Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az hogy egy kutya...

Mit jelent az hogy egy kutya rühes?

Figyelt kérdés
2012. jún. 12. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a rüh atka megtelepszik a kutyán akkor rühes. Ez végül is egy betegség.
2012. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
53%
Ez az állatoknál elég sűrűn előfordul, és ha jól tudom az emberre is veszélyes lehet. A rüh az egy igen csúnya, akár halálos kimenetű (nekünk ebbe halt bele egy kutyán és annak 3 kicsinyem akik elkapták az anyuktól) bőrbetegség. Arról ismered fel, hogy a szőre elkezd kihullani és alatta a bőr, mintha korpás lenne, hámlik, ez a fertőzött terület terjedni fog. Fontos az orvos aki krémet és fürdetőt ad, meg egy műanyag karimát a kutya nyakár hogy ne tudjon vakarózni. Én többnyire ennyit tudok róla, hogy mitől alakul ki azt nem tudom! Remélem segítettem!
2012. jún. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
57%
Mint az első válaszoló is írta, atkafertőzést jelent. Erős viszketéssel, kipirosodó bőrrel jár. Gyógyszertárban lehet kapni ellene szert. Emberen is előfordul.
2012. jún. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Mint itt többen írták, egy élősködő megtelepedését a kutyában. Ez az élősködő (a rühatka) a pókszabásúak közé tartozik, nagyítóval látható méretű (0,3-0,4 mm), és a bőr szarurétegébe fúródva élősködik.

Minden tévhittel szemben eléggé fajspecifikus, a kutya rühösség inkább kutyáról kutyára, az emberi rühösség meg inkább emberről emberre terjed. Ez nem 100% azért, tehát a rühes kutya kezelésénél nem árt az óvatosság (gumikesztyű, már csak az alkalmazott szer mián is), de az atkafertőzések 99%-a fajspecifikus, néhány eset van, amit több gazdás polifág rühatka-fajok okoznak.

A kezelése helyileg, vagy bőrbe felszívódó atkaölő szerekkel történik, állatpatikában pl. vény nélkül kapható a Neostomosan nevű lemosószer kutyára, macskára.

2012. jún. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Ha a kutyus vagy más állat sokat vakaródzik, talán már a szőrzete is hiányos, akkor gyanakodhatsz rühre. Ezt szabad szemmel nem láthatod, mert a felső bőrréteg alatt helyezkedik el. Állatorvoshoz vidd el tud segíteni! Valami sampon vagy injekció.
2012. jún. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A rühesség (scabies) atkafertőzés, mely apró, vörös kiütéssel és igen erős viszketéssel jár. Okozója a Sarcoptes scabiei nevű atka. A fertőzés közvetlen érintkezéssel emberről emberre terjed, gyakran az egész családban. Az alig látható atkák gyakran együttalvás során szóródnak szét. A ruházat, az ágynemű és más közös tárgy ritkán terjeszti, mivel az atkák élettartama rövid, és a szokásos mosás elpusztítja őket. A nőstény atka alagutat fúr a bőr legfelső rétegében, és petéket rak a járatba. A fiatal atkák (lárvák) azután néhány napon belül kikelnek. A fertőzés heves viszketést okoz, feltehetően az atka kiváltotta allergiás reakció miatt.
2012. jún. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az állatorvos által adott injekció tökéletesen gyógyítja, ha nem várja meg az ember, hogy nagyon súlyos legyen az atkafertőzés. Nem értem hogy lehet, hogy ebbe a kezelhető betegségbe belehalhat egy kutyus. Hiszen nagyon vakarózik miatta, barázdásodni kezd a szőre és hullani, főleg a füle környékén. Ezeket látva a gazda következtethet rá, hogy erről van szó. Nekem a cicámnál volt, a szomszéd macskájától szedte össze. Egyetlen injekciótól elmúlt neki, de nem vártam meg, hogy csomókban hulljon szegénynek a szőre, hanem időben elvittem... a másik cicám is kapott egy szurit, bár neki nem volt tünete - megelőzés célzattal.

Szóval elég egyszerűen kezelhető, ha időben segítséget kap a kutyus.

2012. jún. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves előző, a végzetes kimenetelü atkafertőzés inkább a szörtüszőatka (demodex canis) szokott lenni, nem a rühatka, azomban a laikusok sokszor egybemossák ezt a két különböző élősködőt. Ami egyébként nem nagy gond, mert kb ugyanazokkal a helyi meg általánosan ható cuccokkal kúrálhatók, csak épp a szőrtöszőatka esetén ez nehezebb, még az említett általában ivermektines injekciós kezelés sikerességének esélye sem több önmagában 80%-nál. Szóval általában türelemjáték, a kutya szervezetének és immunrendszerének általános erősítése, és általános meg helyi atkairtó kezelés kombója, ami lassacskán eredményt hoz.

(érdekességként: anno a 70-es években még a Ditrifon 50 WP nevű - azóta kivont - rovarölő permetszert etették ilyenkor a kutyával, késhegynyit. A hatóanyag ma is forgalomban a németeknél, csak már gyógyszerként, Neguvon Bayer)

2012. jún. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm!

csak azért kédeztem mert eléggé azon vagyok hogy majd ha végeztem a gimibe akkor felvegyenek az állatorvosira

és mindig a nat.geo.whid-et meg az animal planetet nézem és elegem volt abból h sose tudom h mit jelent az h egy kutya rühes


köszi mindenkinek

2012. jún. 12. 13:53
 10/11 anonim ***** válasza:
80% elég jó arány. A gazdi dolga az, hogy mindent megtegyen a kutyusáért, vagy bármilyen háziállatáért. A felelősséget viszont sokan elfelejtik. Vagy jön a kifogás, hogy "drága az állatorvos, a kutya nem ér annyit" - én már ilyet is hallottam és mélyen megbotránkoztat. Volt, hogy nekem sem volt annyi pénzem egyben és megbeszéltem az állatorvossal a részletfizetést, de akkor is megkapta a szükséges kezelést a kutyusom. De mindegy, ez nem ide tartozik, csak annak kapcsán írtam, hogy sokaknak eszébe sem jut időben állatorvoshoz vinni a háziállatát, mikor kellene...
2012. jún. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!