Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy tenyésztő 5-6 hónapos...

Ha egy tenyésztő 5-6 hónapos kutyát árul, akkor az a kutya defektes?

Figyelt kérdés
Mármint valami nincs rednebn vele, hogy nem vitték még el, vagy miért tartotta ott 5-6 hónapig amikor sokan 9-10 hetesen elvihetők?
2012. jún. 11. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem feltétlenül. ezer oka lehet... lehet, hogy titerre várt ilyen sokáig, mert külföldi ember akarta elvinni, aki végül visszamondta, az is lehet, hogy meg akarta tartani, de közbejött valami, az is lehet, hogy valaki már megvette, aztán valamilyen okból vissza kellett adnia pár hónappal később, vagy éppenséggel még nem találta meg neki a tökéletes gazdát. a legegyszerűbb megkérdezni, korrekt tenyésztő úgyis elmondja, ha az adott kutyának hibája van.
2012. jún. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
szerintem is kérdezd meg, miért maradt nála. ha nem lenne vele valami rendben, nyilván nem lenne eladó a kutyus, vagy ki lenne írva, hogy van valami baja. :)
2012. jún. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel szerződésben garanciát vállalnak a tenyésztők a kölykökre, így valószerűtlen, hogy bárkit is át akarna vágni egy "defektes" kölyökkel, ahogy te nevezed. Csak a tenyésztőnek lenne ez hátrányára, egyrészt mert be lehet perelni őt, másrészt mert a negatív reklám mindennél rosszabb.
2012. jún. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
sűrűn előfordul ám, hogy a legjobb kutya marad vissza. vagy esetleg nem egy népszerű szőrszinnel rendelkezik. Én is tartottam már vissza kiskutyát, mert alul csak 5 tejfoga volt, megvártam mig leváltja. 6 hónaposan lett gazdija, és az alom legszebb kanja, és legjobb karakterű kiskutyája volt.
2012. jún. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó barátomnál fordult elő, hogy megtartotta a legígéretesebb kölyköt az alomból, hogy bevonja majd a tenyésztésbe és csak 7-8 hónaposan lett végleges az eredmény, hogy a kutya sajnos küllem hibás, hobby kutyaként pedig nem tudta megtartani.
2012. jún. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

nem feltétlenül. lehet, hogy egyszerűen nem talált neki megfelelő gazdit, egy rendes tenyésztő meg nem túladni akar a kölykökön, hanem jó gazdihoz adni őket.

hányszor van, hogy az alom legígéretesebb kölyke marad a legtovább, mert a tenyésztő válogat a jelöltek között.

2012. jún. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A fajtájától függ. Pl. a német dogoknak (én azt tenyésztek) nehezebb gazdát találni, mert nagytestűek, sokat esznek, drágák. Nekem eddig egyetlen egy kutyám sem magyar vette meg, mindet szlovákok, szerbek, csehek, osztrákok, amerikaiak.

A kínai kopasz kutyát sem lehet túl könnyű eladni, mert sokaknak nem tetszik.

Az én kutyáim is előfordult, hogy fél évig, sőt, volt olyan, hogy 8 hónapos korukig is nálam maradtak, és csak aztán lett gazdájuk.

2012. jún. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!