Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele h betakarod...

Mit csináljak vele h betakarodjon a helyére? Meg elbújik a tuják közé menekül kajával sem tudom becsalogatni helyére

Figyelt kérdés
Van egy másféléves kan kaukázusim. Kennelbe van tartva eléggé nyugodt fajta, játékos szeleburdi. Sajnos menj a helyedre szót már nem akarja elfogadni nyakörvénél kell megfogjam és akkor a helyére megy. De mostnara nem tudom mivan vele. Mer megfogom a nyakörvét és nem akar a helyére menni hiába ráncigálom csak nyüszit.

2012. jún. 10. 22:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Amíg kint volt, lefárasztottad rendesen, elvitted sétálni, dolgoztattad, hogy aztán semmi más vágya se legyen, mint visszaesni a helyére pihenni? Nem? Na, akkor itt a megoldás :)

Egyébként meg építs bizalmat, érjék pozitív élmények a kennelével kapcsolatban, és fordíts némi figyelmet a helyes falkasorrend kialakítására.

2012. jún. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ha este kinn van akkorsem a házában alszik hanem a tuják közt... akkor ha fáradt mértmenne be?milyen pozitiv élmény érheti a kenelébe?
2012. jún. 10. 22:21
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha így állsz hozzá, akkor semmilyen :)

A kenneljét lehet azzá a hellyé tenni, ahova be van zárva és neki rossz, vagy azzá, ami az ő biztonságos kuckója, ahol nyugalom van és béke. Egyik esetben utálni fog ott lenni, a másikban pedig örülni fog, ha bemehet. Neked az utóbbit kell elérned, kapjon ott enni, legyen bent rágócsontja, és sose csesztesd, ha ott van. Ne erőszakkal tedd be, hanem érd el, hogy ő menjen be, mindjárt normálisabban fog hozzáállni. Gondolom eddig nem fordítottatok nagy figyelmet arra, hogy hogyan közlekedik ki és be, ezért megutálta az egészet, de ezen még lehet változtatni.

De mondom, ha nem törődsz vele eleget, nem viszed sétálni, nem tanítod, nem neveled, és halálra unja magát, mert csak a kennelt meg a kertet nézi reggeltől estig, akkor lehet akármilyen jó a kennel, meg lehet bent egy egész sült pulyka is minden este, akkor is utálni fogja, és inkább a kertet nézi, mert ugyan az sem változatos, de egy fokkal azért mégiscsak jobb.

2012. jún. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
kezdem kapirsgálni :D köszii
2012. jún. 10. 23:06
 5/15 anonim ***** válasza:
Bár az én kaum nem az a nyugodt fajta de könnyedén bemegy a helyére. Nem azt mondom ,hogy befut de ha mondom neki célirányosan betotyog a helyére. Ez a kutyafajta nem éppen arról híres ,hogy kedvelik a kis bezárt helyeket nekik szükségük van a térre hogy mindig be tudják járni azt a területet és hihetetlen nagy mozgásigénye van. Egyszóval nem az a tipikus városi kutya. Másfél évesen még nem késő elkezdeni a kutya sulit se netán egy őrző védőt. De mint minden kutyának neki is kel a napi több óra gondoskodás , hogy kialakítsátok a kapcsolatot nem csak ráncigálni meg szidni kell. A másik meg az hogy ha a kennelbe be megy a kutyaházba nem biztos ,hogy befog menni. A miénkbe is 2 macskám van.
2012. jún. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerinted, amikor az ösztönei szerint hatalmas területeket kellene bejárnia és őriznie, akkor miért kellene szívesen bemennie egy szűk, zárt ketrecbe?
2012. jún. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azért, mert a gazdája azt mondja, szerintem :) A kutya irányíthatósága fontos dolog, pláne, ha ekkora fajtáról van szó.
2012. jún. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ígyvan! okos az én kaum is ismer párszót pacsi fekszik stb...de a menj a helyedre szót mondom akkor menekülés van nála :DD
2012. jún. 11. 16:30
 9/15 A kérdező kommentje:
lefárasztottam,menni nem birt és feküdt megfogtam a nyakörvét és védekezett ugymond harabdált vagyias a szájával basztatta a kezem h ne zárjam be....erre van vmi gyógyír???
2012. jún. 13. 21:59
 10/15 anonim ***** válasza:
Tekintély :) Majd ha tudja, hogy te vagy a főnök, és el is hiszi, hogy jó vezető vagy, akkor nem fog tiltakozni a döntéseid ellen :) Meg hát mondom, pozitív hellyé kell tenni a kennelt. Például ha előbb berakod a vacsoráját, és utána beküldöd, valószínűleg nem fog tiltakozni, sőt :D
2012. jún. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!