Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet ez? Kullancs csípés...

Mi lehet ez? Kullancs csípés helye?

Figyelt kérdés

Kutyámban volt egy kullancs lassan egy hónapja (5.17.)

Kiszedtük, még nem volt nagyon megszívva, szerintem méreganyagot nem fecskendezett be. Csipesszel távolítottuk el. Figyeltem a jeleket, nem történt semmi, nem volt levert, evett, ivott. Pisije is normális volt.

Viszont a helye iszonyat csúnya.

Megpróbálok képet mellékelni róla. [link] olyan mintha seb lenne ott neki. De már kettő is. Néha rajta kapom, hogy vakarja, gondolom ez is hozzájárult a varr kialakulásához. Meg biztos viszket neki. Még a kullancs kiszedése után mikor még csak piros volt és kis dumó akkor bekentem betadinnal. Más ismerőstől is hallottam, hogy ő kutyájának is volt ilyen piros dumó, de elmúlt. Enyémnek miért nem?


2012. jún. 12. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyszer nekem is sikerült egy kullancsot begyűjtenem. Kiszedtem, de nálam hónapokig a helyén hol fellobbant és rettentően viszketett, hol elmúlt. Aztán kezdte újra a viszketést.

Szerintem a kutyádnál is az lehet, hogy viszketett a helye és ő meg vakarta.Így besebesedett.

2012. jún. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Benne maradhatott a feje, azt lassan kidolgozza a szervezet, néhány hét is lehet. És ha vakargatja, persze újra sebes lesz. Nekem is sikerült már összeszedni, több hónap telt el, mire eltűnt a helye és eleinte eléggé viszketett.
2012. jún. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt az elmúlt hónapba kiszedtem belőle a kullancsot ő persze vakarta tovább besebesedett kenegetem és szépen lassan elmúlt neki.
2012. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mivel kenegetted utolsó?

A feje nem maradt benne egyben jött ki a kis szemét dög. Biztos viszketett neki és ő vakarta ki a kis buta. Egy darabig egész nap itthon leszek, gyorsan letiltom róla ha látom. De óvatlan, hogy kisebb időre ne menjek el.

2012. jún. 12. 22:54
 5/7 anonim ***** válasza:
betadinal de nekem még a tetrán kenőcsöt ajánlották
2012. jún. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor elmész, húzz a kutyára egy méretére való pólót. Ha vakarja is, nem éri azonnal a sebet.
2012. jún. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak is mindig ilyen sebes lesz a kullancs helye. Sajnos mi rettegünk tőlük. Erdő szélén lakunk, már mindent próbáltunk, nyakörv, cseppek, spriccelős vackok, semmi nem használ, mindig találunk bennük és jönnek az imák sorban, hogy csak ne legyen gond belőle! :S Az öreg kutyámnál akkor is ekkora sebek lesznek a helyén, ha nem vakarja (nem is szokta), érzékeny a bőre nagyon.

Az állatorvos azt mondta az segít a gyógyulásban ha a szőrt leborotválják körülötte, vagy legalább amikor ott vagy vizezd le, hogy ne fedje szőr és kend be jó vastagon betadinnal. Így talán hamarabb gyógyul.

2012. jún. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!