Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez már ugye nem a tüzelés...

Ez már ugye nem a tüzelés miatt van?

Figyelt kérdés

5 hete kezdett tüzelni a kutyám, de a pérája azóta sem húzódott vissza. Mostanra már vissza kellett volna neki, ugye? Én már vinném orvoshoz, de a párom szerint még visszahúzódhat. Ti mit gondoltok?


Egyébként egy hete az emlője is megduzzadt, ami szintén a párom szerint ez is normális.:/ Nagyon nem értünk egyet, úgyhogy kérlek erősítsetek meg, hogy ez már nem normális!


2012. jún. 13. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem normális! Doki azt ivartalanítás!!!
2012. jún. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

viselkedése nem változott? Nem sír ok nélkül? Nem cipeli a játékait a szájába? Nem lett bújós,és nem kezdett el vackot építeni? Mert az emlőduzzadás az álvemhesség első jele,mi is átestünk rajta ivartalanítás előtt,ezek mind tünetek voltak. Nyomkodd meg a cicijét is többször,ha jön belőle tej akkor álvemhes.

Én elvittem dokihoz,adott valami folyadékot amitől elmúlt neki,meg el kellett dugnom az összes játékát,nem szabadott babusgatnom.

2012. jún. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Teje nincs, nem cipeli/babusgatja a játékait, viszont sírós lett és bújós is. Az ivartalanítás már tervben van, csak még gyűjtögetünk rá.:) Ha álvemhes, akkor ivartalanítani sem lehet? Vagy a kezelés után rögtön meg lehet csinálni azt is?
2012. jún. 13. 22:05
 4/9 anonim ***** válasza:
tüzelés után 1 hónapot várni kell ivartalanítással. Addigra el fog múlni a kezelés is, utána már mehet a műtét:)
2012. jún. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem lehet, hogy véletlenül befedezte egy kan?

Ha méretben nem stimmeltek, akár attól is lehet a pérája még duzzadt, vagy ha szétugrottak, mielőtt a kan összehúzódott volna.

Az emlőduzzadás mindenesetre lehet akár vemhesség jele is.

Mindenképpen nézze meg az orvos, most kb. fél idős vemhes is lehet már.

Majd írj, mi újság, kiváncsi vagyok nagyon.

2012. jún. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vemhes nem lehet, ez 1000%, mivel egy pillanatra sem vesztettük szem elől és panelban lakunk. Akkor majd megírom, hogy mit mondott a doki, szerintem holnap vagy holnap után el is visszük.
2012. jún. 13. 22:30
 7/9 A kérdező kommentje:
A doki azt mondta, hogy ez még nem álvemhesség, csak nagyon intenzív volt az első tüzelése és várhatóan egy hónapon belül megindul a tejtermelése és akkor kell visszamenni és ad valamit rá. De ivartalaníttatni ezért csak 3 hónap múlva lehet. Csak nehogy akkor megint elkezdjen tüzelni!:)
2012. jún. 15. 08:55
 8/9 anonim ***** válasza:

jólvan legalább ezt is megtudtuk:)) Jó hogy elvitted,csak kár hogy nem lehet megelőzni az álvemhességet,én nagyon sajnáltam akkor Lüszit. Főleg hogy nem is tudtam mi az először,aztán cipeli a majmát a szájába én meg eldobom neki..hát képzelheted mit gondolhatott hogy dobálom a kölykét xd na mindegy kitartást nektek,műtét után már minden visszaáll:)

milyen kutyusod van amúgy?:)

2012. jún. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jajj szegény Lüszi!:D Én is sajnálom, hogy nem megelőzhető, de az ivartalanítás biztos nagy könnyebbség lesz neki, bár elég sokan szidnak érte és meg akarnak téríteni.:/ Ő egy havanese kislány!:)
2012. jún. 15. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!