztését. De amúgy is gond a tenyésztése mert nem elismert fajta nálunk.

2012. jún. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem inkább pont hogy neked kéne kicsit jobban utánanézni a dolgoknak, mert ugyan írsz igazságot, de néhány dologban nagy butaságot is.


Az arénás pitek mindig is a 20kg körül mozogtak, soha nem voltak nagyobbak. Az amstaff az, ami nagyobb méretű, gyakorlatilag a pitbull show vonala, amelyek soha nem voltak verekedtetve. Illetve az USA-ban a feketék létrehoztak egy bully típust, aminek szintén nincs már köze az igazi pitbullhoz. Elhízott, túlméretes példányok, amelyek az arénában nem bírnák sokáig.


Egy éhes és vad farkast egy pásztorkutya látványa sem akadályozza meg. Gyakorlatilag ölik és eszik az óvatlan kutyákat, amelyik van oly botor hogy egyedül harcba bocsátkozik velük.

Íme egy fórum, ahol láthatsz képeket, amikor csak a gerincoszlop vagy a kutya feje marad meg a farkas támadása után. Olvass és tanulj. Van mit.


[link]

2012. jún. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
Jól elvitatkoztok a farkas támadáson de nagyon ritkán találkozik 1 kutya 1 farkassal általában a farkasok is csapatostul vadásznak. Különben szerintem egy kuvasznak nincs sok esélye egyfarkassal szembe. KÁJ-ról már hallottam hogy szedett szét farkast de azért van köztük méret béli különbség. De hogy a kérdésre is válaszoljak szerintem a kuvasz méretbeli fölénye miatt talán fizikailag erősebb.Sajnos láttam egy videót ott is juhász kutyával ugrasztották össze e pit-et KÁJ-al 3szor vagy 4 szer nyomta le a földre és nem értette hogy miért támad még utána már többet nem kelt föl a pit a földről. Minid mondják ,hogy milyen bátrak meg nagyot harapnak de azért a méretbéli fölénnyel nem sokat tudnak kezdeni.
2012. jún. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
4%
Ha a Pitbull megfelelö gondozásban részesül, szép izmos:) Simán elnyomhat egy kuvaszt, mivel az nagy, de nem.izmos, csak jó teherbírású.
2012. jún. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
96%
Ha a kuvasz megfelelö gondozásban részesül, szép izmos:) Simán elnyomhat egy pitbullt, mivel az kisebb és könnyebb.
2012. jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
100%

Óvodás szintű kérdés.

Nézz utána méreteknek,a kuvasz kb 2X súlyú és termetű állat.

A terület és falka védelmében könyörtelen és agresszív, a kuvasz territóriumába esetlegesen bejutó pitbullból kb fél perc alatt pár húscfat lenne...

2012. okt. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!