Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell ennyi embernek...

Miért kell ennyi embernek kistestű kutya? Miért nem szeretik a kiskutyások a nagykutyásokat?

Figyelt kérdés
Egyre több kérdés van ezen az oldalon, hogy milyen kistestű kutyát vegyek? Nem értem az embereket, hogy miért pont picit. Akkor tegyük fel a kérdést: miért nem nagyot, közepeset? Nincs bajom a kistestű kutyákkal, csak érdekel miért jó ha kicsi? Már egyre kissebbek a kutyák nemsokára már nagyító kell hozzá. Miért jó ez?
2012. jún. 11. 05:18
1 2 3
 11/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
56%

A mai világban nagy általánosságban az embereknek kevés a szabadideje, pénze, energiája...rengetegen laknak társasházban, lakásban.

Ilyen körülmények közé nem mernek, nem akarnak, nem tudnak nagytestű kutyát tartani. A nagytestű kutyák közül sok fajtának ugyan nem nagyobb a mozgásigénye, mint egy átlagos kis-közepes testű ebnek, de egy 50 négyzetméteres lakásban sokkal több helyet foglal érthető módon :D

A legtöbb ember azt gondolja, hogy a kis kutya kis gond, nagy kutya nagy gond. A kistestű kutyát könnyű irányítani, nem kell nevelni, sokszor még sétáltatni sem, hisz majd wc-zik alomra...Sajnos nagyon sokan így gondolkodnak :( A fajtajellemzőket figyelembe se veszik...hogy a yorkie, westie, pincser nem öleb, hanem karakán, nagy kutyák egójával rendelkező, kifejezett ösztönökkel bíró KUTYA, nem plüssjáték...ezért van sok neveletlen, idegbeteg kis görcs a lakótelepeken, akik támadnak embert-kutyát...és ebből kifolyólag őket is hamarabb támadja meg nagyobb kutya, mint egy kiegyensúlyozott törpét! A gazdi pedig az első támadás után (vagy már előtt) nem engedi oda más kutyákhoz, amitől az antiszoc kutya még jobban pikkelni fog a többi kutyára...


Elsősorban én is a nagytestű kutyákat kedvelem...

2012. jún. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel miért pont nagytestű?:)

Vannak, akikhez nem passzolnak a nagytestűek, mert mondjuk félnek tőlük, de azért szeretnének kutyát, vagy a panellakás nappalijában nem is lenne helye egy nagyobb kutyának megfordulni, esetleg csak úgy, megmagyarázhatatlanul a kicsik tetszenek nekik... Mert "olyan kis aranyosak", stb.

Nekem van egy 10 kilósom is, meg egy nagytestűm is, és nálam is az a helyzet, hogy a munkakutyákat szeretem, akikhez nem kell lehajolni :) De azért a kicsit is ugyanúgy szeretem, egyszerűen nekem a nagyobb testűek jobban bejönnek. Másnak meg pont fordítva. Nem értem, mi ezzel a baj. Sok kistesű kutyát tartónak biztos nem adnék nagyot a kezébe, látva, hogy hogyan nem nevelik meg a kutyát. Jobb ez így.

2012. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
De van aki csak divatból vesz és aztán megúnja.
2012. jún. 11. 12:41
 14/26 A kérdező kommentje:
Ráadásul én is panelba lakok és úgy tartok nagy kutyát. Az etetése tényleg drágább, de viszont nem kell kozmetikázni meg egyebek. Havonta 20 ezret eszik meg ami 12,6 kg. Naponta 400 gramm az előírtnál jóval többet eszik, 35 kg 72 cm a marmagassága
2012. jún. 11. 12:44
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyre kisebbek a számítógépek, laptopok, telefonok, stb.

Az ember idióta hóbortjai alól pont a legjobb barátaink maradnának ki szerinted? Sajnos nem így van.


A kiskutyások és a nagykutyások pedig azért nem jönnek ki szerintem, mert a kistestű kutyákat általában emberként, gyerekként kezelik és nevelik, ami miatt a kiskutya telis-teli van viselkedésproblémákkal, amik a méretei és "cukisága" miatt a gazdi számára észrevétlenek, ráadásul meg vannak győződve, hogy milyen szuper gazdik (szülők).

