Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A falkakizárás hogy megy 2...

A falkakizárás hogy megy 2 kutyával? És mennyi ideig kell tartania?

Figyelt kérdés

Csak mert most 2 kutyám van,mert vigyázok egy kan shih-tzura pár hétig míg a családjánál felújítások zajlanak. Tegnap játszottunk ő meg bedurvult és úgy beleharapott a karomba hogy feldagadt. Nagyon elborult az agyam rácsaptam a fenekére kizavartam a szobából,kizártam ez volt a hirtelen reakcióm. Aztán gondoltam kizárom a falkából ma délutánig. Nem is szóltunk hozzá egyáltalán,levegőnek néztem,sétánál se volt beszéd vagy más reakció. DE:

Ezt hogy oldjam meg hogy a másik kutyám se kommunikáljon/játszon vele? Ez hogy megy? Mert Lüszi is a falka része,bár nem volt probléma nem nagyon tőrödik vele(lehet megérzi??),vagy csak este volt és fáradt és már nem játszanak,de délelött szoktak akkor állítsam le Lüszit? Vagy mit,ezt hogy kell megoldani?

Másik:

Ezt elszúrtam még tegnap szerintem,mert felugrott az ágyra a shih-tzu és rárakta a fejét a lábamra,és leraktam az ágyról de egy szó nélkül. Majd megint feljött megint leraktam. Ez még belefér nem?

Ha feloldom ezt a büntetést akkor hogy kezdjek bele? Én arra gondoltam délután úgyis mennem kell boltba,akkor aztán hazajövünk és tiszta lappal kezdünk,ez így jó? Vagy várjak még?

Azért vagyok gyakorlatlan mert én kutyám sose harapott meg így..Ha játszunk,verekszünk akkor is csak tátog nem belemar a kezembe erőből..



2012. jún. 13. 10:42
 1/6 noesamuel ***** válasza:
ahhoz, hogy kizárhasd a falkából, ahhoz léteznie kellene a falkának (az nem alakul ki pár hét alatt), ezért nyugodtan kezdjetek tiszta lappal, ha hazamentél a boltból, és csapj a seggére megint ha megharap.
2012. jún. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De a kutyát kiskora óta ismerem,sokszor vigyáztam rá és én vagyok a 2.ember akit tisztel és hallgat rám. Én értem el nála hogy üljön,és a behívást is én tanítottam meg neki 3 nap alatt amit otthon másfél év alatt nem tanult meg!

Én azt hiszem ez a seggrecsapás nála nem segít. Volt hogy náluk voltam és párom édesanyjának az arcát úgy megharapta hogy vérzett,akkor is rá lett csapva a seggére. Én se így szoktam fegyelmezni ez reflexből jött mert annyira felhúzott..

Most nevelve van normálisan csak elfutott vele tegnap a szekér..Amúgy ha elviszik rehabilitálni a kutyákat azokat is pár hétre/hónapra viszik és azok is rendbejönnek annyi idő alatt. Persze nem tartom magam ilyen nagyra,csak azért látok reményt,sokat fejlődött ez a kutya ennyi idő alatt:)


De a 2 kutyás módszerre is még várom a választ!

2012. jún. 13. 12:17
 3/6 noesamuel ***** válasza:
akkor bocsessz.
2012. jún. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 noesamuel ***** válasza:

mindenesetre, nekem két kutyám van, úgy kezelem ezt a kérdést, hogy az egyiket bezárom aketrecébe, és kussolnia kell. a másik meg kapja a simit, meg a jutifalit.

ha nem volt nagy a vétség akkkor abba nem szólok bele, hogy egymással játszanak e vagy sem, de hozzám ne szóljon.

2012. jún. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

hát már kezdődik a figyelemfelkeltés,beszart pár bogyót a nappaliba,amúgy szobatiszta..nagy gecó :D

nembaj,de azért már fokozatosan visszaengedem..

Te meddig szoktad?

2012. jún. 13. 17:08
 6/6 noesamuel ***** válasza:
másnap reggelig
2012. jún. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!