Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni az idegen...

Grmindenyssa kérdése:

Mit lehet kezdeni az idegen kutyaetetőkkel?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, van egy jól tartott belga juhász keverék kutyánk. Egy-két bunkó ember a kerítésen keresztül kiflivel, párizsival, miegyébbel eteti. Ha megszokja az idegenek kajáját, könnyen meg is tudják mérgezni. Hogyan lehetne ezt kivédeni? (Megköthetném, távol a kerítéstől, de azt nagyon nem szeretném.)

2012. jún. 12. 08:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
10%
Ezt már rég elszurtátok ugyanis kölyökkorában még rálehet nevelni hogy csak családtol fogadjon el kaját de egy felnöt kutyát már nehéz idaomitani!
2012. jún. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
Ültessetek a kerítés elé tujákat, de komolyan. Akkor majd nem tudnak átdugdosni dolgokat. Nem lehet megtanítani a kutyát semmilyen korban, hogy ne egye meg a talált ennivalót. Maximum akkor nem nyúl hozzá, ha a gazda is ott van, de ha nincs, akkor 100% hogy jóízűen befalja. És igen, a mérgezés nagyon is lehetséges, szóval próbáld meg tetten érni azt, aki eteti a kutyádat és küldd el az illetőt a k. anyjába.
2012. jún. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Természetesen meg lehet tanítani a kutyát, hogy ne egye meg amit nem te adsz neki (az enyém akár egy napig is kerülgeti, akkor is ha nem vagyokott) de az egyik legnehezebb dolog és kölyökkörban kell kezdeni.

Most a legegyszerűbb szólni az embereknek. Biztoslesznek akik megsértődnek, demondd azt, hogy allergiás a kutya, akkor könnyebben elfogadják.

2012. jún. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Reménytelen. Annak adok igazat, aki azt javasolta, hogy ültessetek tuját, vagy valami sűrű növényt a kerítés mellé.

Az állatkertekben is halálra etetik a bentlakókat, nem régiben is volt rá több sajnálatos példa:(((

2012. jún. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Dehogy reménytelen. Felnőtt kutyát is meg lehet tanítani. Iratkozz be vele egy kutyaiskolába, ott az alapfokú tanfolyamban az élelem megtagadás is benne van többek között, de még van sok más hasznos dolog is, például: behívhatóság, láb mellett séta pórázon vagy póráz nélkül, városi közlekedés (zebra előtt mindig leül a kutya és rád figyel, mikor mondod, hogy indulhat) és még sorolhatnám. Ja, és a kutyaisiben nem a kutyát tanítják, hanem téged tanítanak, hogyan tanítsd a kutyádat, csak egy jó kutyaiskolát kell választani. (az én kedvencem a cerberos).


Addig kirakhatsz egy táblát a kerítésre, hogy ne etessék a kutyát.

2012. jún. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A kutya menhelyi, felnőtt korában került hozzánk, kaja dolgában a nevelése szerintem reménytelen. A kerítés mellet egy sor tuja van, bebújik mellé, teljesen kikoptatta a bokrokat a saját magasságáig. Etetőt anyjába elküldtem, megsértődött, ugyanúgy eteti tovább. (Kimegyek, pofán verem: engem visz el a rendőr.) Táblát még nem raktam ki, gyanítom, annyit érne, mint az állatkertben. Amúgy köszönöm a véleményeket, tanácsokat, nagyon úgy tűnik, hogy az ilyen unintelligens barmok ellen, akik más kutyáját kéretlenül etetik, nincs jó, minden szempontból kielégítő megoldás. Marad még a kerítés teljes bedeszkázása, illetve 1-2 m-rel beljebb egy másik kerítés építése.
2012. jún. 13. 07:47
 7/16 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Az én tesóm tavaly nyáron volt kutyasuliban 8 éves kutyával. És sikerült mindent megtanulnia. Nem késő a kutyasuli, de te tudod. Az élelem megtagadást nem nehéz megtanulnia a kutyának, főleg ha szakemberes segítenek neked a kutyasuliban.

Ha ez nem opció még mindig, akkor azt tudom még mondani, hogy térfigyelő kamerákat állítsatok fel, hátha azzal lehet valamit kezdeni, ha kint van a tábla: "A kutyát tilos etetni!" és valaki mégis eteti, talán fel lehet jelenteni? Nem tudom. Csak egy ötlet.

2012. jún. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

több megoldás is van rá:)

de nem fog tetszeni:(

1: valószínűleg szakember segítségével :elektromos nyakörv használatával ,és pár ember segítségével,erős negatív ingert kap a kutya amikor a kertben ételt talál,és megenné ,illetve amikor az idegen ( vagy barát)szeretné a kerítésen keresztül etetni!

2:a bevésés " sajnos nem humánus, de lsd: (a kígyók elleni módszer is hasonló!!)

persze,van még sok más lassabb,és talán eredményes módszer is, hiszen sok olyan kutya van ami NEM FOGAD EL ÉTELT SENKITŐL,ÉS NEM IS ESZIK A FÖLDRŐL .

sajnos a betörők sok esetben nem a kajával, hanem az ívó VÍZZEL !! kábítják,altatják el a kutyákat!

de a kérdés nem erről szól:)

2012. jún. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kérj meg pár olyan személyt, aki nem jár hozzátok látogatóba (pl. kolléga), hogy próbálja meg a kerítésen keresztül etetni, és ha elvenné, csapjon erővel a kerítésre egy összetekert újságpapírral, ami jó nagyot csattan és már a mozdulat is ijesztő. Több ilyen alkalom után szerintem messze elkerüli azt, aki etetni próbálja. A kerítésen belül meg rejts el alaposan bechilizett "csalikat" (akkorák legyenek, hogy egy falásra ne tudja benyelni őket). De akár egy-egy ilyen erőspaprikás ételt is adhat neki valaki kintről. Ha benedvesíted, több tapad rá.
2012. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Niky emo girl ***** válasza:
hát énkutyám csak tőlem fogad el kézből kaját, mástól csak akkor hogyha ott állok mellette meg látja h énadom oda annak a valakinek a kaját. családtagoktól meg csak a táljába fogadja el a kaját (azmeg jómessze van kerítéstől :) )
2012. jún. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!