Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kettő dolgot nem értek a...

Kettő dolgot nem értek a kutyussal kapcsolatban? (többi lent)

Figyelt kérdés

1. Most reggel vinném le a kutyámat elengedem a lépcső tetején, hogy ne ázzak el ő el is indult ment vagy 3 lépcsőfokot összehúzta magát és vissza szaladt :D nem tetszett neki az eső. rá raktam a pórázt nagyon jó kedve volt ugrált játszott és ahogy újra elengedtem hazaszaladt ismét! mitől lehet ez ?:D eddig nem csinálta ezt:D


2. mivan panelkutya ezért elöl is és hátúl is kilehet menni és mi mindíg hátúl megyünk ki a kutyával de amikor elől akarnék kimenni vele megvan őrülve annyira fél, nem tudom, hogy mitől lehet mert ha elől jövünk fel abba nincs semmi csak ha elől szeretnénk lemenni az nem tetszikk neki !

10 hónapos labrador


2012. jún. 11. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Lehet, hogy fél a víztől, esőtől. :) A rotim is ilyen volt, esős időben lehetetlen volt vele sétálni, kiskorában még fel tudtam venni, de később nem tudtam megoldani. :)


2. Biztos van valami az első ajtón, ami nem tetszik neki. Pl. a menhelyes kutyám mindig kikerülni az ilyen rácsos lábtörlőket, tuti volt valami rossz emléke róla, mondjuk beleakadt a lábujja, vagy valami...


Ne haragudj, hogy saját példákkal jöttem. :)

2012. jún. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de eddig nem félt a víztől és a fürdéssel sem volt gond:D amúgy az én kutyám is kikerüli az ilyen rácsos lábtörlőt:D
2012. jún. 11. 09:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1: Megálltál a lépcsőn, mert nem akartál elázni. A kutya természetesen észrevette ezt, hiszen általában mindig figyelik az embert, és elképesztő reakció idővel és érzékenységgel vesznek észre olyanokat, hogy nem is gondolnád.

Hozzá vannak szokva, mert egymás között is testbeszéddel (is) kommunikálnak.

A kutyád egyszerűen úgy értelmezte, hogy ha te félsz az esőtől, akkor az félelmetes dolog, tehát neki is félnie kell. Utána, mikor tovább folytattad a sétát, (póráz, játszás) és felismerte, hogy te se félsz, természetesen ugyanúgy leképezte azt a viselkedésedet is, és folytatott mindent, mint ha mi se történt volna. Általában átveszik az ember aktuális lelki állapotát.


2: Kondicionált viselkedésnek hangzik. valamikor, valamitől megijedhetett, és azóta fél, ha arra megy.

Nem tervezi be, hogy na, akkor most félni fogok, és nincs is mitől félnie, egyszerűen így szokta meg.

Minél többször csinálja annál jobban rögzül, és annál nehezebb lesz leállítani.

Jó lenne leszoktatni róla, mert ez a bizalmi kapcsolat rovására fog menni!

Egyszerűen se szó-se beszéd, menj vele keresztül a problémás területen, többször.

Ha megáll, kényszerítsd mozgásra. Ha megy, jutalmazd meg. Ha ideges, ültesd le, fektesd le, nyugtasd meg. Ha lépésenként teszi meg az elején a távot, akkor úgy. Csak türelmesen! :)


És visszakanyarodva az 1. ponthoz, ne áraszd felé, hogy ott mindig félni szokott, mert ha észreveszi rajtad, hogy rákészülsz a félelmére, akkor te magad fogod előidézni a félelmét! Csak lazán, nyugodtan! Sok sikert! :)

2012. jún. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez egy szép válasz volt! annyi a probléma h amikor lentvoltam már vele az esőbe akkor is hazaszaladt:D amúgy ha kivövünk a bejárati ajtón akkor melletünk van egyből a lépcső ahol nem mer lemenni! és én nem merem ráerőltetni h lerángatom vagy valami mert nagyon fél!
2012. jún. 11. 09:51
 5/9 anonim ***** válasza:

De igenis merd lerángatni, csak így lehetsz felelős gazda.

ha érzi a bizonytalanságodat, (márpedig kristálytisztán érzi) azzal nem jársz elől jó példával, nem fog tisztelni, mint falkavezért, megrendül a bizalom is.

Bizonytalankodó embert nem követnek, ha ez elfajul (sok ilyen van, és ő még fiatal, most kell rendbe rakni)

védelmezővé is válhat, hiszen a bizonytalanokat védeni kell.


A kutyák így tanulnak, így szocializálódnak. Pozitív, negatív társításokkal. Magától is tanul, csak néha félreért valamit. Ilyenkor a te felelősséged megértetni vele, hogy pl rosszul tanulta meg, hogy félnie kell a lépcsőtől. Oda kell vinni, meg kell ismertetni vele, de a legfontosabb, hogy izgatottság, kiabálás, kapkodás nélkül, a kutya tempójában, mindig csak határozottan, és nyugodtan.

2012. jún. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"hiszen a bizonytalanokat védeni kell."


Ilyenkor szokott előfordulni, hogy minden jött-ment embernek, kutyának nekimennek, a gazdik pánik reakciója pedig csak megerősíti őket abban, hogy támadni kell.

2012. jún. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ebbe is van valami.. de a csodálatos kutyadokiba láttam h ha a kutya fél nem szabad odarángatni a félelemhez...
2012. jún. 11. 10:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Én sem rángatásról beszéltem.

Az pedig kizárt, hogy az említett műsorban olyat láttál, vagy mondtak volna, hogy egy félős kutyát nem kell szembesíteni a félelmével!

2012. jún. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

pont az a lényeg,hogy szembesítsd a félelmével!!

a csodálatos kutyadokiba egyáltalán nem volt olyan hogy nem szabad a félelméhez húzni!különben hogy lépne túl rajta?


az egyik kutyánk félt a nagy kukától nem tudjuk mért még kölyök volt ,gondolom nagyok voltak neki, sokszor elmentünk (minden séta alkalmával) a nagy kukák mellett ,hogy ne féljen tőlük, egyszer magabiztosan elindultam és csak előre néztem a kutyára rá se hederítettem csak mentem, éreztem a pórázon hogy megállt volna de én húztam sokszor csináltuk 6-7 alkalomra már csak épphogy meg kellett húzni a pórázt, azóta pedig eltelt pár hónap és gond nélkül elsétál a kukák mellett még leültetni és lefektetni is tudjuk és látszik rajta hogy nyugodt

szóval szembesítsd a félelmével amíg kölyök!!!!


legyél határozott és magabiztos és semmilyen félelmet ne sugározz a kutya felé, én is elbizonytalanodnék ha mondjuk egy személy akit "követek" tisztelek és elbizonytalanodik ez nem fog menni ,itt baj van , félek, nyilván én is átvenném ezt..

a kutyák meg nagyon jól megérzik a bizonytalanságot!

2012. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!