Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállításra járók! Milyen...

Kiállításra járók! Milyen parancsszavakat használtok a ringben?

Figyelt kérdés
Például futás közben, vagy utána, ahogy beáll?

2012. jún. 13. 17:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
"hop" az indulás a futásra "ssssss" a megállás.
2012. jún. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ááááállll... Futás! :)
2012. jún. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
"Gyerünk, gyerünk" futáshoz és "lassíts" megálláshoz. Illetve persze "marad". :) Bár már egy ideje nem járunk kiállításokra. Egy ivartalanított kutyával fölösleges. De kicsit hiányzik. :)
2012. jún. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Fut és áll, az enyémet futás közben nagyon kell biztatni, játszani vele, mert hajlamos belassulni és vánszorogni.
2012. jún. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Lábhoz......ááááááááálj!!!!
2012. jún. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

érdekes, hogy ennyien "állj"-t mondanak.Az azért egy olyan szó amit hall a bíró. Nem szeretnek semmit hallani. Én azért mondok "ssss"-t mert az szinte nem hallatszik, és olyan mintha a kutya tök egyedül csinálná. (mondjuk valószínüleg egyedülis csinálná)

Tehát tanács mindenkinek.Nem szeretik a bírók hallani a parancsokat,minél inkább úgy néz ki a kutya egyedül csinál mindent annál jobb.

2012. jún. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy normális bírónál baromira nem számít, hogy használsz-e parancsszavakat. A lényeg, hogy a kutya biztosan álljon, ha ehhez halkan beszélni kell hozzá, akkor ez van, az eredményen biztosan nem ront. Jó nyilván, ordítozni meg hangosan fegyelmezni a kutyát nem ajánlatos a ringben, sőt nagyon visszataszító, de egy pár parancsszó szerintem simán belefér.
2012. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
én nem használok parancsszavakat csak kézjelek a ringben... de egyébként nyugodtan lehet használni és szerintem a bírókat se zavarja ha beszélsz a kutyához
2012. jún. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hááát, kb minden második hétvégén valahol Európában egy shown vagyok. Soha nem láttam hogy az utolsónak bent maradók között valaki beszélt volna a kutyájával. Általában még a szájukat se mozgatják úgy adnak ki hangokat.
2012. jún. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok ilyen nagy kiállításra járó de én se tapasztaltam, hogy a bírókat zavarná a beszéd. Ne is zavarja, mert nem az a dolga, hogy a fülével bíráljon, hanem a szemével! :) Mondjuk én nem esem kétségbe akkor sem, ha csak nagyon jót kapunk, az ICH így is lazán összejött. Azon viszont ki tudok akadni, mikor a bírálati lapra ráírják, hogy "erősen vedlik" és emiatt előnyben részesítik azt a kutyát amiben még a "két évvel ezelőtti" szőr is benne van vagy amelyik épp egy skandináv országból érkezett! Vedlik b+, mert tavasz van, mit csináljon szerencsétlen?! Ettől még nem rosszabb, mint a másik, akit vitrinben tartanak csak azért, hogy a levedlett szőr nehogy idő előtt kijöjjön belőle.
2012. jún. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!