Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuytának csirkelábat és...

A kuytának csirkelábat és csirkefejet főzok! Mennyi ideig kell főnie? (2láb 1 fej egy kis nasiként! :D)

Figyelt kérdés
amúgy prémium tápot eszik!
2012. jún. 13. 13:31
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
fél óra :)
2012. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Mivel nyersen is megehetné, ezért elég épp csak addig, hogy a "hőkezelés" hatására elpusztuljanak a bacik. A csirke lába csöves csontot tartalmaz, erre sokan azt fogják mondani, hogy ne add oda a kutyának, mert a szilánkosan törő csont felsértheti a beleit. Mások meg évtizedek óta etetik az aktuális kutyáikat ilyesmivel nyersen, és soha semmi bajuk nem volt. Én még nem próbáltam, inkább nem kockáztatok és kihagyom a csöves madárcsontokat.
2012. jún. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 noesamuel ***** válasza:

ha a spórolás a lényeg akkor jó, mert tudtommal a főzött csont, főleg ha szárnyas szilánkosan törik, és szétszabdalhatja a belét a kutyának, így a kutyakaja 0 forint lesz.

de ha az oroszroulett híve vagy akkor főzd 1 óráig.

2012. jún. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mivel sok kutyának nyersen is adnak csirkecsontot és más csontokat is, amit én helytelennek tartok, elég annyi ideig főzni, hogy a bacik elpusztuljanak. Ez felforralástól számítva kb. 5 perc. Kis termetű kutyának nem javasolt a csirkeláb, mert mint már fentebb írták, szilánkosan törik. De nekem már egyáltalán volt nagy és kis termetű kutyám, soha egyiknek sem lett tőle baja. Ha 13-14 évet tudtak élni, valószínű, hogy nem nagyon ártott nekik. Én fordítva csináltam. A csirketörmeléket kapták kajának és a tápot nasinak. A törmelék alatt nemcsak a fejet és a lábat értem, hanem csarnokokban lehet kapni csirke mellcsontot, far-hátat (ezt csak nagy kutyának, mert nagyon szíros) és ezt is nagyon szerették/szeretik a kutyáim.
2012. jún. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Fél-1 óra elég.:) A miénk is szokott kapni elég sűrűn.

Mindig is ettek a kutyáink csontokat és soha nem lett semmi bajuk... Elég baj az, ha már egy kutyának csontot sem lehet adni, mert jaj baja lesz.:D De ez csak az én véleményem.

2012. jún. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A ma kapható csirkék szinte egy kis forróvíz hatására is már majdnem megfőnek. Lábat jobb nyersen, mert akkor a csont még hajlékony. Ha akár fél órát is főzöd, még azt a keveset is kifőzöd, ami bennük van hasznos.
2012. jún. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 noesamuel ***** válasza:
0%
én meg ismertem kutyát akit többszőr is elütött az autó, és soha semmi baja nem lett, akkor menjünk az M7-re agilityzni?
2012. jún. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Max fél óra.


Amúgy én bátran adok a kutyámnak csöves csontot is, ugyanis van annyira eszes (nem tudom h h jött rá) és ami csöves, az szimplán otthagyja. A csirkecomb csontján lerágja a két véget, a többit otthagyja. Így van minden csövescsonttal. Nem tudom h hogy csinálja, de nagyon örülök neki :)

2012. jún. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A marha és disznó lábszár is csöves, és baromi éles szilánkokra tud törni, mégis tele vannak vele az állatkereskedések.
2012. jún. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:16

Akkor te ne adj neki.:D Ha ennyire ellene vagy. A mieink mindig kaptak mindenféle csontot és köszönik szépen tökéletesen egészségesek és élnek. Kicsit már túlzásba esnek páran a dolgokkal..

2012. jún. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!