Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szárított répapép valóban...

Szárított répapép valóban veseproblémát okoz hosszú távon?

Figyelt kérdés

Nem tudom van-e valóságalapja, tegnap mondták nekem. De a kutyusom tápja tartalmaz szárított répapépet, én azt gondolnám nincs rá negatív hatással, de most ez egy kicsit nyugtalanít.

Ti mit tudtok róla?



#kutya #etetés #veseelégtelenség #szárított répapép
2012. jún. 12. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a béta-karotin hosszú távú adagolása okoz ilyet (amit például szárított rápa formájában is be lehet vinni a szervezetbe). Ezt mindenféle állatokban a színek intenzitásának feljavítására szoktak használni. Extrém példa erre a narancssárga kanári, nekik a kajájukba raknak brutál mennyiséget, de az ő szervezetük azt hiszem, jobban is bírja. Mindenesetre mindenféle állatfajnál vannak, akik ezzel szeretnék még feltűnőbbé tenni az állatukat, de nagy mennyiségben káros hatásai is vannak. Amit a kajába raknak, az nyilván nem haladja meg az egészséges mennyiséget, viszont nem is hoz olyan látványos eredményt, mint a direkt ebből a célból adagolt táplálékkiegészítő.

Szóval ezért terjedhetett el, hogy egészségtelen, de attól még senkinek nem lett baja, hogy elrágcsált egy-két répát, vagy ezzel egyenértékű szárított répapépet :)

2012. jún. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mármint hosszú távú _túl_adagolást akartam mondani az elején. A lényeg, hogy van az egészséges mennyiség, meg van a túl sok, amit néhányan használnak, de tönkrevágja a kutyát. Ha nem adsz neki külön béta-karotint meg intravénás répalevet, semmi baja nem lesz a kutyának :)
2012. jún. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem kap intravénásan külön répát :D

Köszi a választ, megnyugodtam :)

2012. jún. 12. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!