Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez baj? (elég...

Szerintetek ez baj? (elég hosszú Bocsi)

Figyelt kérdés

Van egy két éves szuka kutyusom. Imádom! Eddig nagyon-nagyon jó kutya volt de mostmár (szerintünk az "új" kutyusunk miatt) egyre "virgoncabb". Engem különös képpen nem zavar örülök neki hogy aktívabb, játékosabb. Viszont nagypapámat hát.....eléggé zavarja. Főleg az hogy pórázon valami miatt megint elkezdett húzni. Már dolgozok rajta de engem ez sem zavar mert igazából egy borzasztó félènk, kicsit hamisabb kutyáról van szó és örülök neki hogy sétakor már ennyire meg tud nyílni. Nah szóval bőr pórázzal van sétáltatva és együtt a másik kutyánkkal. Nagyon húzta a nagyapámat a kapunál erre fogta a pórázt és valahova rácsapott elég rendesen. Én már csak arra lettem figyelmes : a kutya nyüszög rohan hozzám, majd átölelte a két mancsával a lábamat ès nem engedett el. Én nagyon megilyedtem megöleltem a kutyámat és elkezdtem sírni. Fél perc múlva már semmi baja nem volt. Mentünk tovább. A sétát ugyan úgy élvezte jól el is fáradt alig hitte hogy haza érjünk és lefoküdjön. Mostmár képtelen vagyok másnak odaadni a pórázt egyszerűen nem bíznám másra. Szinte sose egyedül sétálok velük (vagyis ilyen rövidebbekre egyedül is elviszem őket) mindig jön velem valaki. Szerintetek baj ha nem "adom oda" senkinek??

Eléggé megviselte félve közelít papámhoz. Csak sajnos én nem ott lakom és olyan nehéz őt otthagyni. A múltkor pl. a keneljük tetejénél van egy rés és úgy gondolta kifér ott és beszorult de csak azért akart kimászni mert ott voltam a kertben. Egyébként szófogadó ha kimondom a nevét már jön is és lesi mit akarok. Nyáron ott leszek vele minden nap de most sajnos csak hetente 2-3 alkalmam van kimenni. Szerintetek baj hogy ennyire szeret? vagy én értettem félre és ez nem szeretet??

a válaszokat/ tanácsokat megköszönném!


2012. jún. 10. 22:30
 1/7 anonim válasza:
Én kutyusom is oda rohan hozzám ha baj van(fáj neki valami,megijed..stb). Ez azt jelenti biztonságban érzi magát nálad és igen,valóban szeret ami nagyon is jó! :) Egyébként másnak is nyugodtan add oda,csak mond el neki, hogy hogyan kell bánni vele,hogy másra is jól halgasson, mert nem fogsz mindig ráérni,hogy vele legyél, a kutyusnak peig kell a törődés!:)
2012. jún. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszön öm a tanácsot!

Rendben akkor majd elmagyarázom hogyan is kell/szoktam vele bánni. Csak azért is félek nehogy valaki elejtse a pórázt vagy nehogy elhúzzon valakit. Borzasztóan szeretem nem szeretném ha valami baja lenne. Most két éves de már elég sok szörnyűségen túl van.

2012. jún. 10. 23:03
 3/7 anonim válasza:
Ismerős a helyzet amúgy, én is oda vagyok kutyusomért(szerintem ő is értem) és én is úgy érzem h én tudok a legjobban vigyázni rá.Enyém is sok szörnyűségen ment át,leesett ágyról,kiment a válla,műtétje most volt...tehát nincs valami szuper élete idáig,de megpróbálok minél jobban vigyázni rá,remélem mostmár semmi baja nem lesz! :)De nekem pl nagyon sokszor el kell mennem itthonról ezt-azt intézni, és hát olyankor másnak kell rá vigyázni,így esett meg pl,hogy kiugrott a válla,de kezi mindenki megtanulni,hogy hogyan kell vele bánni,mert sokszor magyarázom nekik:)
2012. jún. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
ja első voltam:D
2012. jún. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem ha pl más viszi sétálni a kutyumat. 3 éves menhelyi kistestű tacskó keverék és még csak néhány hónapja van nálam. Ez alatt egész jól összeszoktunk már, "állj meg", " gyere" "gyere ide" "ne húzz" (ez érdekes, de már tényleg elég szólnom neki, ha pl. macskát lát, hogy ne rinyáljon). Amikor meg pl más viszi el a családból, nem azt mondják neki, hogy "állj meg" az úttestnél, hanem hogy "várj". És az istennek se akarják megérteni, hogy a kutya nem a beszédet érti, hanem a szó hangzását jegyzi meg... Meg ráhagyják ha húz, stb ... Viszont mégis muszáj másnak is elvinnie, mert én sokat utazok, és azt nem lehet, hogy a kutya 2-3 napig nincs sétáltatva. Szerintem mondd el hogy te mit szeretnél, hogyan bánjanak vele, stb... Nálunk már megtörtént úgy 1000-szer, és néha már úgy látom, van foganatja.:)
2012. jún. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!!

Nagypapám veszi sétáltatni ha nem tudom de nem is szól hozzá csak viszi meg hozza. Ő is szereti őket de neki első sorban házőrző és csak egy kutya. Még őt szerencsére műteni is ne is keljen.! Az nálam betenné az ajtót. Jobbulást a kutyusodnak és sok-sok szerencsét és boldog perceket a továbbiakban.

2012. jún. 11. 19:41
 7/7 anonim válasza:
Köszönöm!!:)
2012. jún. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!