Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám fél a gyerekektől....

A kutyám fél a gyerekektől. Hogyan segíthetek neki?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kislány a családban, tőle egyáltalán nem fél, sőt játszani is szoktak, de az összes többi gyerektől farok behúzva menekül. Néhány napja egy kisfiú elkapta egy óvatlan pillanatban és úgy megszorongatta, hogy alig tudtam kihámozni a kezéből a kutyust, úgyhogy biztosan ez is ráerősített a félelmére.:( Egyébként ő egy 8 hónapos havanese kutya és szerintem azóta fél a gyerekektől amióta 3 kislány körbeállta és egyszerre kezdték simogatni. Legalábbis akkor ijedt meg először, azóta pedig nagy ívben kerüli a gyerekeket. Hogy tudnám segíteni, hogy legyőzze a félelmét?
2012. jún. 12. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nem szólsz rá jóelőre a kutyád felé csápoló gyerekekre, hogy hagyják békén, ne simogassák?! Aztán, ha már a kutya hozzászokott, hogy a kicsik se nyúlnak hozzá, nem kell tőlük félni, akkor szép lassan alkezdheted hozzászoktatni az idegenek érintéséhez is őt.
2012. jún. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1 hónappal ezelőttig nem félt a gyerekektől, sőt ő ment oda simogatásért, ezért engedtem, hogy a 3 kislány is megsimogassa, nem gondoltam, hogy ez sok lesz neki. A kisfiút pedig nem láttam, amikor megszorongatta, mert hátulról jött és még a kutya sem vette észre, úgyhogy nem gondolom, hogy hibás lennék, mert nem látok 360 fokban...


Nem hiszem, hogy jó megoldás lenne, ha nem engedném, hogy gyerekek simogassák, mert akkor szerintem csak rögződne benne, hogy félni kell tőlük, mivel én sem engedem őket közel hozzá, tehát én is tartok tőlük. Vagy én gondolom rosszul?

2012. jún. 12. 09:31
 3/8 Vike02 válasza:
Szerintem a legfontosabb, hogy te ne stresszeld magad ezen, mivel te vagy a kutya "vezére" (optimális esetben) és neked azt kell mutatni, hogy nincs mitől félnie. Aztán próbáld meg, hogy gyerekek adjanak neki kaját, kis virsli, vagy párizsi darabokat, miközben simogatják. Persze nem rögtön az egész ovis kiscsoport rászalad :D hanem csak lassan. Ha ez sem válna be, akkor leültetsz 1 gyereket, háttal a kutyának, a kezét hátra nyújtja, amiben párizsi van, te arra vezeted a kutyát 1x-2x ő megeszi a kaját, aztán a gyerek lassan megsimogatja.. Vagy 1 másik, hogy a gyerek dobálja a kutyának a kezéből a kaját, ugyan így, hogy háttal ül és a kutya saját magától megy oda. Simogatás közben pedig mindig sok-sok kaja, hogy jó dologgal tudja összekötni az érintést. Sok sikert.. :)
2012. jún. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez nagyon jó megoldás lenne optimális esetben csak itt ismét akadályba ütközök. Mivel általában egy gyerek csak megsimogatná és mennek tovább, úgyhogy nem tudom, hogy mennyire lenne kivitelezhető, hogy időt töltsön ezzel egy gyerek, vagy a szülei mennyire engednék.:/
2012. jún. 12. 09:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Pedig csak az a megoldás, hogy az eddigiek ellentétét alkalmazod és szépen, fokozatosan jó élményekkel hozzászoktatod a gyerekekhez. Meg lehet kérni a járókelőket is az együttműködésre és az ismerettségi körön belül is lehet kereseni kisgyerekeket erre a feladatra.
2012. jún. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet a kutyám fiatalabb korában. Érzékenyebb típus, valószínűleg megrémítette őt az, hogy nem tudta kiszámítani a gyerekek viselkedését, hogy hangosak, hogy elég gyakran igen "erőszakosak". Itt felénk az anyukák inkább átrángatják a gyereküket az út túloldalára, így a terápiás kezelés kicsit bonyolult volt, és az sem segített, ha mondtam, hogy a kutya fél, szóval csak finoman közeledjenek felé a gyerekek. A szülők érthető módon nem bíznak egy félős ebben, hisz csak én tudom, hogy támadni semmilyen körülményben sem fog. Nagy testű, már ez is riasztó sokaknak.

Nálunk az jelentett nagy áttörést, mikor tavaly nyáron, az akkor 10 hónapos kutyámmal külföldre mentünk nyaralni a rokonaimhoz pár napra. Rengeteg kisgyerekes turista volt, akik valahogy nem féltették a gyerekeiket annyira a kutyámtól, mint a magyar szülők. Naponta úgy ezerszer magyaráztam el az én amúgy sem fényes angol tudásommal a szülőknek, hogy a kisgyerek először nyújtsa ki a kezét, hogy a kutyám megszagolhassa, utána lassan, alulról a szügyét és nyakát simogassa, később az oldalát és hátát. Ha a kutyám kicsit húzódozott, akkor kértem, hogy adjanak neki egy falat kaját (én adtam a kezükbe persze jutalomfalatot). Nem volt olyan szöveg, amivel le tudtam volna rázni magunkról a családokat, így úgy egy hét alatt egészen szépen elkezdett kinyílni az ebem a kisgyerekek felé. Ma már az, hogy egy gyerek megsimogatja a hátát vagy akár a fejét, nem jelent különösebben nagy dolgot neki, sokszor menne oda gyerekekhez ismerkedni, szaglászni őket, amire mindig rádicsérek. Ha azonban egy kölyök nagyon rámenős, nem figyel rám oda és bizonytalan helyzetbe hozza így a kutyám, ő beáll mögém és megvárja míg én elintézem a dolgot. Általában szólok a szülőknek, hogy sajnos most nincs állatsimogatás. Már előfordult, hogy megértőek voltak. :)

2012. jún. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, sajnos a szülők féltik a gyerekeiket egy félős kutyától, amit meg tudok érteni annak ellenére, hogy az én kutyám sem harapna soha. Majd körbekérdezek, hátha van egy kisgyerek valamelyik ismerősnél.:)
2012. jún. 12. 14:03
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a válaszokat!:)
2012. jún. 12. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!