Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell ennyi embernek...

Miért kell ennyi embernek kistestű kutya? Miért nem szeretik a kiskutyások a nagykutyásokat?

Figyelt kérdés
Egyre több kérdés van ezen az oldalon, hogy milyen kistestű kutyát vegyek? Nem értem az embereket, hogy miért pont picit. Akkor tegyük fel a kérdést: miért nem nagyot, közepeset? Nincs bajom a kistestű kutyákkal, csak érdekel miért jó ha kicsi? Már egyre kissebbek a kutyák nemsokára már nagyító kell hozzá. Miért jó ez?
2012. jún. 11. 05:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
na, a vége lemaradt: több hasonló eset is történt és mindnél az én kutyém és én voltunk a hibásak, csak azért, mert az enyém nagyobb...
2012. jún. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
30%

Ó, hányszor jártam úgy, hogy a kis görcs támadott, kutyám jól nevelten nem reagált és még ÉN voltam a hibás, a szemét...

Legemlékezetesebb sztori tavaly nyáron történt. Egy utcasarkon beszélgetett egy öregasszony és egy öregúr, egy-egy flexis kisfehérizével a kezükben. Argos természetesen póráz nélkül :) Hogy ne legyen gond, Argos-t áthívtam a jobb oldalamra és megfogtam a nyakörvét, így én voltam Argos és a két kicsi izé között. Ahogy átértünk az úton hozzájuk, az öregasszony kisizéje flexistől robogott át előttem, Argos-ra pályázott, majdnem a bokámat kapta el, de kiáltásomra visszahőkölt, a nőci is csörlőzte vissza...pedig már terveztem, hogy rúgok :D

Eleresztettem egy cifrát, meg hogy figyeljenek már a kutyára, aztán Argost előre engedtem és indultam utána, de anyáztak hátulról. Na, ekkor megfordultam, hogy vagy nevelje meg a kis görcsöt, vagy fix pórázon sétáltassa...még neki állt feljebb, hogy feljelent Ő !!!, hogy nem volt Argos-on póráz, holott az ő dögje támadott :D Végül normális hangnemben mondtam neki, hogy örüljön, hogy jól szocializált kutyával akadt össze, mert legközelebb egy kicsit is antiszocibb kutya simán kettéharapja ilyen esetben a kis kutyát...persze még háborgott mögöttem egy darabig :D

2012. jún. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"De van aki csak divatból vesz és aztán megúnja."

A németjuhászt, staffordshire terriert, border colliet nem divatból tartják olyan sokan? És azok nem kistestűek.

2012. jún. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban úgy van, hogy a kiskutyások nem szeretik a nagykutyásokat, akkor nekem valami tudathasadásos állapotban kéne leledzenem :D

Egy westiem van (ahogy előttem írták: kisfehérizé) és egy kuvaszom (új szakszóval: nagyfehérizé). Mindkettő jól szocializált, imádnak egymással játszani és más kutyákkal is.

Az Argos gazdinak meg üzenem, hogy kutyás szemszögből nézve a dolgot valóban igaza van, hogy meg kellett volna nevelni azokat a kutyákat, ám jogi szemszögből meg az öregasszonynak van igaza. Nem tudom hol laksz, de szinte mindenhol úgy van, hogy kutyát elengedni csak kutyafuttatásra kijelölt helyen szabad, utcán csak pórázon lehet vezetni, ha elengeded szabálysértés, akármennyire láb mellett is megy és bizony bírságolhatnak is érte. A flexi valóban rossz és balesetveszélyes, de attól még póráznak számít. Az éremnek két oldala van.

2012. jún. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Szilvi & Argos ***** válasza:

A "Kisfehérizé" és "Nagyfehérizé" Gazdinak:


Tudathasadásos állapot, ez jó :D :D :D


Nem volt igaza a flexis kutya gazdájának, mivel DIREKT jobb láb mellé fogtam a kutyát a NYAKÖRVÉNÉL FOGVA, hogy ne feléjük legyen Argos, hanem a túloldalon! Már az útra lépés előtt megfogtam, tehát végig fogtam a kutyát, jelenesetben tök mindegy, hogy pórázon vagy a nyakörvnél. A nőci kutyája támadott ki flexiről, ergó ő volt a hibás. Elvileg tilos is flexit használni, max. 2 méteres lehet a póráz a helyi rendelet szerint (oké, ez már tényleg szánalmas rendelkezés...)...másrészt ha tudja, hogy kutyája támadós természetű, akkor SZÁJKOSÁR kell rá fajtától függetlenül!!!

2012. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Mert


1. Kevesebbet eszik (nekem pl nem mindegy hogy a kutya 3 vagy 20 kilót eszik havonta, míg előbbinek nem tudnám megvenni a Brit Care minőségű tápot, a mostaninak lazán)


2. Kisebb helyen is elfér és ugyanolyan kutya mint egy németjuhász (tömegközlekedésen gyakran embernek sincs elég hely, nemhogy egy masztiffnak)


3. Ha esetleg elrontják a nevelését sem lesz közveszélyes (még mindig jobb egy flexin őrjöngő bichon, mint egy agresszív rottweiler, bár természetesen jobb lenne, ha egyik sem lenne)



4. Olcsóbbak a felszerelések, a bolha-kullancs elleni készítmények, az ivartalanítás, és egyéb dolgok egy kistestű számára (egy S-es hámot már kapsz 1500-ért míg egy L-es ritkán kapható 5000 alatt)


+ kisebb a végtermék is (illene felszedni ugyebár, de ennek előnyeire a gyakorlatban jön rá az ember, nem hinném hogy bárki számításba veszi mekkorát fog vécézni a leendő kutyája, amíg fel nem szedi)


Hát nagyjából ezért. :D

2017. júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!