Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akarok egy képzett kutyát, de...

Akarok egy képzett kutyát, de nincs kedvem ezzel foglalkozni. Lehet olyan kutyát kapni, aki már engedelmeskedik?

Figyelt kérdés

Lehet kapni egy kb 1-2 éves kutyát, ami engedelmeskedik nekem? És képzett, tehát van engedelmességi vizsgája, örző-védő vizsgája, meg ilyenek?

Nincs kedvem éveken át elvinni mindig a kutya iskolába, hogy megtanítsam neki, hogy a lábam mellett jöjjön, meg parancsra üljön, feküdjön....


Lehet hogy annak hangzik, dse teljesen komolyan gondolom! Nem viccből kérdezem! Komoly válaszokat akarok, nem poénkodást...



2012. jún. 11. 19:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

neked nem kell kutya. ha arra sem veszed a fáradtságot, hogy megtantsd neki, amit szeretnél, akkor nem.

nem poén volt, véresen komolyan gondoltam.

2012. jún. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Biztosan lehet kapni ilyet is,bár igencsak borsos áron,nyilván több százezer forintot ér egy ilyen szinten képzett kutya(sőt,rendes tenyésztőtől egy,,képzetlen"kölyök is itt kezdődik...)

Nem azért,hogy kötekedjek,de:ahhoz,hogy a kutya engedelmeskedjen,folyamatosan kell vele gyakorolni,foglalkozni és a rangsorbéli helyedet fenntartani.Oké,hogy megtanulta az alap dolgokat,amiket viszont ha nem gyakorol,idővel felejt is,meg elkanászodik,ne adj'Isten a fejedre nő.Az alap engedelmességet egyébként meg lehet tanítani drága kutyaiskola és tanfolyamok nélkül is,sőt,ha egy kis időt és energiát fektetsz bele,még sokkal többet is.Az én kutyám annyi dolgot tud,hogy nagyhirtelen össze sem tudnám számolni,kutyaiskolát viszont életében nem látott.

Ezeket csak azért ajánlom,hogy fontold meg,mert ha nincs kedved/lustának érzed magad,hogy foglalkozz vele,akár rá is unhatsz,ami pedig sem a kutyának,sem neked nem lesz hosszú távon jó.A kutyázás szépsége abban(is)rejlik,ha együtt oldjátok meg a kihívásokat és a te munkád eredményét látod visszatükröződni a kutyádon.

2012. jún. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Lehet ilyen kutyát kapni.Ilyenek a vakvezető kutyák. De mivel piszok drága a kutyák oktatása, ezért hosszú várakozási lista van az ilyen kutyákra.

De te sosem kapnál ilyen kutyát. Mert pusztán csak lusta vagy a kutyáddal foglalkozni. Csak megjegyzem,hogy egy képzett kutyát aki melletted megy,parancsszóra reagál, azt is kell minden nap tanítani,foglalkozni vele..Mert ha nem csinálod, a kutya elveszti az érdeklődését és unatkozni,lustulni kezd..

Szóval ha kutyát akarsz,akkor szánj rá időt,és neveld te.

2012. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Felejtsd el. Melletted az ilyen betanított kutya is visszafejlődne, plüssállat való neked, nem élőlény.
2012. jún. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%
Lehet kapni. Vagy azt csinálod, amit a párom bátyja csinált. Sokat dolgozik, meg persze lusta is. Így 4-5 hónaposan beadta a magyar vizsláját több képzésre is, olyan helyekre, ahol bent marad a kutya a kiképzőnél. Kb havonta 1x mindig meglátogatta. Kb. 1 év után hozta haza a kutyát, amikor már "elkészült" olyanra, amilyenre akarta. De szerintem ez így gáz, együtt kellett volna átélniük ezeket. Több százezret költött erre.
2012. jún. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Neked nem való kutya. Még a legengedelmesebb kutyával is napi szinten foglalkozni kell. Már pedig ha nincs kedved megtanitani dolgokra, akkor foglalkozni sem lesz kedved vele.

