Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáim tömérdek mennyiségű...

Kutyáim tömérdek mennyiségű székletet termelnek az új táptól mit tegyek?

Figyelt kérdés
Dog Chow-al etetek kb 2 hete. Marhást és csirkést kaptak vegyesen így ajánlották. De annyi a széklet, hogy valami hihetetlen. Kis testű kutyáim vannak. Este 8-kor voltam takarítani a helyüket és reggel 6-kor már mentem megint takarítani és az egyik kutyusom 8 hatalmas rakatot termelt. Soha nem volt még ilyen. Ez normális? Vagy a táppal van a baj?
2012. jún. 12. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a táppal van a baj. Válts tápot.
2012. jún. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már megint?:( 3 hónap alatt most váltok 4.-edszerre tápot. Volt egy bélgyulladásos vírusuk amit a táp hozott be ( Royal Chanin ) utána húst ettek nem bírta a gyomruk hiába kevertem a táppal. Sajnos anyagilag nem bírtam már ezt a sok váltást hoztam nekik egy zsák darlingot nagyon bejött nekik széklet is normális volt de azt mondják, hogy az nem jó minőségű. És most vettem ezt a Dog Chow-t keverve kapták mindig nem egyik napról a másikra átállva...:( Tehát akkor megint váltsak tápot... És mégis melyik lenne nekik megfelelő? Körülbelül ezt az árkategóriát tudnám megfizetni mint a Dog Chow. A Darling is ugyan olyan rossz minőség mint a Chappy és társai?
2012. jún. 12. 09:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Jesszus, ez rengeteg. Válts tápot!
2012. jún. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezek mind rossz tápok: Pedigree, Chappi, Darling, Fhriskies, stb. Tehát ezek a gagyi "tescos" tápok. (Azokat hívom így, amelyiket ott is lehet kapni.)


Egyébként a drágább tápokat azért lenne érdemes kipróbáld, mert "olcsóbb" amiatt, mivel a kutyádnak kevesebbet kell belőle adni, tehát jóval tovább tudod etetni ugyanannyi táppal őket, ráadásul - én úgy gondolom - hogy a kutyám egészsége mindennél többet ér.


Legalább alkalom szerűen érdemes lenne kipróbálni egy Josera-t (ez még Royal Caninhoz hasonló árkategória és minőség), de leginkább ajánlanám kipróbálni: Orijen, Taste of the Wild, vagy Acana érzékeny kutyák számára.


Nézz körül a zoofast.hu-n, ott sokkal olcsóbban hozzá lehet jutni a tápokhoz, mint szaküzletben! :)

2012. jún. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Brit, Josera, ezek jó tápok.

Brit Care szuperprémium minőség - én ezzel etetek -, gabonamentes táp, nagyon elégedett vagyok.

2012. jún. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kénytelen lesz el váltani...

Már megint? Igen!

2012. jún. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csalódni fogsz, ha úgy gondolod, valaki itt ajánl tápot, megveszed, és a kutyádnak rendbe jön az emésztése.

Mindenkinek magának kell megtalálnia a megfelelőt. Egyedi, melyik kutya, mit képes jól feldolgozni. Kísérletezned kell, ha ennyire érzékenyek a kutyáid.

Amúgy kétlem, hogy táppal vírusos bélgyulladást lehet kapni. A nevében van....vírus.

2012. jún. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, ez így van.

Én 7 tápot kipróbáltam, mire megtaláltam ezt.

2012. jún. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul hasznosítják a tápot. Ha érzékenyek a kutyáid, nézzél körül a kímélő tápoknál, amik tartalmaznak elég húst is, megfelelő fehérjetartalommal!

Egyébként teljes mértékben átérzem a tápos-mizériát. Én a Royal Canintól (beteg lett), a Happy Dogig (sovány, fénytelen szőr), beleértve az Acanát (sovány, de szinte anorexiás) mindent kipróbáltam. Most a Cibau Active tápját eszi. Ő is, én is meg vagyunk elégedve, szép fényes szőr, szép alakja van, életerő-vidámság és aktivitás is van, viszont kevés végtermék, ergo jól hasznosítja a tápot. Tudom, hogy vannak ennél jobb tápok, de ez jött be. Amit Alexandra etet, azaz a Brit care-t is jónak tartom! Az Acana bárányos-almás is jó kímélő táp!

2012. jún. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem csodát vártam hanem tapasztalatokat mert gondolom előttem is megjárta már sok ember ezt a mizériát. És valóban a táp tartalmazta a vírust erről orvosi papírom van. Természetesen mindent megadok a kutyáimnak de most fizettem ki 300.000 Ft-ot a tápokra illetve gyógyszerekre, immunerősítőkre. Illetve műtétre mert az egyik kutyusomnak annyira kemény lett az egyik táptól a széklete hogy fel kellett nyitni mert másként nem jött ki. És próbálnék valami olyat találni a segítségetekkel ami valóban jó. Már az sem érdekel ha 2000 Ft/ kg csak legyen jó végre. Iskolába járok és mellette ezek hatalmas kiadások.
2012. jún. 12. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!