Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasz vagy a pitbull az...

A kuvasz vagy a pitbull az erősebb kutya?

Figyelt kérdés

2012. jún. 10. 20:19
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:

A kuvaszok kb. 65-75cm marmagasság és olyan 40-55kg között vannak. A nyáj mellett élők közelebb vannak a 70cm-hez és a 45-50kg-hoz, szikárabbak, bár keményebbek mint bármelyik házőrző kuvasz.

Egy kifejlett szürke farkas Erdélyben olyan 80cm marmagasság és 70kg körül van. A kuvasz eltörpül mellette. Még a nála nagyobb és erősebb pásztorkutyáknak sincs esélye, csakis falkában.

2013. jan. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 alba96 ***** válasza:
28%

Láttam már sovány koromfekete német juhászt 90kg-al a neve Sátán volt a picike drágaságnak. Olyan is volt.

A bátyám sarplinakja se volt egy palotapincsi mint amit te kuvasznak nézel.

:)


1q-s farkast még nem láttam. Bár lehet, hogy az állatkertben elfajult éhező farkasokat láttam csak.

:)


Nincs igazad.

Egy farkas smafu ezeknek az állatoknak.


Üdv

2013. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:

Sovány németjuhász 90kg-al. :-D Na persze. A németjuhászok súlya 30-40kg között van. Van egy-két nagyobb méretű kan, amelyik 40kg felé megy, de nem sokkal.


Fogalmad nincs a kutyák tömegéről, ez már nyilvánvaló. :-)

2013. jan. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
a két legtömegesebb kutya az angol masztiff és a szent-bernáthegyi kutya. A standardjuk 70-90kg között állapítja meg a súlyt.
2013. jan. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 alba96 ***** válasza:
0%

Én ezeket láttam és nem könyvből olvastam a standard-okat ! Az én kuvaszom 3-4 hónaposan verte a standardokat.

A feje akkor még pici volt de a kutya akkor már nem volt luca-széke! Ha tudod egyáltalán mit jelentenek ezek a kuvasz novekedésében .

A standardok 100 éves meghatározási-értékelési szabályok ! Hol van már attól a ma ! A szüleink is kb. minimum 20%-al kisebbek mint mi a gyerekeik !

Te csak olvasol innen-onnan és azt se tudod mi egy kutya élőben ! És szerintem csak vérfarkast láttál a TV-ben !

Röhej amit összezagyválsz itt ! A fajtaleírásokat bárki el tudja olvasni ! De ezek ma már túlhaladottak sok-sok esetben ! És egyáltalán nem ritkák a nagyob termetű példányok pontosan úgy, mint ahogy a mai gyerekek nagyobbak ! És a tenyésztők még rá is játszottak a méretre !

A fajtaleírás emiatt őskövület , már ami a méretet illeti !

Nevelj fel egyet, úgy hogy ideálisan kajáltatod és kezelteted! Minőségben és mennyiségben is. Ehhez készíts elő kuvasz esetén minimum fél-milliót kp-ben. Ebből kb. csak felnő! Aztán ha a végére érsz megtudod miről hablatyolsz itt össze-vissza !

Te kutyát maximum csak fényképen láttál, mert egyébként tudnád mi nem igaz ma már abban amit olvasgatsz !


Abban viszont igazad van, hogy ha ember nem lenne a kutyák előbb eltűnnének mint a farkasok ! Mert azok sokkal ellenállóbbak a betegségekkel szemben ! Ennyi ! És a tenyésztett kutyák legfőbb baja pontosan ez! Nem ellenállóak ! Még a rideg fajták se ! Ez a vadság előnye, a kiválasztódás zavartalan működése !


Ha így nézzük a farkas sokkal, de sokkal erősebb mint bármelyik kutyafajta! Ez igaz ! De ugye most így definiáltuk az erőt ! Igaz?


Üdv

2013. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:

Lol, Te nagyon félrebeszélsz. :-)


A mai kutyák méretben nem sokat változtak, sőt. A komondornál pl. a század eleji standard nagyobbnak jelölte le a kutyákat, mint a mai standard.


