Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Allergiás lettem...

Mit tegyek? Allergiás lettem a kutyáimra!

Figyelt kérdés

Nem régen kiderült, hogy allergiás lettem a kutyáimra. Van egy Tacskó keverékünk és egy Pulink. Ugye a Puli hippoallergén fajta volna mégis "kiváltja" belőlem az allergiát.

Nem akarok megválni a kutyáimtól. Főleg, hogy az egyik kutyánk már 8 éves korom óta velem van. Most 10 éves a kutya.

Mit tehetnék?



2012. jún. 12. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szedj allergia gyógyszert. Ma már mindenféle vackokat árulnak ilyesmire és van amelyik tényleg hatásos. Kérdezd meg az orvosod.
2012. jún. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönön!
2012. jún. 12. 19:06
 3/9 Night of The Wolves válasza:
Attól függ, milyen allergiás reakciót vált ki (mert fulladozni nem a legjobb dolog). Ha csak bőrallergia, akkor nincs nagy baj. Kérd ki szakember véleményét, és mindenképp szedj allergia gyógyszert, mint már az előző hozzászóló is mondta.
2012. jún. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
n is allergiás vagyok, de csak az egyik kutyámra, a rövid szőrűre. Nyáron rosszabbak a tünetek, de nem érdekel, belehalni nem fogok, csak tüsszögök és kiütéses leszek. Amúgy néha enyhülnek a tünetek, kezdek "immunis" lenni a kutyámra, évről évre jobb a helyzet. =)
2012. jún. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én szintén allergiás vagyok a kutyákra, méghozzá igen súlyosan. Ehhez képest a nagytestű, hosszú szőrű kutyám még mindig az ágyamban alszik velem, bent van a lakásban, a szobámban, mindenhova bejárása van. Mikor a doki ezt megtudta csak sápítozott, hogy ilyen-olyan butaság ez, de nem válnék meg soha a kutyámtól és semmiért sem változtatnám meg a normális rendet itthon. Szedek gyógyszert, így nincsenek nagy gondok. Időnként bedugul az orrom és könnyezek, de nem vészes egyáltalán. Megéri.
2012. jún. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pedig szokd a gonolatot, hogy alkalomadtán meg kell tőlük válni -ez amúgy az uccsónak is szól. Amíg az allergia gyenge, addig lehet gyógyszerezni, és kockáztatni, deha egyszer romlik -az tuti, hogy az allergén közeléségtől javulni nem fog- és eljutsz mondjuk egy anafilaxiás sokkig, akkor nem lesz más választásod...
2012. jún. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Nem súlyos a dolog. Folyik az orrom és kiütéses lesek tőlük itt-ott de nem túlságosan komoly.

2012. jún. 12. 19:41
 8/9 Susie J. ***** válasza:
Én is allergiás vagyok a kutyaszőrre, de érdekes, hogy amíg nem volt kutyám 4 keresztes volt az allergiám, amióta van kutyám, már csak 1 keresztes :)
2012. jún. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Night of The Wolves válasza:
Itt egy gyógytea receptjét találod: [link]
2012. jún. 18. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!