Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann kutyát csak verve...

Dobermann kutyát csak verve lehet nevelni?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonomék nemrég vettek egy dobermann-t. Nem tudom miért ilyet, hiszen soha sem volt kutyájuk, a család: nagyi (78 éves) apuka, anyuka, 15 éves gyerek. Az anyuka és a fiú szokta sétáltatni, egy kedves keverék jobb lett volna szerintem.... Megdöbbentem mikor elmentem velük sétálni, hogy a fiút rángatja, mire a fiú visszarántja és két lábon húzza, leszorítja a földre stb rossz volt nézni, na igen ám, de aztán a fiú lábába kapott, mire a fiú belerúgott és fejen csapta....Ez csak így megy?
2012. jún. 10. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kutya.....

Egyetlen fajta kutyát sem veréssel lehet nevelni.

2012. jún. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát így nem fog sokáig menni, attól tartok. A dobi egy munkakutya, nem verni kell, hanem következetesen nevelni és dolgoztatni.

Vegyél nekik előkarácsonyi ajándékként néhány modernebb kutyanevelésről szóló könyvet, jobbat nem tudok ajánlani sajnos...

2012. jún. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rossz volt néznem nekem is, rá is szóltam hogy muszáj ezt? Azt mondta hogy igen mert megharapott...Az jár a fejemben hogy valamennyire megérdemlik, tudom nem szép ilyet mondani de ahogy bánnak vele....de másik szempontból meg féltem őket nehogy valami gond legyen és nekik támadjon, pl a nagymamának. Ja egy másik lányt meg rendszeresen szoktam látni ahogy sétáltatja a kutyáját, az a mániája hogy magához szorítja (szorítaná) de a kutya (kb 6 hónapos, nagytestű) mindig próbálja elhúzni, jönne a kutyákhoz. Erre az az idióta meg rángatja összevissza, 2 lábon húzza a kutyát. Múltkor is ide akart jönni a kutya az enyémhez, a póráz végével meg úgy megverte hogy csak néztem, megint máskor meg ugatni akart a kutya, de úgy szorította a nyakát hogy nem tudott...Na akkor már rászóltam. Őrület hogy milyen emberek vannak. Ja és kb 15-16 éves lányról van szó.
2012. jún. 10. 21:20
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A dobinak sajnos már előre megjósolható a rossz vég. Ha karakteres kutya, egyszer törleszt. Ha gyengébb jellemű, akkor pedig a cérna fog nála elszakadni. Remélni tudom, még mindezek előtt belátja a család, hogy nem kell enkik a kutya és valakinél jobb élete lesz.
2012. jún. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A szörnyű az, hogy nem a kutya választja sokszor a gazdáját, hanem fordítva, pedig a kutyák ösztönösen érzik, ki az aki szereti őket, ki az akivel jó életük lesz.


Az egész kutyatartás, egy nagy lutri. Na nem a gazdának, hanem a kutyának.

2012. jún. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Leggyorsabban el kell venni a kutyát a gyerektől, mert sokáig nem lehet ezt így csinálni és tragédia is lehet belőle!!!
2012. jún. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A veréstől és bántalmazástól lett a kutya ilyen. Bizonytalan és úgy érzi, meg kell védenie magát a saját gazdáival szemben, ezért lett agresszív. Azt tudom mondani, ne a gazdákat féltsd, hisz ha valami történik, az csak az ő hibájukból fog bekövetkezni.

Egyébként nincs olyan fajta, amit agresszióval meg lehetne nevelni. És a verésnél, fizikai ráhatásnál sokkal hatékonyabb és jobb büntetési, nevelési eszközök vannak. Nagy előnyük, hogy tekintélyt szereznek a gazdának a kutya szemében és a kötődést is elősegítik. Sürgősen tereld őket egy normális kutyasuliba, mielőtt még védekezésből meg nem harap a kutya valakit komolyan. Már csak azért is, mert az ilyen emberek szokták kidobni a kutyát, elaltatni, stb.

2012. jún. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezek után még van, aki a gazdákat sajnálja??? Ez most komoly??


Ha bárki velem is így bánna, tuti én is a kutyához hasonlóan reagálnék és lázadnék... Mint ahogy örömmel együttműködnék velük, ha megtalálnánk a közös hangot..


Szerintem is az lenne a legjobb, ha a kutya mielőbb elkerülne onnan, mielőtt tényleg baj történik, mert akkor megint a kutya lesz elővéve amiatt, amit tanítottak neki a gazdái... :(


Sajnálom szegény párát! :(


Nem tudom, hogy merre van ez a kutya, vagy mennyi idős, stb., de én lehet, hogy el tudnám hozni, ha lemondanak róla.

2012. jún. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Remélem valahogy a tenyésztője tudomására jut, és elveszi tőlük ezt a kutyát. A dobermannt NEM igy kell nevelni. Ő egy nagyon érzékeny fajta, de teljesen mindegy, mert ennyi idős korban nem verünk meg egy kiskutyát sem. csak terelgetjük a helyes irányba.
2012. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nem, semmilyen kutyét sem lehet csak veréssel nevelni, sőt, egyáltalán nem kell veréssel!

büntetni lehet, de ésszerű határokon és a kutya tűrőképességén belül. ráadásul vannak hatékonyabb büntetési módszerek, mint a verés.

2012. jún. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!