Szóval azt állítod, hogy a kuvaszod 3-4 hónaposan akkora volt, mint a felnőtt standard méret? :-) Akkor felnőtten meg akkora lett mint egy oroszlán, igaz? :-)


Mint írtam, ismerek 4 kuvaszt közelről és rajtuk kívül még úgy kb. 20-at látásból. Valamint ismerem a kuvasz fajtagondozó szervezet elnökét is, valamint az ő kutyáit. Azok nagyméretű, kemény kuvaszok, egy részüket a szervezet a kuvasz és nagyragadozók program során nyájak mellé helyezi ki.


A kajáltatásnál is tévesek nagyon az információid. Állításod szerint a kuvaszod napi 2db 1,2kg-os konzervet nyomott be. Hát szomorú, mert az igazi pásztorkutyák alig-alig esznek, ugyanis pont ez az egyik legfontosabb erényük: minimális és gyengébb minőségű táplálékot is nagyon jól hasznosítanak. Ezért van az, hogy a velük egyméretű masztiff félék 2-3x több ételt igényelnek.


Hogy kutyát fényképen láttam? No igen. Voltam már Ópusztaszeren pásztorkutyás ösztönpróbán, ahol volt 25-30 pásztorkutya (kau, káj, komondor, kuvasz, kangal). Voltam komondor ösztönpróbán, ahol volt 1 kuvasz is.


Nekem is volt életem során jó pár kutyám, németjuhászom is a Határőrségtől, igazi munkavonalas kutya. Kb. 40kg lehetett, nem volt 90kg mint a Te állítólagos németjuhász kutyád. :-D


Jelenleg van egy komondorom, 82cm marmagassággal és 63kg-al. A kuvaszok eltörpülnek mellette mind magasságra, mind szélességre. + még van egy magyar vadászagaram is.


Úgy gondolom inkább Te hablatyolsz össze-vissza és 0 rálátásod van a dolgokra. De mit várunk attól, aki azt állítja hogy 90kg-os németjuhásza volt és a kuvasza 3-4 hónaposan akkora volt, mint a felnőtt standard. :-D


Egy 4 hónapos kuvasz kb. 50cm mar és 20-22kg.

2013. jan. 25. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:

Itt egy videó, 60kg-os bullmasztiff hogy eltörpül a 70kg-os farkas mellett.


http://www.youtube.com/watch?v=qu5JskY94OM

2013. jan. 25. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:

Szürkefarkas.


[link]


[link]


Az eddigi legnagyobb példány, amit kilőttek 83,4kg volt, Szibériában lőtték. A röghatásnak köszönhetően a 3 legnagyobb alfaj Alaszkában, Szibériában és a Kárpátokban él. Itt a farkasok elérik a 75-85cm marmagasságot és a 70-80kg-ot. A Kárpátokban a farkasfalkák olykor kisebb (250-300kg-os) medvére is vadásznak.

A pásztorkutyáknak csakis és kizárólag falkában van esélyük arra, hogy elkergessék a farkasokat. 20-30 fős kutyafalkák őrzik a nyájakat, évente 10-12 kutya pusztul el a csatározások során. A nyakukon hiába vannak hatalmas szöges örvek, a farkasok széttépik őket. A harapásuk 1,5x erősebb, mint a masztiffoké. A szemfogaik jó 1cm-el nagyobbak. A természet szelektálja őket, kőkemény izmaik vannak és az agarakat leszámítva minden kutyánál gyorsabbak mind futásban, mind harc közben.


A keleti típusú dolgozó pásztorkutyák átlag mérete 65-75cm és 40-55kg között van. A kultúrkörnyezetben felnőtt társaiké valamivel nagyobb, ezért előfordulnak 75-85cm marmagasságú és 55-70kg-os példányok is, ezek azonban nyáj melletti életre alkalmatlanok, lassúbbak, lomhábbak és többet esznek. A pásztorkutyás találkozón Ópusztaszeren a tudomásom szerint az eddigi legnagyobb méretű kutya egy komondor volt, 86cm marmagassággal és 69kg-al. Ha a subáját levágtuk volna, akkor lett volna mondjuk 63-65kg. Volt még egy kau 67kg-al. Ezen a találkozón eddig megfordult az évek során kb. 60 pásztorkutya (kau, káj, kangal, komondor, kuvasz, sarplaninac, de pl. volt egy moszkvai őrkutya is és néhány keverék). Ezek közül a kuvasz a legkisebb méretű.

2013. jan. 25. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 alba96 ***** válasza:
0%

"Amikor akkora volt mint egy 1,2 kg-os kutyakaja konzerv, akkor abból naponta kettőt nyomott ..."

