Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a tápváltás nem fogja...

Ez a tápváltás nem fogja nagyon megviselni a gyomrát?

Figyelt kérdés
Jelenleg Acana bárányos-almás táppal etetem a 8 hónapos kutyámat. Sajnos nem nagyon eszi (többször eljátszottuk, hogy nem kapott mást, amíg meg nem ette, de pár etetés után kezdődik előről) ráadásul elég sok a végterméke is. Most szeretnék váltani a Taste of wild tápra, csak kicsit tartok tőle, mivel az acana eléggé gyomorkímélő és a másikban nagyon sok hús van. Nem lesz ez túl nagy váltás? Tudom, hogy fokozatosan kell váltani, de akkor is tartok tőle.:/
2012. jún. 12. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:

A kutya húsevő állat. proteinből bármennyit ehet, szénhidrátra viszont szinte egyáltalán nics szüksége. Tehát a legjobb etetés a hús,csonttal, némi zöldség gyümölcs. Aki ezt nem vállalja,annak jó megoldás pl. a taste of wild,ami a természetesd táplálék alapján van összeállítva.

A legtöbb táp (még a prémiumok is) tartalmat gabonát, szóját amit normál esetben a kutya (a farkas) soha nem enne. Tehát jő döntés a váltás (a legjobb a BARF, de aki azt nem vállalja, annak jó helyettesítője ez is.)

2012. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha fokozatosan szoktatod a szervezetét a "keményebb" kajához, nem lesz semmi gáz. Csak mondjuk ne 4-5 nap alatt válts akkor, hanem 8-10.
2012. jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Maxitabi ***** válasza:

Én megtoldanám az előttem szólókat, még hosszabbanés lassabban kellene esetleg váltani (2-3 hét minimum). Amúgy szuper a választás, remélem sikerül, csak ne add fel!

(Ha meg nem jön be ott vannak az acana gabonamentesek és az orijen!!!)

2012. jún. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A TOTW teljesen gabona mentes. Szerintem nem lesz gond a váltás.
2012. jún. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem jól teszed, hogy váltasz, nagyon jó táp :)

ha félsz, hogy meg fogja viselni a tápváltás, akkor lassan csináld, keverd akár egy hónapig is a kaját. így biztos nem lesz baj.

2012. jún. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Örülök, hogy megerősítettetek a döntésemben.:) Megpróbálom lassan a váltást, hátha nem lesz baj!:)
2012. jún. 12. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!