Akik szeretik a kutyákat azoknak az nem tárgy, és még véletlenül sem "ami" hanem egy társ, és "aki"

2012. jún. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%
Ahogy az előttem lèvők is mondták vehetsz csak drága. De szerintem ha kutyát szeretnél legyen kölyök és egész életében neveld/ vigyázz rá. Meg igen nem olcsók ezek a tanfolyamok de ha ilyen kutyát szeretnéd akkor meg kell fizetni az árát. és szerintem az ilyen tanfolyamok nem csak arra vannak hogy a kutya tanuljon hanem a gazda is. Most ha odanyomnak neked egy borzasztó okos, vizsgás kutyát és fingod nincs hogyan tanítsd, gyakoroltatsd akkor szinte semmi értelme az egésznek.
2012. jún. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%

Persze, lehet képzett kutyát venni vagy elvinni az ebet egy bentlakásos iskolába, de neked nem fog engedelmeskedni, csak az oktatójának. Az, hogy te neveled, tanítod a kutyát, egyben azzal is jár -persze egy normális képzési módszer mellett-, hogy kialakul köztetek a megfelelő, szoros kötődés, a kutya tisztelni fog téged, tekintélyed lesz a szemében és egymástól tanultok. Te a kutyától azt, hogy hogyan tudnál megfelelő vezetője lenni, hogy tudod kielégíteni a szellemi és fizikai szükségleteit eredményesen és kellően és megérted a reakcióit, apró jeleit is. A kutya pedig azt tanulja meg melletted, hogy milyen is vagy, miket tolerálsz, miket nem, az érzéseidet, a reakcióidat, azt, hogy hogy tudna neked megfelelni, hogy maradéktalanul megbízhat benned. De ha kiképezteted a kutyát, azzal kapsz egy engedelmesnek titulálható állatot, aki szót fogad majd az oktatónak, de benned nem lesz bizalma, nem lesz tekintélyed sem a szemében, számára csak a kaja osztó emberke, a szolga leszel, hisz pont a legfontosabb, az együtt elért eredmények fognak eltűnni.

És attól, hogy a kutyának lesz néhány vizsgája, még nem lesz jól nevelt, nem lesz számodra behívható, nem fogja betartani a te szabályaidat, kiváltságaidat. A kutya nevelésében egyébként nem az eredmény a legfontosabb, hanem az oda vezető út, hisz ott dől el minden és az a legélvezetesebb idő is. Ha te ezt valóban ki akarod hagyni, akkor neked nagyon nem való kutya. Hisz te egy szolgát akarsz, nem egy társat.

Én sosem mernék ilyenbe belemenni, mert nem tudhatom, mi történik a kiképzés alatt, hányszor verik meg a kutyát durván, hány borzalmas, akár gyógyíthatatlan lelki sérülést, törést okozhatnak neki, hány traumán kell átesnie. És ha valaki szereti a kutyáját, ezt nem kívánja neki soha. Mellesleg a brutális nevelési technikákkal rengeteg problémás helyzetet lehet teremteni, amit egy kívül álló -te- nem tudni kezelni.

2012. jún. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
34%
Lehet ilyet kapni, de nem lehetsz rá büszke, mert jósága nem a te érdemed. És amúgy meg ha ennyi időt nem szánsz rá, ne legyen kutyád. Ha engedelmeskedő valamit szeretnél, vegyél egy robotot. A kutya egy élőlény, szeretetet igényel!
2012. jún. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Remélem te nem olyan ember vagy, aki nemrég megállított az utcán sétáltatás közben.Kutyasulis pólóban mentem, megállított érdeklődni hogy kiképzett-e a kutyám öv-re, azt feleltem hogy igen.Aztán egyszer csak tett egy "visszautasíthatatlan" ajánlatot, hogy ad a kutyámért 30000 Ft-ot mert neki kell az én kutyám házőrzőnek a farkaskutyák jók ebben.... Hát elmosolyodtam mondtam neki hogy nem eladó és továbbmentem.
2012. jún. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!