Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vásároltam egy yorki kiskutyát...

Vásároltam egy yorki kiskutyát és mikor elvittem az állatorvoshoz, kiderült hogy nem is az. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem kaptam semmi könyvet a kutyushoz,és teli volt féreggel.Nekem az eladó azt mondta hogy 7 hetes, az állat orvosom pedig azt hogy csak 4 hetes.Hiába hivom az eladót nem veszi fel, biztos azért mert tudja hogy becsapott
2012. jún. 14. 09:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Igy jár, aki szaporítótól vesz kutyát. Most majd kifizeted az ára sokszorosát az orvosnak. Érdemesebb lett volna egy tenyésztőtől venni egészséges és valóban yorki kutyát, törzskönyvvel.

Nem tudsz mit tenni, semmi bizonyítékod nincs, hogy becsapott.Még arra sincs, hogy egyáltalán tőle vetted a kutyát. Sőt megvetted gondolom chip nélkül, ami szabálysértés.....

2012. jún. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Így jártál, most már szeresd ezt a kiskutyát! Ha nem akarod megtartani, keress neki jó gazdit! Semmi mást nem tehetsz, mert gondolom nem tenyésztőtől, nem tk.-el, nem szerződéssel vetted. Imádkozz, hogy beteg ne legyen a kutya! Azt hiszem most megértetted, hogy miért annyi egy tenyésztőnél egy kiskutya, amennyi.
2012. jún. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem egészen így van. Ha nem volt benne chip akkor szabálysértést követett el. Nem kell szerződésnek lenni mert már a szóbeli megbeszélés is szerződésnek minősül ha erre van tanú.
2012. jún. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha gáz van és semmiképp nem akarod megtartani, akkor keresd meg a yorki fajtamentőket:

www.allatesember.hu

Semmiképp ne kerüljön tőled tovább szerződés nélkül, amiben szigorúan ellenőrzött ivartalanítási kötelezettség szerepel. Ezt a fajtamentők garantálni tudják, ezért érdemes tőlük kérni elsősorban a segítséget. Gyakorlatilag a fajtamentések nagy százaléka az ilyen szaporítós rossz vásárok és a kiöregedett, leselejtezett szaporítós kutyák miatt üzemel.

2012. jún. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Bakker még mindig .........

Amit tenni tudsz a fentieken kívűl, hogy pontosan betartod az állatorvosi utasításokat, beoltatod rendesen (3 oltássorozat,az állatorvos pontosan megmondja, esetleg: www.mancsok.hu oldalt megnézed), megtanítod minden alapvető dologra, szereted és ezentúl minden olyan dolgot elolvasol a kutyákkal kapcsolatban amit eddig soha!

Legyél jó gazdája!

2012. jún. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Azn akadt meg a szemem, hogy 7 hetes helyett az orvos szerint csak 4 hetes. Figyelem, egy 4 hetes kiskutya még nagyon kicsi, fokozottan figyelj az etetésére. Tudod, még az anyja mellett lenne a helye, ha ott lenne még szopna és most ismerkedne csak a szilárd ételekkel. Áztatott, turmixolt tápot kapjon, langyosan. Ha tudsz neki kecsketejet szerezni, az is jó lenne mellé. Eszik rendesen?
2012. jún. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz tenni, pláne, hogy még egy szerződést sem írtatok róla.

Ezért magyarázzuk itt mindenkinek, hogy ha valaki fajtatiszta kutyát akar, akkor igenis szánjon rá pénzt...


De hogy valaki hogy lehet ennyire naív, mint Te, már ne is haragudj...láttál Te már egyáltalán yorkshire kölyköt, legalább képen? És képes voltál oltási könyv nélkül elhozni, jesszus.

Meg sem kérdezem, hogy mennyiért vetted.

2012. jún. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

ha gyerek vagy ??..ok még tapasztalatlan, de ha már nem ??

hát bizony nagyon,nagy h..... vagy !

a szaporítók ( olyan kutyákat tenyésztő emberek, akiket csak a profit érdekel !!)

olcsón előállítani, olcsón adni !

tenyésztő= pedigrés szülők !! pedigré = sok kiállításon megfordult,és nyert kutyák nyeréseit összefoglaló név:)

na,a tenyésztő,állatorvosi felügyelet mellett,az oltások és a leendő tulajdonos nevével-telefonszámával ellátott chipp beültetésű 8-10 hetes kölyköket ad el, DRÁGÁN !

az ár kötelez,és persze adásvételi szerződéssel !!!

a törzskönyv alap!

ára 5500.-ft.

ha 20-30 000.-ft-ért vetted ,hát ??

új ferrári eladó 100 000.-ft friss műszakival ! szerinted életszerű??:)

na.ez is olyan :)

beleválasztottál:)

neveld fel,és legyél felelősségteljes!

azonkívül,ha törzskönyv nélkül vetted,4 hetesen,férgesen,az nem azt jelenti,hogy ez egy rossz kutya !!

csak azt ,hogy még kicsi:)

a törzskönyvtől nem lesz jobb a kutya,sőt a féregirtótól sem!

innentől tiéd a döntés:)

2012. jún. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Most már semmit nem tehetsz, szeresd a kiskutyát, tanulj az esetből, és terjeszd az ismerőseid körében, hogy ne spóroljanak a kutyavásárláson, mert esetleg palotapincsi helyett újfoundlandijuk lesz.

Illetve ha megvan a telefonszáma, címe, bármije a csókának, és chip nélkül adta el, akkor szépen jelentsd fel a megfelelő hatóságnál. Vagy még inkább szólj az Állatvédőrségnek, ők szoktak szaporítókat felszámolni, van már benne rutinjuk.

2012. jún. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát én azért minden követ megmozgatnék, hogy megtaláljam az illetőt. Rendőr ismerősök, bárki, esetleg telefon szolgáltatónál érdeklődni, kinek a nevén van az a bizonyos telefonszám (szintén kell hozzá ismeretség), ha megvan a név, megszerezni a lakcímet. Pénzt vissza szerezni, kiskutyát megtartani vagy jó helyre juttatni és a szaporítót jelenteni egy állatvédő egyesületnél.



(Oké, hogy itt gyk-n már mindenki ismeri a szaporítós kérdést és próbáljuk egymást figyelmeztetni, de mielőtt én pár évvel ezelőtt megtaláltam volna a gyakorikerdesek.hu-t, előtte én sem tudtam semmit a szaporításról, és én is beleléptem már egy szaporító csapdájába.)

2012. jún. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!