Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasz vagy a pitbull az...

A kuvasz vagy a pitbull az erősebb kutya?

Figyelt kérdés

2012. jún. 10. 20:19
1 2 3 4 5 6
 51/57 kandras2000 válasza:
A itul nagyvalószínűséggel(biztosan)erősebbet harap a kuvasznál akkor is erősebbet mar ha csak 25 kilós a kuvasz meg 50,de testileg,a kuvasz lehet az erősebb,durvább a kültakarólya mint a pitbulnak és ha egy kuvasz területére bevinnél egy pitbult,a pitbul nem lenne agresszív de a kuvasz,könyörtelenül rárontana,ahogy egy idegen embert is képes megölni,volt már gyilkos kuvasz de pitbulról nemtudok pedig sokkal több van mint kuvasz
2015. júl. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:

A harapáserősség nincs bizonyítva, mert kuvasznak még senki sem mérte le, tehát addig ne jelentsd ki, hogy a pité erősebb, hiszen azt mérték és olyan erős a harapása, mint egy német juhászé, a rotiétól, bullmasztiffétól pedig elmaradt.


Embert pedig bizonyítottan több pit ölt meg az utóbbi 30 évben, mint kuvasz.

2015. júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 bayern26 ***** válasza:
A Komondor sokkal erősebb mivel a szőre jobban megvédi őt a harapástól.
2015. okt. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
A szőr mióta függ össze az erővel?
2015. okt. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
0%
Egy pitbull reggel 8-tol este 8-ig egymas utan oli a kuvaszt! Hogy lehet ilyent kerdezni?!
2020. jan. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
A kínaiak pedig pitbullt esznek.
2020. jan. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 erdei István2 válasza:

Sziasztok

Több éves vitába szeretnék beleszólni, ha lehet.

Par szó magamról. 14 éves korom óta foglalkozom kutyákkal, most 55 vagyok. Kezdtem NJ-vel. megtanulni kutyaul pont jó. Dobermann es bull terrier mellet döntöttem, kepeztem ki őket. majd jött a pit bull. Közben le költöztem videkre, tanyára. Miután kiábrándultam a kutyazasbol, nem a kutyákbol!!. Hogy miert? A fent olvasott hozzászólások erre jó példák!. Kuvaszokat, komondorokat tartók. örökbe is fogadók ilyen kutyákat, de csak ha nagyon hamisak, fogosok. Került már hozzám elég érdekes példány.

Szóval kuvasz vagy pit?

a pit nagyon jó kutya a megfelelő kézben!! de még igy is szeret verekedni. erre számítani kell. Hatalmas harapó erővel es akarattal.

Mivel bulltipusu kutya alapvetően jó fogást keres az ellenfelén es azt akarja megtartani. És ez mi? Lehetőleg harcképtelenné tenni az ellenfelet ugy hogy ő ne sérüljön. Persze az ellenfél is ezt szeretné.

Igy alakul ki a nagyereju harapasokkal történő verekedés. Ami előbb utóbb birkózás lesz. Jó fogást minnel tovább tartani, mig az ellenfél feladja. Igen feladja mégha pit bull is az ellenfél. Ők is érző lények, megha jobban is birjak a fájdalmat mint a többi fajta. Sőt elis fáradnak, hihetetlen mi? Aki látott már kutyaviadalt az tudja. En lattam már párat, nem vagyok rá büszke de ez van. Ugyanis a rendszer váltás korul engem is nagyon érdekelt ez a téma amihez most hozzá szólok. Ha két egyforma képességű pit verekszik nincs nagy sérülés. Jó pár harapás ami igaz nagy erejű de nem szakad ki hús, vagy törik csont. A baj ott kezdodik mikor az egyik gyengébb. Ez nem csak az erejére érthető, sot inkább nem is errol van szó. Inkább a mentalitasrol,harci kedvröl, rutinrol. Itt már vannak csunya sebek. Extrém esetben halál. Gondolj csak bele Muhamed Ali vs alkohol Jóska a szomszédból. Szerinted ki sérülne?

