Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell ennyi embernek...

Miért kell ennyi embernek kistestű kutya? Miért nem szeretik a kiskutyások a nagykutyásokat?

Figyelt kérdés
Egyre több kérdés van ezen az oldalon, hogy milyen kistestű kutyát vegyek? Nem értem az embereket, hogy miért pont picit. Akkor tegyük fel a kérdést: miért nem nagyot, közepeset? Nincs bajom a kistestű kutyákkal, csak érdekel miért jó ha kicsi? Már egyre kissebbek a kutyák nemsokára már nagyító kell hozzá. Miért jó ez?
2012. jún. 11. 05:18
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
A másik kérdésem az hogy miért nem szeretik a kiskutyások a nagykutyásokat? Engem sok helyről elűztek már csak mert nagy a kutyám.
2012. jún. 11. 05:20
 2/26 Salx Narval ***** válasza:
Gondolom sokan a költségek, mások a hely szűke miatt és nyilván olyanok is vannak, akiknek ezek tetszenek.Halottam olyant is, hogy a gyerekek mellé pici kutyát akarnak, bár én ezzel nem értek egyek, mármint, hogy kizárólag csak kistestű kutya jöhet szóba ott, ahol gyerekek vannak. Hát, hogy miért nem szeretik a nagytestű kutyákat, talán félnek, hogy bántja a piciket, de csak találgatok. Én minden kutyát szeretek, ezért nem igazán tudok más érveket felhozni. Az én juhászkutyámat mondjuk ugyan úgy dögönyözte a kislányom, mint egy kismacskát, "téphette, cibálhatta," mindent eltűrt és még élvezte is, jó mondjuk cipelgetni nem lehet.:D
2012. jún. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
50%
Sokszor pedig a kisebbek vadabbak is, kezelhetetlenek, harapósabbak. Meg betegesebbek is.
2012. jún. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most éppen egy kis és egy közepes testű kutyám van. (havanese és spániel). De ettől még tetszenek a nagytestű kutyák is, bár azt soha nem tartottam. Aki igazán szereti az állatokat, az nem tesz különbséget méret szerint a kutyák szerint. Persze vannak kedvencek, de azért a másikat sem utáljuk.

Sajnos nagyon sok ember nem azért tart kutyát, mert ez természetes, hanem mert épp ez a divat. Mint most a yorki őrület.

2012. jún. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tartási körülmények és a költségek a főbb szempontok a választáskor. Akik vennének kutyát, azok nem biztos, hogy kertes házban laknak. Nagykutyás vagy akkor tudod, hogy a 20-25 kg táp egy hónap alatt elfogy. Utána jár mennyibe kerül, aztán futhat beszedni a szív gyógyszerét. Másik dolog, hogy egyre többen olyan kutyát keresnek, akivel nem kell sokat foglalkozni, mert általában elég elfoglaltak az emberek. Egy nagyobb testű kutyának teret, elfoglaltságot kell biztosítani, hiszen ezeket a kutyákat valamilyen feladat elvégzésére tenyésztették ki. Míg a kis testűek mind grófok, királyok házi kedvencei voltak, ők nem az aktivitásukról voltak híresek. Amit mostanában megfigyeltem, hogy az emberek a kutyára lelki társként, házi kedvencként tekintenek. Egyre kevesebben keresnek "kutya" munkatársat, akik a jobb kezük lehetne a ház körüli feladatok megoldásában.
2012. jún. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most 2 kistestűm van, a következő kutyám nagytestű lesz. Szerintem a legfőbb oka, amiért sokan félnek nagytestű kutyát venni: mert csesznek megnevelni, nem sétáltatják rendesen. Manapság szerintem még mindig nagyon maradiak a kutyatartásról vallott nézetek. És egy nem megfelelően lemozgatott, nevelt kistestűt mégis csak könnyebb kordában tartani,esetleg később korrigálni, mint egy nagytestűt. Kerítés átugrásról, szökésről nem is beszélve.
2012. jún. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Nálam fontos szempont, hogy ne legyen a kutyától tiszta szőr a lakás.

Az is fontos, hogy könnyen tudjak vele mozogni. Egy német doggal kicsit macerásabb lenne bkv-n utazni...

Illetve egy kistestűnek simán tudom biztosítani a prémium minőségű tápot, egy 40-50 kilós kutyának már nem biztos, hogy havonta 20 ezerért tudnék tápot venni.

Most yorkim van, legközelebb whippetet szeretnék.

2012. jún. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
42%
kiskutya kis gond! nyugodtan le lehet pontozni de szerintem a egy kutya súlya 10-15kg től kezdődik a többi meg.. csak azért van h a tinilányok megvegyél és 2év múlva megunják és mennyen utcára vagy menhelyre...
2012. jún. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Én mindig is nagytestű kutyapárti voltam. A kutya nálam is olyan magasságban kezdődött, amihez nem kell lehajolnom, ha meg szeretném simogatni. Az első kutyám egy dorbermann volt. Nagyon szerette az egész család, hálás és ragaszkodó volt. Sokat költöttünk az etetésére, amikor kellett elvittük orvoshoz, nem szenvedett hiányt semmiben. 10 évig volt a családunk tagja. Néhány évvel később felmerült megint a gondolat, jó lenne egy új kutyus a háznál. Nagymamámat annyira megviselte az előző elvesztése, hogy kézzel lábbel tiltakozott. Így máris kiesett, hogy olyan kutyusunk legyen, amelyik kint lakik a kertben (ez előző sem volt sosem megkötve és bezárva). Ráadásul én is inkább hajlottam afelé, hogy bent lakjon a lakásban. Ide viszont anyum nem engeditt nagytestűt. Így elkezdtem keresgélni a kicsik között. Végül egy havanese mellett döntöttem, akit imádok és bár az etetése jóval kevesebbe kerül, mint az előzőnek, de egyéb másra (játékok, kozmetika) sokkal többet költünk, összességében jóval drágább tartani, mint a korábbit. Egyébként a mostani kutyusom sokkal szívesebben játszik a közepes- és nagytestű kutyákkal, mint a picikkel.

Egy kistestű kutyát sokkal könyebb kezelni. Ha nincs rendesen tanítva, még akkor sem tudja az embert elhúzni az utcán, könnyebb fegyelmezni, a városon sokkal toleránsabbak velük az emberek - egyszerűbb velük buszon és autóval utazni.

2012. jún. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én nem szeretem a spenótot, pedig biztos remek étel, de nem fogok spenótot enni, mert nem akarok. Aki nem szereti a nagyobb kutyákat, miért venne nagyot, mikor van kicsi is?


Amúgy az emberek azt hiszik, hogy a kicsi kutya nem is kutya, nem harap, meg nem lesznek vele gondok, csak simogatni kell és aranyos lesz meg tökéletes élete végéig. Ezért van az, hogy a legtöbb kistestű kutya ki se látszik a viselkedési problémákból. Ezek miatt pedig rendszeresen összeszólalkoznak azokkal, akik rendesen nevelik a kutyájukat (ezek általában a közepes vagy nagyobb testű kutyák gazdái), ezért nem csípik egymást sokszor. Legalábbis én így tapasztaltam.

2012. jún. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!