Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves koráig szabad...

Hány éves koráig szabad átnevezni a kutyát?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam a neten, hogy egy idős kutyát már nem szabad átnevezni. Pontosan mennyi idős kutya képes megtanulni új nevét? Illetve érdekelne miért ne nevezze át valaki az idős kutyáját?
2012. jún. 12. 10:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Mér neked jó, ha mától pl Bélának hívlak?
2012. jún. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Téged meddig lehet átnevezni? Tudom, piros kezet fogok kapni, lemegy a válaszom nulláig, de nem értem, miért nem jó az a név, amit még kölyökként kapott és megszokott.

Én Bélát, Sárát, Lujzát, Petit nem a neve miatt szeretem, hanem azzal együtt. Ha neked kedves az az állat, akkor nevével együtt legyen az.

2012. jún. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%
Méé' kell variálni?
2012. jún. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 klopusz ***** válasza:
73%

Szia!

Az én kutyám kétéves volt, amikor új nevet kapott.

Bár az új neve semmiben sem hasonlított az elsőre, három-négy nap alatt felfogta, hogy most már így hívják.


A második válaszolónak üzenem: azért neveztem át a kutyámat, mert nem vagyok "mélymagyar", mint a kutya elhalt első gazdája, ezért a Horka nevet nem tartottam normálisnak (pontosabban az egész család irtózott tőle).

A csemetéimmel egyetértésben Monty lett az új neve (olyan "kerge", mint a Monty Python).

2012. jún. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van, viszont ha elő áll az a furcsa helyzet, hogy a már meglévő kutyádat buksinak hívják és örökbe fogadsz egy másikat akit szintén buksinak hívnak, akkor hogyan oldod meg a helyzetet? Ember esetében sokféleképpen megy, viszont egy kutya az más. Hogyan tudod oda hívni az egyiket külön ha mindkettőnek ugyanaz a neve?
2012. jún. 12. 10:45
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Bármikor átnevezheted. Mit gondolsz, a menhelyre kerülő idős kutyáknál addig sakkoznak a gondozók, amíg ki nem találják a régi nevét? Lósz*rt, kap egyet, azt' aznaptól úgy hívják. Ha eleget mondod neki a megfelelő szituációkban, fel fog rá figyelni, és az lesz a neve (ami neki nem kötődik az éntudatához, csak tudja, hogy ha az a szó elhangzik, akkor róla van szó).
2012. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

Én értem a kérdezőt. Mert ha pl. örökbe fogadsz egy kutyust és valami furcsa hosszú nehezen kiejthető neve van, ami még csak nem is illik szegényhez akkor miért ne lehetne átnevezni? A lényeg, hogy ha átnevezel egy kutyust az új név valamilyen formában hasonlítson az eredeti nevére (pl.: annak a becézése, rövidítése, hasonló magánhangzók legyenek benne)

Egy idős kutyánál már nehéz de nem lehetetlen.

2012. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszolónak köszönöm a normális hozzászólást!
2012. jún. 12. 10:47
 9/15 A kérdező kommentje:
Pardon, a negyediknek
2012. jún. 12. 10:49
 10/15 Vike02 válasza:
52%
A kutyámat 3 éves korában fogadtam örökbe, ekkor kapott új nevet, amit pár nap alatt megtanult, még az új szituációban (új ház, új emberek) is. A menhelyen a gondozó (mikor még válogattam), azt mondta 5-6 éves kutyát még bármire meg lehet tanítani, így ebből következtetve, szerintem legalább 6 éves koráig át lehet nevezni. :)
2012. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!