Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás szabályai, létezik...

Kutyatartás szabályai, létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Ma este sétáltam a közelünkben lévő erdő szélén,egy házaspár, meg egy nő sétáltatta a tacskóját meg a fehér nagytestű kutyáját.Az utóbbi ősze vissza rohangált(a macskákat kergette)de legalább szájkosár volt rajta,a tacsi viszont odajött hozzám(ezt a gazdái szótlanul nézték) majd majdnem megharapott.Én ráüvöltöttem a kutyára és ezek után még a gazdájának állt följebb!!!! Na őt is elküldtem melegebb éghajlatra.

Minden hülye tarthat kutyát,másra való tekintet nélkül!?

És ez nem az első eset ami velem történt.

Már arra gondoltam hogy föl kéne fegyverkeznem mondjuk egy paprika sprayvel.

Ez azért szégyen,hogy már félünk elmenni sétálni a hülye kutyatulajdonosok miatt(tisztelet a kivételnek).

Vélemények?


2012. jún. 12. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen. A kutyatartáshoz is intelligencia kell. Az emberek kutya nélkül sem figyelnek oda egymásra csak magukra.
2012. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

valóban vannak ilyen kutyák is!

??? de kérdésem is lenne?:majdnem megharapott ?? mit is jelent pontosan ???hiszen ez a lényeg !

gondolom,feltételezem értesz a kutyákhoz,így a viselkedéseddel egyértelműsítetted a kutya felé ,hogy semmibe veszed,ergó lényegtelen vagy a számára,vagy esetleg ???

az ugatás,az idegennel szembeni viselkedést a kutyák alapból másként értékelik,és másként is viselkednek, de-hát ők csak kutyák !

viszont te ,intelligens emberként feltételezem ,tudtad hogyan kell viselkedned egy kutyával szemben,és még így is " majdnem megharapott "

viszont abban igazad van,hogy sok-sok gazdának gőze sincs a kutyák szocializációjának fontosságáról.

vannak akik nem szeretik a kutyákat,sőt vannak akiket a kutyák nem szeretnek!!!

de ne várd el,hogy olyan helyen ,ahol a leírásod szerint is több kutyás sétáltat kutyát,mindenki profi módon kézbe tudja tartani az ebét!

( hazafelé sétáltam egy kutyaúsztatás után , a kutya fáradt volt, lassan mentünk a kutya a bal oldalamon, a széles füves padkán sétált mellettem pórázon .

szemből határozott léptekkel jött az úr,de nem lépett balra,hogy mellettem menjen el a járda 1,5 m-es részén, hanem inkább határozottan a jobb oldalon ( nekem balra)jött,persze a kutya mellett kellett elmennie, így ezt látván beljebb léptem ,szorosan lábmellé parancsoltam a kutyát ,és elmentünk egymás melett, majd az úr megált és rám-szolt ,hogy a kutya megnyalta??? mondtam neki, hogy láthatóan vizes a szőre ( hosszú szőrű, magas 70cm-es nagytestű kutya ),és a szőréhez ért hozzá!!

mivel a kutya fejét pont láttam, így az nem lehetett,máshol meg nincs nyelve :)

csak azért nem vitatkozott mert továbbmentem :)

de ilyen is van !!

ő döntött ,hogy hol megy el ,ő ért a kutyához .

tehát akkor most mi van ???

szakszerűen, bal oldalon a járda megfelelő oldalán mentünk ,mit tegyek még ???:):)

éljünk együtt normálisan ,és tegyünk érte!!!

2012. jún. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 noesamuel ***** válasza:

ha nagyon ráérsz, és úgy érzed olyan sérelem ért, ami már tűrhetetlen számodra, akkor irány a rendőrség.

a paprika srayvel, csak magadat vereted össze, ugyan a kutyának betesz valóban, de a gazdi le fog alázni érte, amit megint rendőrség követ.

2012. jún. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tudok erről véleményt mondani. Sokan már gyilkos fenevadról beszélnek, ha megszagolja őket egy kutya, de egyes kutyatulajdonosok is nagyon bunkók tudnak lenni. Szóval nincs véleményem, mert nem tudom, mi történt pontosan.
2012. jún. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Valóban nem írtam le pontosan hogy mi történt. Az úttesten sétáltam ők jöttek velem szemben. kb 20 m-re voltak tőlem mikor odaszaladt hozzám a kutya. Én megálltam nem fordítottam neki hátat, az meg kis gondolkodás után megráncigálta a nadrágomat. Nem vagyok egy nagy kutyaszakértő, én lovazok náluk a goromba viselkedésre erélyes fellépéssel kell válaszolni. Itt is bejött mert a kutya meghátrált, de a gazdái viselkedése visszataszító. Én nem a kutyát hibáztatom, van egy mondás: "ha a kacsa nem tud úszni, nem a kacsa a hibás"...hanem aki nem tanította meg neki. Illetve még egy: "Az állat olyan amilyen a gazdája"

2012. dec. 17. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!