Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 15 éves lánynak való a...

Egy 15 éves lánynak való a német dog?

Figyelt kérdés

Azt olvastam nagyon szelíd, barátságos, emberszerető kutya. Nem agresszív más kutyákkal, de egyes kanok szeretik megmutatni fölényüket. 15 éves lány elbírna vele? Lakásban lakunk, de tudtommal nem valami nagy mozgásigényű kutya. Napi 3 hosszú séta elég neki?? Mennyibe kerül?? Elrántana, ha netán valamit meg akarna támadni?? Én attól félek leszólnának, hogy mért én sétáltatom...

Vagy van valami hasonló karcsú, nagy testű kutya, ami 65 cm felett van és barátságos??


2012. jún. 12. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Érdemes lesz vele suliba járni, már csak a méretei, ereje miatt is. Ha jó sulit választasz, akkor nem fog elrántani, nem fog semminek sem neki támadni és nem fogja fizikailag megmutatni a fölényét. Ha kellően tudsz vele foglalkozni, akkor miért ne? Csak arra figyelj, hogy tenyésztőtől vegyél egészséges, szűrt szülők kölykét. Rengeteg örökletes betegsége van ennek a fajtának, ami a szaporítótól származó kutyáknál bizony elő is jön.
2012. jún. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Hát én nem hiszem hogy elbirnál vele.
2012. jún. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szia szerintem simán elbírnál vele csak időben kell elkezdened a nevelését. Én anno 3 németvizslát sétáltattam 12 évesen. Igaz ők picit neveletlenek voltak és húztak. De elbírtam velük és teljesen okos kutyus lett sose húznak és nem is támadnak senkire.
2012. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Ha meg van nevelve,kicsi kora ota te foglalkozol vele es neveled,megtanitod rendesen,lab mellett setalni,akkor nem lesz gond aval.Ami meg fontos,hogy TE legyel a falkavezer.


Nem a kortol fugg,hogy elbirsz-e egy nemet doggal,hanem a nevelestol.

Ismerek egy ferfit(35 eves lehetett),mikor a nemet dogja ugy megrantotta,hogy azotatol meg van horzsolva a keze.Persze,a kutya neveletlen volt mivel nem torodott vele.

2012. jún. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Alternatívának nézd meg a magyar agarat. Igazi panelkutya, ha a séták alkalmával meg tudod oldani neki a sok futást. Kedves, barátságos kutyák. Magas, karcsú, szerintem nagyon csinosak. Pont az a méret, amit írtál. Mivel magyar fajta, úgy gondolnám, olcsóbb mint egy német dog. De van fajtamentés is.
2012. jún. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 16 vagyok nekem 2 is van oltári jó fejek. Az ára 100-150 ezer attól függ milyen célra szeretnél. Keveset mozognak főleg kicsinek nem szabad erőltetni mindig csakm annyit mozogjon amennyi jól esik neki. Panelba jól elvannak, elég lusta fajta
2012. jún. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a leírtakkal nincsen semmi problem, tényleg nem a legnagyobb mozgásigényű kutya, jó neki lakásban is, a 3 hosszú mindig betartott sétával.

Csak a német doggal sok a probléma egészségügyi téren hogy ha nem tenyésztőtől veszed papírokkal akkor az ár sokszorosát dokira költheted.

Szóval német dogot CSAK tenyésztőtől törzskönyvvel!!

És mivel nagyon nyúlánk és haram nő, bizony a tápra is rá kell szánni a pénzt, ami azt jelenti Acana és azon felüli minőség !

A kutya maga 100 felett van, a táp pedig elég sokba lesz neked mivel nem keveset fog enni és tényleg kell neki a prémium táp :)

De ha az anyagiak megoldhatóak akkor a többivel amit leírtál nincs gond, tényleg nem az a pörgös 'kiugrokabőrömből' kutya :)

2012. jún. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó! Én 13 vagyok és nekem is az van. :) Imádom!
2012. jún. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok csak nem volt időm többet írni most írok:

100-150 ezer forint, olcsóbban ne nagyon vegyél, mert az biztos nem olyan jó. Ezzel nem értek egyet, hogy beteges. tenyésztjük a német dogokat, így összesen elég sok utyánk volt. Ezek közül kettőt neveltünk fel teljesen, élete végéig. Az egyik az anyakutya, a másik egy megtartott kölyök a 3. alomból (4 almunk volt). Eddig egyetlen egy kutyánknak sem volt semmilyen egészségügyi gondja, az oltásokon kívül nem is találkoztak az állatorvossal. Csak a mostani kutyánknak van befordulva a szeme egy kicsit.

Szerintem elbírnál vele, hiszen én is elbírok, és két évvel fiatalabb vagyok. Nem nagy mozgásigényű, én sétáltatni nem is szoktam naponta 3x, csak futtatni szoktam, azt nagyon szereti. Futok és fut utánam. Ha meg van tanítva rá, nem fog elrántani. Kölyökkorában inél hamarabb kezdd el tanítani a pórázas sétára! Nem szólnának le, sőt, menő ha ilyen nem gyakori, jó nagy kutyát sétáltatsz, biztos sokan meg akarják majd simogatni. A mostani dogunk sosem akar megtámadni semmit, kutyákat sem, és főleg más állatokat nem. Nem olyan nagy kutyarajongók, mint a boxer, de persze szeretik a többi kutyát, szeretnek kutyákkal találkozni.

A család német dogja mellet nekem van egy boxerem, a boxert is ajánlom, okos, nagyon barátságos, hetvenvalahony cm. Nagyon szeretem. :)

Sok sikert a doggal! (vagy amit választassz)

2012. jún. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem miért lettünk lepontozva...

1. 2. 4. 5. is mind korrekt válasz...

2012. jún. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!