Kuvasz

Tudni kell hogy őket és a komondorokat majdnem kiirtotta a két világháború. Az állatkert gyűjtötte össze a megmaradt egyedeket, hogy megtudják menteni a két ősi kutya fajtánkat. Sokáig nyitott törzskönyvesek voltak. Ez mi? Ami hasonlított a kuvaszra vagy komondorra megkapta a törzskönyvet. Így akarták növelni a létszámot. Mivel a tíz darab alatti létszám ami megmaradt belőlük nem elég az egészséges populáció létrehozásához.Ez szükséges rossz. A vonzata az a jellem es kinézet, méret romlás az állományban. A tenyésztők feladata lenne vissza tenyészteni a régi tulajdonságokkat.

A Kuvasz juhász kutya. Ha verekszik életre halalra teszi. De ha az ellenfél felveszi a behodolasi pózt akkor elengedi. De ha vissza támad

folytatja. Innentől kezdve ölni akar. Igy fejlődött ki. Mivel nemaz a feladata hogy megölje a nyaj körül olalkodo farkast, hanem hogy tavol tartsa. De ha verekedesre kerul a sor köztük már muszáj halalig harcolnia mert a farkas nem kegyelmez. Ez vagy sikerul neki vagy nem.

Egyed függő, mint ahogy nem mindenki lesz Ali aki boxol. A küzdés köztük farkas modra zajlik. Gyors harapasok, lehetoleg nagy sbeket ejtve. Hasit, tép, vissza vonul, majd az alkalmas pillanatban újra. Amig nincs meg a halalos fogás. Akkor azt tartja mikozben folyamatosan rázza az ellenfelét. 1 az1- ben kevés egyed győzi le a farkast. de vannak ilyenek. De nem is várják el a pásztorok tőlük ezt.

Eleg ha ossze marakodnak és addig kitartanak mig a farkas ra jon hogy túl problémás a dolog, jobban sérülhet mint szeretné es elmenekül. Ő nem sérülhet meg nagyon mert akkor nem tud vadászni es megdöglik. Inkább kereket old.

Vissza térve a kérdésre pit vagy kuvasz? Inkább elmondom két esetemet.

Nyolcvanas évek végén Battonya mellett erdőben a pesti vitézek kutya viadalt rendeztek. Az időben kerultek be a külföldi fajták az országba. Bármelyik fajtát bármelyikkel össze engedték. ott voltam és figyeltem. Ott jottem rá hogy nem a kutya hanem a gazdája a veszélyes!! A rengeteg barom!! Na mindegy. Jött arra gy paraszt bácsi aroval. Megállt nézelődőtt. kiszurta hogy fogadas is folyik. megkérdezte lehet? Persze de melyik kutyára? Hát az enyémre, hangzott a válasz. kerdezik milyen kutya? pit? bull mastif? argentín dog?

Az oreg, dehogy kuvasz. varjatok hozom. Azzal elment a kutyaért. A csibeszek persze nevettek rajta. Megjött az öreg, az aro platóján csak ugy a lancaval kikötve hozta a kuvaszt. Gyönyörű kutya volt. Nagy mégis könnyed mozgású. Nem acsarkodott a többi kutyára, amelyiket közelebb hozta a gazdaja arra mély morgassal reagált. Az öreg választott egy pittet megtörtént a fogadás. A fiatalság persze a pitre fogadott. Össze engedték a kutyákat. Egy perc múlva a pit fekve maradt. Az öreg be szedte a pénzt. Még kétszer fogadott az öreg. Elnyerte a fiatalok pénzét. Lancon vezette a kutyát a kocshoz hogy elmenjen, mikor hirtelen oda lépett hozzá az egyik pesti vagány hogy reklamaljon. A sebesült kuvasz tette a dolgát és elkapta a kezét. Az öreg mosolyogva szedte le a kutyát a fickorol, és ült be a kocsiba.

Indított es kiszolt az ablakon fiúk mikor lesz a következő buli? Választ nem várva hajtott el a sok pénzzel.

Ilyen kuvasz is van.

