Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldogomat szeretném...

Francia bulldogomat szeretném pároztatni, hova vigyem?

Figyelt kérdés
2,5 éves kan francia bulldogomat szeretném szukával összehozni, mert nagyon be van kattanva. :) sajnálnám, ha úgy kéne leélnie az életét, hogy nem volt még másik kutyával. Tudtok ilyen helyeket? vagy ha van valakinek szuka francija, Budapesten, szívesen találkoznék veletek, persze ha tüzelésnél futunk össze, az lenne a legjobb :) köszi a válaszokat

2012. jún. 12. 14:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
82%
Menj el egy menhelyre, és nézz körbe. Aztán tedd fel magadnak a kérdést: "Miért akarom hogy még több kutya kerüljön ide?" Aztán számolj el a lelkiismereteddel...
2012. jún. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

-.-

valószínűleg tudom gondjukat viselni, akármennyi is lenne, kösz a választ, normálisat kérek.

(32 éves nő vagyok, nem egy tini aki felelőtlenül vállal állatot)

2012. jún. 12. 15:06
 3/33 anonim ***** válasza:
81%
Hova vidd? Ivartalanítani. Akkor nem lenne bekattanva. :)
2012. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%

Még szomorúbb, ha egy felnőtt ember ír ilyeneket. Ajánlanék egy kis olvasnivalót:

[link]


Ha beleolvasol a bulldogmentés munkájába, akkor láthatod, hogy hetente 2-4 bulldog érkezik hozzájuk. Nagyrészt az otthoni almoknak köszönhetően, és rengeteg okból, minden le van írva. A bulldogokat nagyon megviseli a gazdi váltás és a menhelyi élet is. Nagyon felelősen kell bánni velük, sérülékenyek.

2012. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim válasza:
90%
Mindenképp tenyésztők körében nézz szét. Főleg mivel francia bulldognál a szülés a testfelépítése miatt komplikált és általában állatorvos felügyeletét, valamint császármetszést igényel.
2012. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
mindent tudok a tenyésztésről köszönöm az infót, minden jóindulattal, de nekem konkrét hely kell (cim, név, web stb...) azért is irtam, hogy ha van pesti a válaszolók között. Tehát nekem az is jó.
2012. jún. 12. 15:16
 7/33 anonim ***** válasza:
87%

ivartalanítani. Ha most be van kattanva, kb hatszor ennyire be lesz kattanva, ha már fedezett. Akkormit csinálsz vele? havonta új szukát keresel neki?

A szuka akit kapsz csak valami szaporító szukája lehet, tenyésztő nem tesz alád szukát tenyészszemle, eredmények és a kötelező orvosi szűrések megléte nélkül. Tehát kapsz valami papir nélküli szukát aki jó sanszal herpeszes és azonnal meg is fertőzi a tiédet is. Akkor aztán majd fizeted az orvost is......

ivartalaníttasd, az neki a legjobb

2012. jún. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
96%

Tenyészszemle megvan? Eredmények? Kötelező orvosi szűrések? Herpeszszűrés? milyen felmenőkkel rendelkezik? Melyik vérvonalból van?

Enélkül nem áll veled szóba senki.

2012. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
95%
A te problémádra egyetlen megoldás az ivartalanítás, ha meg még felelősségteljes felnőttnek is tartod magad, akkor főleg!
2012. jún. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
95%

vidd el tenyészszemlére, néhány kiállításra, hogy szakavatott szem is eldöntse tényleg olyan jó-e, hogy javítson az állományon, aztán ha már elég ember látta élőben a kiállításokon, ismertté válik a neve, és egészségileg is megfelelő, akkor majd a szukák fognak jelentkezni nálatok.

ha nincs papírja, vagy nem felel meg tenyészszemlén kiállításon (tehát a szakértők szerint nem felel meg a fajta követelményeinek) akkor pedig az ivartalanítás segít megoldani a "bekattanás" problématikáját. felelős gazdi, a kedvenc fajtájáért rajongó ember nem hoz le almot eredmények nélküli kutyáktól!


bár nem igazán értem, hogy a szaporodás hiányában miért volna bekattanva, 4 kanunk van itthon, mindnek megvan minden golyója, sose fedeztek, ráadásul domináns és igen nagytestű is van köztük, mégsem kattannak be soha...

2012. jún. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!