Ezzel szemben a nagytestű kutyák többnyire (méreteik miatt is) jól szocializáltak és másképp, kutyaként vannak felnevelve, és ezekben a kutyákban a kistestűek gazdái a gyilkoló szörnyeteget látják, ami darabokra szedi az ő gyermeküket. Holott a nagyobb csak játszana a másik kutyával.

Alapvetően innen gyökerezik a nézeteltérés a kis és nagytestű kutyák tartói között. (Persze a fentiek sok esetben sarkítottnak számítottak, szóval kérek mindenkit, értse jól a mondanivalómat.)

2012. jún. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

én már régóta szerettem volna egy német juhászt nekem ez a fajta az álomkutyám (persze elégé tucat kutya ,de akkor is:) ) mivel panelban élek és nem tudnék 15-20 ezret havonta kiadni a táplálására,meg időm se lenne egy ekkora kutyát lefárasztani, így kistestű kutya mellett döntöttem (bichon frise) kozmetikába kell járatni az igaz, de havonta 2-3 ezer ft-ot költök minőségi kajára (acana kimérve)

könnyen nevelhető gyorsan tanul,nincs el kényesztettve mert kutyaként,társként tekintek rá :)


a kistestű és nagytestű kutyások is vannak akik nem nevelik meg eléggé a kutyájukat, jó gondolom nagyobb arányban vannak a kistestűek ,de akkor is, ha belegondolunk egy kistestű kutya nem tud megölni egy nagyot ,de egy nagy simán ketté roppant egy kisebbet..sajnos egyik ismim westie is így végezte ,pedig egy nagyon barátságos jól nevelt kutya volt még is vmi nagy keverék nekik rontott, a kutyát a rendőröknek kellett lelőnie, mert védte a már halott kutyust és a westie gazdájának is neki ment meg egy rendőrnek is oda kapott ,a nagy kutya gazdája 30 perc késéssel jött hogy mi történt.. és még ő volt felháborodva,hogy mért lőtték le az ő jól nevelt kutyáját..


szóval azért egy kistestű kutya nem tud megölni senkit ,de egy nagy meg igen..

én szeretem az összes kutyafajtát, csak nevelni kéne mindegyiket és nem lennének ilyen szörnyű balesetek!! némelyik emberre egy macskát nem bíznák rá nem hogy egy kutyát!!!!

2012. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Most a válaszok alapján nekem inkább az jött le, hogy a nagykutyások azok akik nem szeretik a kiskutyásokat. :)

Szerintem aki igazán szereti a kutyákat az mérettől és fajtától függetlenül szereti őket. Persze ettől még lehetnek kedvenc fajtái.

A napjainkban divatos fajták nagy része kistestű, szerintem ez a fő oka, hogy annyi embernek van kicsi kutyája.

2012. jún. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
57%

Kedves Utolsó Válaszoló!


Én nem "a kiskutyásokat" utálom, hanem az IDIÓTA, NEVELETLEN KUTYÁKAT, de legfőképpen a GAZDÁIKAT!!! Legyen az kistestű vagy nagytestű...

2012. jún. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

mert divat a kicsi kutya.

amúgy szerintem még mindig inkább legyen egy hülye embernek, akinek nem való kutya egy kis görcse, mint valami nagy, erős kutyája, az legalább kevésbé veszélyes... az én kutyámat rendre meg akarják támadni, meg is támadják más kutyák a környéken. amikor egy kis bichon jön felénk, az azért kevésbé rossz érzés, mint amikor egy németjuhász... pedig nagykutya párti vagyok. a kis görcsöket le tudom szedni a kutyámról kézzel avgy hanggal, a nagyobbakat nehezebb, főleg ha a kedves gazdi fél a saját kutyájától...

rángattam már le idegbeteg németjuhászt (pontosabban rugdostam és üvöltöttem vele)a kutyámról, mert a hülye gazdája csak a láncpórázt merte csattogtatni két méterrel arréb...

2012. jún. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

17esnek, hidd el, a nagykutyások toleránsabbak, legalábbi ahogy én látom...

egyszer séta közben egy westie nekiment a kutyámnak, először a tesóját piszkálta, majd amikor az enyém odafordult a hangra, nekiment. ráüvöltöttem, úgy 3 méterről, a kutyám egyből ment tovább, a westiegazdi egyetlen próbálkozása az volt, hogy fölkapta a dögöt (amitől az még jobban hörgött) és pampogott, hogy fogjam meg a kutyámat... amikor meg elmondtam, hogy nem az enyém kezdte, csak pampogott...

2012. jún. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!