Eladtam egy 18kilos kis fiatal pittet egy csirke hizlalonak. Látta nálam hogy nem bantja a haziallatokat, viszont nagyon fogta a patkányt. Ami eleg sok van egy állatokkal tömött tanyán. Mondja jó lesz nála a telepen patkanyozni. Figyelmeztettem nem szereti az idegen kutyákat. Ó neki hatalmas kuvaszai vannak. Mondom baj lesz belőle! Próbáltam tanácsot adni hogyan szoktassa őket össze, de le hurrogot. Elvitte a kutyát Egy honap után találkoztunk, kerdem mi van? Á hagyjam csak... Mondmár faggatom. Meséli a pit majd megölte a kuvaszait. Hogyan? kerdem. Az mondja erovel nem birt velük. általában vesztett mígnem rá jött hogy tud győzni. Alá futott a kuvaszoknak es elkapta a nyakukon a bőrt a torkuknal. És addig pörgött mig a saját bőrükkel folytotta meg őket. Előbb a legszomjtol elkaboltak a kutyák csak ekkor tudtak leszedni róluk a pittet. Az a budos kis dög rájött és ezzel terorizalta a kuvaszokat. úgyhogy el kellett adnia a csirkesnek. Haverjahoz került egy maszek vágóhídra ahol egyedül volt kutya, ki is irtotta a patkányokat

Szóval hogy melyik? Szerintetek?


Ha már történet akkor egy legyen komondorol is.

Volt egy fiatal az átlagnál kicsit kisseb szuka komondorom. Elhoztam egy tanyarol egy kau szukat. Hamis volt feltek tőle a gazdák. Ragtak a lelkem hozzam el. Nem szeretem ezt a fajtát sajna. De ezt megsajnaltam mert ehen akarták dogleszteni mert nem mertek oda menni hozzá. Elhoztam, egy hónap alatt megbaratkoztunk. Nem volt rossz kutya csak határozott. Nalam hol kötve hol szabadon vannak a kutyák. Mindig valtoztatva mikor melyiket hogy. Történt hogy a kau és a fiatal komondor a Lujza egyszerre voltak szabadon. Valamin össze szolalkoztak. Össze is ugrottak. Gyorsan rohantam feltettem a Lujzát, hisz fele akkora volt mint a kau. Helyre parancsoltam őket es láncra tettem őket. A kaun semmi nyoma a verekedésnek nezem a Lujzát a jobb első labat szét harapta a kau, vérzik. Megnézem nem nagy a baj csak a bőr nyilt meg. Nyalogatja a Lujza rendesen. Ahogy ott állók figyelem a kutyát eszre veszem ahogy az a labat figyeli majd a kaut meregeti. Vagy öt percen keresztül. Hol lábát, hol a kaut. Kivancsi lettem mi lesz ebből.Kb egy het mulva elengedtem őket hagy mozogjanak pár napot.

Figyeltem őket. Lujza kerülgette a kaut,ki provokalta a verekedést. Annyira hogy már ram sem akartak halgatni. Jöhetett a slag meg a víz.

Így lettek örök ellenségek. Utanna mikor tehettek mindig verekedtek A csavar a dologban az hogy nem a Lujzát kellett félteni hanem a kaut. Paszatom volt az alá is megpróbált menekülni a komondor elől. Az a kis dögön látszott hogy ölni akar. Hiába harapta szét a nagydarab kau ő csak ment neki. Amikor elfáradtak szet mentek ki ki a sajat helyére. gyogyulasig tűz szunet volt. És ami érdekes ha az egyik fél lancn volt a masik nem tamadta!. Az lett a vége el ajandekoztam a kaut. Jó helye lett szintén tanyán. Szerették amíg élt.


Szoval ez a kérdés nemmeg valaszolhato szerintem mert egyéniség függő

melyik kutya milyen. Nem kiló, vagy standardt függő. Ami a legfontosabb a nevelés!! Juhász kutyából ne akarjunk viador ebet es fordítva sem. És hogy melyikük ölt meg több embert? Ez komoly?

Azt tudom hogy egy hisztis csivava előbb harap meg mint egy jól szocializálódott kuvasz vagy pit!!


Köszönöm hogy vegig olvastatok.


tisztelettel István


Ha van kérdés szívesen válaszolok.

2021. jan. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!