Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A máltai selyemkutyák mind...

A máltai selyemkutyák mind hosszúszőrűek?

Figyelt kérdés

Sok ilyen kutyát látok, akiknek rövid szőre van, nem pedig az a hajhosszúságú. Ezek különböző 'típusok' vagy csak nyírva van a szőrük (esetleg kölykök)?


Köszi


2012. jún. 10. 23:13
 1/6 anonim válasza:
Ha nem vagatod a szoret nagyon hosszura megnohey. mi havonta jarunk vele a lutya kozmetokushoz nyaron. telen mar ritkabban
2012. jún. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a Máltai selyem aminek állandóan nő a szőre. S nem vedlik. Családnak is ilyen van és havonta, de legalább kéthavonta nyírni kell neki.
2012. jún. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

Nem "kell" nyírni, csak sok a lusta gazdi, aki nem hajlandó napi fél órát annak szentelni, hogy alaposan átfésülje a hosszú szőrű kutyáját.


Én a sztenderd szőr híve vagyok minden fajtánál, szívbajt kapok, ha kopaszra gépezett spániellel, yorkival, westievel, havanesezel találkozok.


Minden kutyának megvan a saját szőrtípusa, ami az őshonos ország időjárás viszonyaihoz alakult ki: pl. máltaiaknál a vékony, hosszú, hajszerű szőrzet. Más kérdés, hogy sok az idióta, akik ezt a "normál szőrben" gyönyörű kutyát a rövid szőrzettel nevetségessé, maximum "cukivá", de nem széppé teszik.

2012. jún. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nehogy azt hidd. Máltainál elfogadott, a nyírás. Persze, szép a hosszú szőr. De szegénynek 30 fok melegben, ekkora szőrtömeggel, nem túl kellemes. Télen nincs vágva, csak fésülve. Bár az enyémnél megvan a fajtahiba, göndörödik neki, ezért hiába fésülöm ki becsomósodik a szőre.


Sajnos, ez nem defekt a családnál, hogy nyírva van. Egyszerűen nincs más megoldás. A kutyakozmetikus sem tud sok jóval kecsegtetni ez ügyben, a fajtahiba az fajtahiba. Sok mindent nem lehet vele tenni. De nem is kell, ezt a tökfejet, úgy szereti a család, ahogy van, minden hibájával együtt. Nagyon jó természete van, nagyon szófogadó és nagyon szerető.


S ami a legfontosabb az Amstaffommal aki 13 éves, most már párhónap és 14 lesz, remekül kijön. Mindkettő rendkívüli személyiség, és rendkívüli természetük van. Soha rosszabb négylábú családtagokat nem kívánhat az ember.


Talán azért is ilyenek mert foglalkoztam velük kiskoruk óta. S soha nem emelt senki kezet rájuk a családban. Soha!

2012. jún. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Hat nem gondolom hogy lusta lennek foglalkozni a maltai kutyusommal de muszaly vagatni a szoret.

Az elso hogy melege vam aztan a szemebe log ha thl hosszu es ha dolgat vegzi igen ossze koszolja magat a laba is hamarabb koszos lesz ha hosszabb a szore. nem szoktam teljesen rovidre levagatni de neki is jobb ha rendszeresen van vagva gondozva

2012. jún. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is, mivel minden trutyi képes beleragadni a finom szőrébe. S egy-egy fűszál, vagy vékony fadarabka, idővel irritálja a bőrét és felsértheti.


Ha nem kiállításra akarod járatni, célszerű nyírni. Máltaiaknak is igen jó fazonokat tudnak nyírni a kutyakozmetikusok. Máltaikra jellemzőeket.

2012. jún. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!