Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyszerűen nem tudok elkezdeni...

Egyszerűen nem tudok elkezdeni kötődni és úgy igazán nagyon megszeretni az új kutyusomhoz, aki 2 hónapja lakik velünk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Érzem magamon is és rajta is, hogy mi nem illünk össze. Karakterileg nem való hozzám egyáltalán, és csak úgy van. Ha foglalkozom vele, se nyilvánul meg úgy mint ahonnét elhoztuk. :( Fogalmam sincs mit tegyek :(. Sosem éreztem még ilyet egyik kutyámnál se, pedig már 20 éve vannak kutyáim :(.
2012. jún. 11. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen kutyusod van?
2012. jún. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Baklövés, én is így jártam. Add el, jobb lesz a kutyusnak is. De nem értem miért hoztad el, ha érezted, hogy nem stimmeltek? Miért vártál két hónapig? Elkellett volna kérned pár napig, aztán vissza adni ha bizonytalan vagy. Én más tészta vagyok mert én kaptam a kutyát és így is már a 3. gazdája voltam 4 hónapos korára. Bár én egészen jól össze szoktam vele :) Csak homlokegyenes ellentétek vagyunk.
2012. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, ami miatt úgy érzed nem illetek egymáshoz? Kölyök vagy felnőtt a kutya?

Még csak 2 hónapja van veled, ezalatt igazi kötődés nem igazán tud kialakulni, hamarosan megszereted ezt a kutyát is, ne aggódj. Tölts vele minél több időt, tanítsd trükkökre, járjatok el kutyasuliba, agilityzni, ezzel tudod erősíteni a kötődést.

2012. jún. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Most kezdem igazán érezni, eddig úgy voltam vele biztosan idő kell még hozzá.


Theia: járok vele kutyasuliba, agilityre és a trükköket is próbáljuk. De jóformán csak szánalmasan haladunk, mert demotivált-kedvetlen és nem is nagyon akaródzik neki játszani sem. Otthon magában szokott, hogy dobálja a játékait aztán utána fut és rágcsálja, de ha én eldobom neki csak bámul utána, vagy utána fut és nézi a játékot a földön. Tehát játékkal nem tudom tanítani (az összes kutyámat így tanítottam eddig), jutalomfalatot szereti de magától nem csinál semmit, és megvezetésre is bőködni kell. Beklikkerezni nem tudom, mert nem akaródzik neki :(. Egyszerűen nem találom hozzá a hangot, és néha látom ő is próbálkozna, de elakad.

2012. jún. 11. 13:00
 5/11 A kérdező kommentje:
egyébként 9 hónapos borderról van szó.
2012. jún. 11. 13:02
 6/11 A kérdező kommentje:
és jelenleg van mellette 2 másik kutyám, az egyik szintén border a másik meg egy labi.
2012. jún. 11. 13:03
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Értem, szóval a probléma az, hogy te dolgoznál vele, de őt annyira nem érdekli semmi.

Én a kutyámat úgy vettem rá az apportírozásra(neki sem akaródzott semmit visszahozni, csak bámult az eldobott játék után, mondjuk ő elég kajás), hogy egy textil tolltartót megtöltöttem száraztáppal, egy kis ideig abból jutalmaztam, hogy lássa, benne van a kaja, majd elkezdtem húzogatni a szája előtt. Ha megszagolta, kinyitottam és beleehetett a tápba. Mikor ez már ment neki csak akkor nyitottam ki, ha bevette a szájába, amikor ez is 100%-ig ment letettem a földre, ha megfogta, akkor jutalmaztam, ha felemelte, akkor extrán. Egy idő után kb egy méterre eldobtam, ha odamentés megfogta, akkor juti és nagyon biztattam, hogy jöjjön ide hozzám. Ha ki is ejtette a szájából, akkor is jutalmaztam, majd később már visszahozta, mert rájött, hogy csak én tudom kinyitni. Később továbbfejlesztettem, az ölembe kellett ejtenie a zsákot, tartani addig, amíg el nem veszem, feladni újra ha leejtette, felugrani vele, hogy ne kelljen lehajolnom(hehe). Most már ott tartunk, hogy bármit eldobok megy utána és lelkesen hozza vissza(papucstól kezdve labdáig minden. Próbáld meg te is ezt a módszert, én sem gondoltam, hogy mennyi fog, aztán a sok gyakorlásnak meg lett az eredménye.

2012. jún. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Most pont a legrosszabb időszakát éli, ne légy elkeseredve. Én is megszenvedtem ebben a korban a colliemmal. 3 hónapos korától jártunk kutyasuliban, úgy menetelt mellettem, hogy öröm volt nézni, mindent első szóra megcsinált, nagyon büszke voltam rá. Aztán 6 hónapos korában elkezdett szemétkedni, fogta magát és otthagyott a pályán és felült a palánkra, nem jött vissza ha hívtam, nem érdekelte a kaja sem, amiért addig majd megveszett, megmakacsolta magát és lecövekelt a pórázon, hisztizett, megsértődött, kiállításon nem figyelt, szóval minden amit el tudsz képzelni. Hát én is nagyon el voltam keseredve, hogy mi lett vele. Aztán fokozatosan kb 1 éves korára újra visszaállt minden az eredeti kerékvágásba, újra hajlandó volt dolgozni, letettük a terápiás vizsgát, kiállításon is hajlandó volt együttműködni.

Most a kamaszkorát éli, egy éves kora után sokkal jobban ki fogtok jönni, lényeg, hogy ne hagyj rá semmit, nehogy rögzüljön a helytelen viselkedés.

2012. jún. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

És itt neked az egyes lépések közt mennyi idő telt el nagyjából? :) és milyen hosszú volt az egész folyamat? :)

A retrieveremnek is hasonlóan tanítottam tölthetős dummyval, de mondjuk ő felvette és lelépett vele. Köszi a tanácsot!

Okvetlen kipróbálom.

2012. jún. 11. 13:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tartott sokáig, max 2 hét, minden nap gyakoroltunk.
2012. jún. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!