Az első hónapokban


szinte nem is csinált mást csak evett aludt, aludt, ürített.


"Kb egy éven át ilyen az étvágya, aztán felére esik vissza, ahogy befejezi a növekedést."


"Láttam már sovány koromfekete német juhászt 90kg-al a neve Sátán volt a picike drágaságnak."

A német-juhász nem az ENYÉM volt, hanem a szomszéd lépcsőházban lakó traktorosé !!!

És volt még hasonló méretben a temetkezési vállalkozónak is a szokásos színben !!!

"És egyáltalán nem ritkák a nagyob termetű példányok pontosan úgy, mint ahogy a mai gyerekek nagyobbak !"


Igen a kuvaszom a saját fajtájához képest ÓRIÁSI volt. És gondolom nem csak pont nekem akadt egy túlméretes példányom,


hanem egyre gyakrabban egyre többeknek az idők során. Olyanok a kutyák is mint mindenki. Pl. az afrikai fekete gyerek.


Ha jól etetik, akkor 2m fölé nő és kosárlabdás lesz, ha nem, akkor marad átlagos termetű. Éntőlem mindig mindent


megkapott, ami kellet neki és azt hiszem ő nálad sokkal jobban tudta, hogy mikor mi kell neki. :)

Csak az alfa-szerepet nem kapta meg, amiről kuvaszra jellemzően soha nem mond le örökre, kanként örökké újra meg újra


meg akar vívni érte. :)


Az állatorvosok is megdöbbentek amikor először látták. Az egyik orvosnak a bernáthegyiknek tartott szájkosara úgy állt


a kutyám orra hegyén, mint a gyűszű a nagylábujjadon. Elhozta legközelebb a legnagyobbat amit be tudott szerezni.

Az felment az orrára, de nem érte körbe a szíj a nyakát, pedig a szíj legeslegvégére fúrtam egy új lyukat is a csaton.

Úgyhogy az oltás mindig a kapu rácsain keresztül ment.


Bár nem írtam olyat, hogy a 4-5q-t felnőtten megütötte volna, de nem fért be egy Opel Astra Classic csomagtartóba.

Ezt írtam:

"Sajnos babesia-ban elpusztult. De halála előtt csontsoványan nyomott 52 Kg-ot."

Hozzáteszem: az infúziók ellenére kiszáradva.

Ennyit a Te általad emlegetett fajta standard-ról.

Az orvos mérte le és íta fel az utolsó kezelés előtt.


Az én fajta leírásom a kuvaszról:

gigászi mellkas, 4 óriási erős láb, busa fej vastag nyakon. Egy kibiztosított bomba.

Egy szuper-atléta adottságaival. Gyorsaság és erő és ész!

Az önállóságra törekvését lehet hülyeségnek, szertelenségnek, butaságnak, megbízhatatlanságnak beállítani.

De csak kordában kell tartani és minden rendben van.

Mindig tudnia kell ki az alfa !


De ha azt kérdeznék megvédi e a társait? ...

Nem kérdés. Tiszta erőből.

Az pedig bőven van neki.


És szerintem nem egyedülálló, hogy a jól tartott állat nagyra vagy nagyobbra nő. És sokak röhögnek a standard-eken amit emlegetsz. Az átlag a meghatározó, rendben van. De már arra se igaz!



Csak magamat idéztem itt-ott.


Hát én írtam ezt azt TAPASZTALATBÓL, csak te nem olvasod.


:)

2013. jan. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra is hiteltelen vagy számomra a 90kg-os németjuhászok miatt. :-)

És persze érdekes, hogy mindig Magyarországon és főleg itt arctalanul mondják az emberek, hogy mekkora kutyájuk van. Guindess rekordok könyvébe illő kutyák mindig csak itt vannak, hiszen már írt itt valaki 120kg-os kaukázusiról, 110cm-es német dogról és most Te jössz a 90kg-os németjuhásszal, stb.. :-)


Szóval hiteltelen vagy, hiszen hatalmas ostobaságokat írsz le folyamatosan. :-)


Gondolom fényképpel sem tudod bizonyítani a dolgot. :-D


Nekem egy tacskóm volt, 60cm marmagassággal és 50kg-al. :-D A rókalukba nem fért be, ezért inkább a vaddisznó után lett engedve, azt húzta ki a nyakánál vagy a farkánál fogva, miután megfojtotta. :-D

2013. jan. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!